Євробачення: як Україна штурмувала європейський музичний Олімп

17 травня, 2021 понедiлок
11:57

18, 20 та 22 травня у нідерландському Роттердамі пройде Євробачення 2021. У пісенному змаганні, яке відбудеться після річної перерви, візьмуть участь 39 країн. Україну на ньому представлятиме гурт Go_A з піснею "Шум". Напередодні цієї події пригадуємо злети й падіння нашої країни на улюбленому шоу Європи

Зміст

2021: Go_A - Шум

 

Гурт Go_A має усі шанси стати найбільшим відкриттям цьогорічного Євробачення. Поєднання українського фолку та сучасної музики цілком відповідає меті конкурсу — знайомити глядачів з музичною культурою різних країн. Це підтверджують ставки букмекерів, адже після перших репетицій українці увірвалися у десятку найкращих в їхніх рейтингах.
 



Колектив отримав право поїхати на Євробачення після перемоги у нацвідборі торік. Тоді глядачі й судді проголосували за пісню "Соловей", щоправда, заспівати її на сцені конкурсу завадив коронавірус. Євробачення 2020 було скасовано. У 2021 році НСТУ вирішила не змінювати учасника від України, але за правилами повинна була обрати іншу композицію.

2019: Україна відмовилась від участі

До останнього українська делегація планувала відправити свого представника на Євробачення 2019, яке приймав Тель-Авів. Перемогу на відборі здобула Maruv з піснею Siren Song, але через її виступи у Росії розгорівся скандал.

 

НСТУ запропонувала співачці відмовитися від гастролей у країні-агресорці поки триває підготовка до конкурсу, але остання відкинула пропозицію і відмовилися від подальшої участі. Після відмови інших фіналістів відбору, Freedom Jazz та KAZKA, суспільний мовник вирішив, що Україна взагалі не братиме участі на пісенному конкурсі.

2018: MELOVIN - Under The Ladder



У той рік український конкурсант вражав публіку динамічним номером з роялем, що запалав на сцені. Саме йому випала честь відкривати фінал Євробачення 2018, який проходив у Лісабоні.

Серед глядацького голосування MELOVIN посів 7 місце, а от судді поставили його на останній щабель. В підсумку - 17 місце у фіналі.

2017: O.Torvald - Time



Після тріумфу Джамали Євробачення завітало до Києва, і Україна стикнулася зі "синдромом країни-господарки", коли увага прикута до країни, що проводить конкурс, а не її учасника. Хлопці посіли 24 місце з-поміж 26 фіналістів.

У той рік на сцені виступало ще кілька українських виконавців як запрошені артисти - ONUKA, Monatik, Руслана та Джамала.



2016: Джамала - 1944



Після річної перерви український стяг знову замайорів на музичній арені Європи. Jamala з піснею "1944" здобула другу перемогу для нашої країни.

На пісню для Євробачення Джамалу надихнула історія її бабусі, яку переселили під час депортації кримських татар у 1944 році. Російські мовники всіляко домагалися дискваліфікації композиції, начебто через політичний підтекст. Але організатори Євробачення підтвердили: пісня відповідає усім правилам.

2015: Україна відмовилась від участі

Через російсько-українську війну наша країна вирішила не брати участі у пісенному змаганні. Тоді Євробачення відзначало ювілей - 60 років. Конкурс проходив у Відні.

2014: Марія Яремчук - Tick-Tock



Ще до трагічних подій 2014 року представницею України була обрана Марія Яремчук, донька співака Назарія Яремчука. Попри війну з Росією, українська делегація не відмовилася від участі на конкурсі.

Пісня виконавиці посіла шосте місце у фіналі. Головною "незабудкою" її виступу був юнак, який впродовж всього номеру бігав у велетенському колесі для хом'яків.

2013: Злата Огнєвіч - Gravity



Єдину "бронзу" серед усіх українців на конкурсі здобула Злата Огнєвіч у 2013 році. Пісня Gravity виборола першість у семи країнах, зокрема в Італії, Словенії та Литві.

Композиція та номер занурювали глядачів у казку. Співачку на сцену виносив американець українського походження Ігор Вовковинський, який грав роль велетня. Зі зростом 235 см він є найвищою людиною США.

2012: Гайтана - Be My Guest



Тодішнє Євробачення відбувалося у Баку за місяць до початку Євро-2012, яке приймали Україна й Польща. Саме цій події Гайтана присвятила свою пісню. Співачка пройшла у фінал конкурсу, де посіла 15 місце.

2011: Міка Ньютон - Angel



На Євробаченні 2011 ми опинилися за крок від п'єдесталу — українська співачка посіла четверте місце у фіналі конкурсу. Особливістю номеру була анімація з піску, яку наживо малювала переможниця "Україна має талант" Ксенія Симонова.

У 2011 році вибір учасника знову супроводжувався скандалом: у національному відборі за сумою голосування глядачів перемогла Міка Ньютон, однак за Джамалу проголосували втричі більше унікальних телефонних номерів. НТКУ (тепер — НСТУ) вирішила провести повторне голосування, але Джамала й Злата Огнєвіч, які були учасницями нацвідбору, відмовилися від переголосування.

2010: Alyosha - Sweet People



Євробачення, яке проходило в норвезькому Осло, принесло 10 місце нашій країні. Саме після виступу на конкурсі досі маловідома Alyosha стала зіркою української попмузики. Її пісня була посвятою Чорнобильській катастрофі та закликала людство уважніше ставитися до природи.

Тодішнє Євробачення в Україні запам'яталося скандалами. Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах, змінено керівництво НТКУ й анульовано вибір Василя Лазаровича представником на конкурсі. На новому відборі за глядацьким голосуванням перемогла Alyosha з піснею To Be Free. Згодом пісню замінили на Sweet People, оскільки попередня порушувала правила конкурсу — опублікована в інтернеті до жовтня 2009 року.

2009: Світлана Лобода - Anti-Crisis Girl

 

На тлі фінансової кризи 2008 року українська представниця штурмувала пісенне змагання з "антикризовою" композицією. Цікаво, що номер був абсолютно протилежним до назви пісні — Лобода виступала на сцені з великими механічними колесами, які прозвала "Пекельною машиною". Вона посіла 12 місце у фіналі.

На щабель вище того року опинилася інша українська співачка, Анастасія Приходько, яка представляла Росію з частково україномовною піснею "Мамо".

  

Спочатку вона хотіла їхати на Євробачення під синьо-жовтим стягом, але організатори українського відбору відмовили їй в участі, начебто композиція не відповідала хронометражу конкурсу.

2008: Ані Лорак - Shady Lady



Вдруге український учасник опиняється за крок від перемоги — Ані Лорак з піснею Shady Lady здобула "срібло" на Євробаченні, яке приймав Белград. На конкурс вона їхала під патронатом Філіпа Кіркорова, який допомагав їй з піснею та постановкою номеру. За друге місце на Євробаченні обоє відзначені званнями народних артистів України.

Саме після успіху на пісенному змаганні Ані Лорак стала дедалі частіше їздити на гастролі до Росії, а згодом у Москві знайшла постійний осідок. Вона не відмовилася від заробітків у країні-агресорці попри війну.

2007: Вєрка Сердючка - Dancing Lasha Tumbai



Друге місце представника України можна сміливо порівняти з тріумфом. У нашій країні було чимало хейтерів цієї поїздки. Але все змінилося, коли нога Вєрки Сердючки ступила на фінську землю, де проходило тогорічне Євробачення. Виконавець став улюбленцем журналістів, а під час його виступу у фіналі танцювала вся арена.

Після конкурсу Вєрка Сердючка стала однією з ікон Євробачення. Побачити співака можна було в інтервал-акті на Євробаченні 2019, а на конкурсі 2017 року, який приймала Україна, Сердючка розважала глядачів під час голосування.

2006: Тіна Кароль - Show Me Your Love



Цього разу представника України обирали помпезно — майже пів року тривав проєкт “Ти зірка”, який можна вважати одним з перших талант-шоу на українському телебаченні. Перемогу на ньому здобула тоді ще маловідома Тіна Кароль з піснею Show Me Your Love.

На Євробаченні співачка вражала публіку запальними танцями й потужним вокалом. Вона успішно пройшла у фінал, де посіла 7 місце.

2005: Ґринджоли - Разом Нас Багато



Увага світу після Помаранчевої революції була прикута до України. І Євробачення, яке проходило у Києві, було відблиском змін, які розпочалися в українському суспільстві.

Слоганом конкурсу було Awekening (Пробудження), а Україну представляла пісня, яка стала неофіційним гімном революційних подій 2004 року. "Разом нас багато" отримала першість за глядацьким голосуванням у сусідній Польщі, але в інших країнах більшість глядачів залишила байдужими. У результаті - 19 місце у фіналі конкурсу, в який Україна потрапила автоматично як господарка конкурсу.

2004: Руслана - Дикі Танці



У той рік путівка на музичне змагання дісталася Руслані, яка вирішила підкорювати Європу "Дикими танцями". Це був ризикований крок, адже пісня помітно вирізнялася на тлі інших учасників. Співачка за власний кошт готувала номер, навіть продала квартиру, аби вистачило коштів на поїздку. І ризик був виправданим.

Руслана перемогла з рекордною на той час кількістю голосів — 280 балів. "Дикі танці" стали справжнім хітом, який в той рік поступався за популярністю, хіба що пісням молдовського гурту O-Zone. А Україна отримала шанс прийняти у себе наступний, ювілейний, 50-й пісенний конкурс.

2003: Олександр Пономарьов - Hasta la Vista



18 років тому Україна вперше відправила свого представника на Євробачення. На конкурс, який проходив у Ризі, поїхав Олександр Пономарьов з піснею Hasta la Vista.

Тоді мало хто розумів, що різноманіття — чи не найбільший секрет успіху на європейській музичній арені. А тому й пісня, й номер були зроблені у найкращих традиціях європопу. Впізнати у ній легенду української естради нульових було вельми складно. У підсумку — 13 місце у фіналі, що зрештою, непоганий результат для дебюту.
Теги:
Читайте також:
Київ
-0.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42
    Купівля 42
    Продаж 42.55
  • EUR
    Купівля 43.57
    Продаж 44.32
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
22 січня
11:35
Командувач Обʼєднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі
"Є причина, чому РФ привезла солдатів із КНДР": командувач НАТО в Європі Каволі оцінив можливості росіян прорвати фронт
11:23
Огляд
світ, міжнародний огляд
Українці борються за справедливу мирну угоду, а США та ЄС готуються до економічної війни. Акценти світових ЗМІ 22 січня
11:20
Ексклюзив
Карта бойових дій за 15-22 січня
Втрачаючи живу силу сотнями, ворог не має територіальних успіхів: заступник комбата БПАК "Ахіллес" про ситуацію на Куп'янщині
11:15
ппо
Сили ППО знищили 65 російських дронів, 30 локаційно втрачені
11:15
Огляд
Карта бойових дій за 15+22 січня
Карта бойових дій за період 15-22 січня: зс РФ пішли на штурм останньої цитаделі на південному фронті Донеччини
10:57
Удосконалить надання меддопомоги: для військових запровадять електронну первинну медичну картку
10:45
Коригування ракетних ударів РФ: адвоката з Дніпра затримали на кордоні й арештували за підозрою в держзраді та виправданні окупантів
10:25
У 2024 році в Україні встановили рекорд із розкриття вбивств за час Незалежності
10:18
Ексклюзив
Воїни 24-ї ОМБр показали, як виглядає знищений росіянами Часів Яр на Донеччині
У Часовому Яру залишаються близько 220 цивільних, які відмовляються виїжджати попри бойові дії в місті, - МВА
10:13
День Соборності України
22 січня: День Соборності України. Чим відоме свято, його історія та цікаві факти
10:11
Дональд Трамп
Трамп доручив спецпредставнику Келлогу завершити війну в Україні за 100 днів, але майже ніхто не вірить у таку можливість, - WSJ
10:05
ССО ЗСУ
Бійці ССО в бою з північнокорейцями знищили 21 окупанта і поранили ще 40
10:01
OPINION
Про що свідчать перші заяви та укази Трампа
09:57
безпілотний авіаційний комплекс Poseidon
Міноборони допустило до використання в ЗСУ безпілотний авіаційний комплекс Poseidon
09:43
Донецька область
На Донеччині минулої доби через обстріли РФ загинула людина, троє отримали поранення
09:35
Володимир Зеленський
"Разом ми змогли вистояти": Зеленський привітав українців З Днем Соборності
09:32
Каховська ГЕС, підтоплення
Збитки на €72,9 млрд: за час масштабної війни Україна зафіксувала понад 7 тис. екологічних злочинів РФ
09:21
Міністерство оборони України
Наглядова рада Агенції оборонних закупівель продовжила контракт із чинною директоркою
09:02
Ексклюзив
мобілізація в Україні
Боюся, щоб армію не зробили цапом-відбувайлом за втрату територій, - депутат міськради Харкова про затримання екскомбрига Горбенка
09:00
Партнерський матеріал
Підвищення податків в Україні: експертка розповіла, як це вплине на ринок нерухомості
08:56
ґрати
Хабар у $170 тис.: до суду передали справу проти працівника Офісу генпрокурора
08:36
Марко Рубіо і Дональд Трамп
Адміністрація Трампа хоче завершити війну в Україні так, щоб вона не почалася знову через 2-4 роки, - Рубіо
08:21
Оновлено
ЗСУ
Минулої доби на фронті сталося 121 боєзіткнення, з них 61 на Покровському напрямку
08:17
Еліна Світоліна, Олімпіада-2024
Світоліна програла американці Кіз у чвертьфіналі Australian Open
08:03
OPINION
Трамп: Путін руйнує Росію. Колонка Віталія Портникова
07:59
Ілюстративне фото
У Тель-Авіві чоловік напав з ножем на перехожих, 4 постраждалих
07:30
Інфографіка
втрати окупантів
Армія РФ за добу в Україні втратила 1950 окупантів, 11 танків і 60 артсистем
07:24
Оновлено
Дональд Трамп
На адміністрацію Трампа подали до суду 22 штати через указ скасувати громадянство дітям мігрантів за правом народження
07:09
Дональд Трамп
"Його засудили покидьки": Трамп помилував засновника Silk Road, який відбував довічне покарання за продаж наркотиків
07:07
кримськотатарський прапор
Окупанти в Криму в 2024 році щонайменше 64 рази порушили права політв'язнів на здоров'я, - КРЦ
06:47
Ілюстративне фото
У Литві затримали росіянина, який постачав до РФ високотехнологічне обладнання попри санкції
06:24
Володимир Зеленський в Давосі
Зеленський: для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців
04:42
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакувала Україну БПЛА: у Миколаєві є постраждалі
03:08
Трамп
Трамп анонсував новий проєкт розвитку штучного інтелекту з інвестиціями у $500 млрд
02:44
Сили Оборони відкинули росіян біля Шевченко та в Удачному, - DeepState
01:23
Дональд Трамп
Трамп погрожує РФ санкціями, якщо Путін не погодиться на переговори щодо України
00:38
Рафінья, Барселона, Ліга чемпіонів
"Барселона" перемогла "Бенфіку", а "Болонья" -"Борусію": результати усіх матчів Ліги чемпіонів 21 січня
00:16
Фінляндія підготувала 27-й пакет військової допомоги Україні
2025, вiвторок
21 січня
23:41
Фінляндія
Є певність, що мирна угода щодо війни в Україні буде цьогоріч, - МЗС Фінляндії
23:24
Ексклюзив
путін
Мені здається, що Путін - "найкращий агент ЦРУ", - дипломат Огризко
Більше новин