Держава хоче обкласти податками громадян, у яких є гроші, а не провести амністію капіталів, - політичний експерт про законопроєкт №5153
Політичний експерт Микола Мельник вважає, що законопроєкт № 5153 націлений не на амністію капіталів і виведення економіки з тіні - на його, думку, держава таким чином хоче подивитися, в кого є гроші, й обкласти українців податками
Про це Мельник заявив у програмі "Коментар з Анжелікою Сизоненко" на Еспресо.TV.
"Зараз іде підміна понять. Амністія капіталів передбачає введення капіталів з боку фінансово-промислових груп, які ці капітали вивели. Оце називається амністія капіталів. Ця процедура застосовувалася в країнах пострадянського простору: Казахстані та Грузії. Це також періодично використовувалося у Франції та інших країнах Європи. Це і є амністія капіталів. А те, що нам пропонують, - це задекларувати свої доходи і сплатити податки. Це не амністія капіталів. Держава просто хоче подивитися, в кого з нас є гроші, й ще раз обкласти нас податком", - сказав Мельник.
Експерт наголосив, що законопроєкт №5153, яким пропонується амністія капіталів, - одноразове добровільне декларування активів фізосіб для легалізації своїх статків - не є остаточним і в другому читанні можуть бути внесені правки, за якими усім громадянам доведеться примусово декларувати свої статки.
"Давайте дочекаємося другого читання, подивимося, яку редакцію приймуть. Так, воно добровільне. А може й ні. Ми ж не знаємо, в який бік у другому читанні схиляться терези. Тож те, що зараз пропонують, не є амністією капіталів, це є методом виведення певної економіки з тіні. Але чомусь мені здається, що врешті-решт це вдарить по українцях, яких попросять задекларувати свої статки і ще раз сплатити податки", - сказав Мельник.
Політичний експерт додав, що неможливо стимулювати економіку, якщо немає довіри до держави.
- Нагадаємо, податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання. Основною метою є детінізація економіки шляхом декларування активів. Законопроектом передбачається у період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб. Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.
- Актуальне
- Важливе