До наглядової ради Нафтогазу може приєднатися представник США,- Шмигаль
До наглядової ради НАК "Нафтогаз України" може приєднатися представник США
Про це повідомляє Урядовий портал.
Згідно з повідомленням, 13 травня відбулася зустріч представників уряду й Офісу президента з членами наглядової ради НАК "Нафтогаз України" під час якої прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що держава готова підписати контракти з членами наглядової ради на той самий термін, що й із генеральним директором.
За словами Шмигаля, держава запропонувала членам наглядової ради НАК "Нафтогаз України" залишитися ще на рік.
"За цей час ми проведемо прозорий і публічний відбір кандидатів до нової наглядової ради, а вже після цього конкурс на нового СЕО компанії. Уряд готовий зробити кроки на зустріч заради того, щоб забезпечити стабільність компанії в цей перехідний період", - цитує пресслужба слова Шмигаля.
Прем'єр також зазначив, що на зустрічі була обговорена можливість приєднання до наглядової ради представника США. Він додав, що уряд сподівається на позитивне рішення наглядової ради.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року. На місце Коболєва уряд призначив ексміністра енергетики Юрія Вітренка.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Після звільнення Коболєва наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на чртирьох незалежних членів ради.
- Коболєв 29 квітня заявив, що має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
- Держдеп США назвав повагу до корпоративного управління і прозорості при призначенні персоналу енергетичного сектору ключовим фактором підтримки довіри до України, а посли G7 заявили про неприпустимість політичного втручання в управління державними підприємствами.
- ЄС, ЄБРР, Світовий банк та інші кредитори заявили, що сподіваються побачити підтвердження владою України прихильності курсу на реформи.ґ
- 30 квітня члени наглядової ради Нафтогазу подали у відставку, у зв'язку із чим правління компанії заявило про неможливість роботи.
- Посли G7 закликали Кабмін швидко вирішити питання управління "Нафтогазом" таким чином, який "відображає заявлену прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління".
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе