Борг тепловиків та газзбутів Нафтогазу наблизився до 100 млрд грн
Заборгованість виробників тепла та постачальників газу перед НАК "Нафтогаз України" наблизилася до 100 млрд грн
Про це повідомила пресслужба НАК "Нафтогаз України".
Згідно з повідомленням, заборгованість виробників тепла та газопостачальних підприємств за природний газ, придбаний у Нафтогазу, станом на 31 березня 2021 року наблизилась до 100 млрд грн.
"Такий обсяг боргів не лише критично впливає на фінансові результати та здатність Нафтогазу сплачувати дивіденди державі. Він також загрожує надійному забезпеченню газом і теплом українських споживачів під час наступного опалювального сезону", - зазначили у компанії.
У пресслужбі наголосили, що для вирішення проблеми державні органи та учасники ринку мають терміново проаналізувати причини утворення боргів та усунути ці причини з метою недопущення їх повторного накопичення, і водночас забезпечити врегулювання накопичених боргів - погашення або реструктуризацію. У Нафтогазі також закликали врахувати невдалий досвід 2011 року, коли держава безумовно списала підприємствам 24 млрд грн боргів за газ, жодним чином не покращивши якість послуг цих компаній та їхню платіжну дисципліну.
Причинами виникнення боргів за газ у Нафтогазі назвали недосконале державне регулювання тепла, неефективну роботу підприємств, а також штрафні санкції.
За словами директорки зі зв'язків з державними регуляторними органами і зацікавленими сторонами групи Нафтогаз Альони Осмоловської, Нафтогаз вже сплатив державі всі податки за газ - ренту, податок на додану вартість та податок на прибуток, а також відсотки за кредитами, які залучалися для видобутку або імпорту палива. Однак компанія досі не отримала оплату за нього від підприємств теплокомуненерго та постачальників газу.
"Більшість цих боргів не сплачені вже понад рік, їх не можна пояснити пандемією", - наголосила Осмоловська.
У пресслужбі зазначили, що борговий тягар погіршує фінансові результати і здатність Нафтогазу забезпечувати доходи держбюджету, обмежує фінансування видобутку і закупівлі газу на наступну зиму. Ситуація також змушує компанію формувати та відображати резерви на сумнівну заборгованість у фінансовій звітності, які вимагають міжнародні стандарти та українське законодавство.
При цьому боржники Нафтогазу також не можуть ефективно працювати, бо замість ремонту мереж і обладнання обігові кошти списуються на погашення боргів за газ. У компанії наголосили, що цю боргову кризу необхідно вирішувати зараз, щоб всі учасники ринку могли якісно підготуватися до наступної зими.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе