Євробачення: як Україна штурмувала європейський музичний Олімп

17 травня, 2021 понедiлок
11:57

18, 20 та 22 травня у нідерландському Роттердамі пройде Євробачення 2021. У пісенному змаганні, яке відбудеться після річної перерви, візьмуть участь 39 країн. Україну на ньому представлятиме гурт Go_A з піснею "Шум". Напередодні цієї події пригадуємо злети й падіння нашої країни на улюбленому шоу Європи

Зміст

2021: Go_A - Шум

 

Гурт Go_A має усі шанси стати найбільшим відкриттям цьогорічного Євробачення. Поєднання українського фолку та сучасної музики цілком відповідає меті конкурсу — знайомити глядачів з музичною культурою різних країн. Це підтверджують ставки букмекерів, адже після перших репетицій українці увірвалися у десятку найкращих в їхніх рейтингах.
 



Колектив отримав право поїхати на Євробачення після перемоги у нацвідборі торік. Тоді глядачі й судді проголосували за пісню "Соловей", щоправда, заспівати її на сцені конкурсу завадив коронавірус. Євробачення 2020 було скасовано. У 2021 році НСТУ вирішила не змінювати учасника від України, але за правилами повинна була обрати іншу композицію.

2019: Україна відмовилась від участі

До останнього українська делегація планувала відправити свого представника на Євробачення 2019, яке приймав Тель-Авів. Перемогу на відборі здобула Maruv з піснею Siren Song, але через її виступи у Росії розгорівся скандал.

 

НСТУ запропонувала співачці відмовитися від гастролей у країні-агресорці поки триває підготовка до конкурсу, але остання відкинула пропозицію і відмовилися від подальшої участі. Після відмови інших фіналістів відбору, Freedom Jazz та KAZKA, суспільний мовник вирішив, що Україна взагалі не братиме участі на пісенному конкурсі.

2018: MELOVIN - Under The Ladder



У той рік український конкурсант вражав публіку динамічним номером з роялем, що запалав на сцені. Саме йому випала честь відкривати фінал Євробачення 2018, який проходив у Лісабоні.

Серед глядацького голосування MELOVIN посів 7 місце, а от судді поставили його на останній щабель. В підсумку - 17 місце у фіналі.

2017: O.Torvald - Time



Після тріумфу Джамали Євробачення завітало до Києва, і Україна стикнулася зі "синдромом країни-господарки", коли увага прикута до країни, що проводить конкурс, а не її учасника. Хлопці посіли 24 місце з-поміж 26 фіналістів.

У той рік на сцені виступало ще кілька українських виконавців як запрошені артисти - ONUKA, Monatik, Руслана та Джамала.



2016: Джамала - 1944



Після річної перерви український стяг знову замайорів на музичній арені Європи. Jamala з піснею "1944" здобула другу перемогу для нашої країни.

На пісню для Євробачення Джамалу надихнула історія її бабусі, яку переселили під час депортації кримських татар у 1944 році. Російські мовники всіляко домагалися дискваліфікації композиції, начебто через політичний підтекст. Але організатори Євробачення підтвердили: пісня відповідає усім правилам.

2015: Україна відмовилась від участі

Через російсько-українську війну наша країна вирішила не брати участі у пісенному змаганні. Тоді Євробачення відзначало ювілей - 60 років. Конкурс проходив у Відні.

2014: Марія Яремчук - Tick-Tock



Ще до трагічних подій 2014 року представницею України була обрана Марія Яремчук, донька співака Назарія Яремчука. Попри війну з Росією, українська делегація не відмовилася від участі на конкурсі.

Пісня виконавиці посіла шосте місце у фіналі. Головною "незабудкою" її виступу був юнак, який впродовж всього номеру бігав у велетенському колесі для хом'яків.

2013: Злата Огнєвіч - Gravity



Єдину "бронзу" серед усіх українців на конкурсі здобула Злата Огнєвіч у 2013 році. Пісня Gravity виборола першість у семи країнах, зокрема в Італії, Словенії та Литві.

Композиція та номер занурювали глядачів у казку. Співачку на сцену виносив американець українського походження Ігор Вовковинський, який грав роль велетня. Зі зростом 235 см він є найвищою людиною США.

2012: Гайтана - Be My Guest



Тодішнє Євробачення відбувалося у Баку за місяць до початку Євро-2012, яке приймали Україна й Польща. Саме цій події Гайтана присвятила свою пісню. Співачка пройшла у фінал конкурсу, де посіла 15 місце.

2011: Міка Ньютон - Angel



На Євробаченні 2011 ми опинилися за крок від п'єдесталу — українська співачка посіла четверте місце у фіналі конкурсу. Особливістю номеру була анімація з піску, яку наживо малювала переможниця "Україна має талант" Ксенія Симонова.

У 2011 році вибір учасника знову супроводжувався скандалом: у національному відборі за сумою голосування глядачів перемогла Міка Ньютон, однак за Джамалу проголосували втричі більше унікальних телефонних номерів. НТКУ (тепер — НСТУ) вирішила провести повторне голосування, але Джамала й Злата Огнєвіч, які були учасницями нацвідбору, відмовилися від переголосування.

2010: Alyosha - Sweet People



Євробачення, яке проходило в норвезькому Осло, принесло 10 місце нашій країні. Саме після виступу на конкурсі досі маловідома Alyosha стала зіркою української попмузики. Її пісня була посвятою Чорнобильській катастрофі та закликала людство уважніше ставитися до природи.

Тодішнє Євробачення в Україні запам'яталося скандалами. Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах, змінено керівництво НТКУ й анульовано вибір Василя Лазаровича представником на конкурсі. На новому відборі за глядацьким голосуванням перемогла Alyosha з піснею To Be Free. Згодом пісню замінили на Sweet People, оскільки попередня порушувала правила конкурсу — опублікована в інтернеті до жовтня 2009 року.

2009: Світлана Лобода - Anti-Crisis Girl

 

На тлі фінансової кризи 2008 року українська представниця штурмувала пісенне змагання з "антикризовою" композицією. Цікаво, що номер був абсолютно протилежним до назви пісні — Лобода виступала на сцені з великими механічними колесами, які прозвала "Пекельною машиною". Вона посіла 12 місце у фіналі.

На щабель вище того року опинилася інша українська співачка, Анастасія Приходько, яка представляла Росію з частково україномовною піснею "Мамо".

  

Спочатку вона хотіла їхати на Євробачення під синьо-жовтим стягом, але організатори українського відбору відмовили їй в участі, начебто композиція не відповідала хронометражу конкурсу.

2008: Ані Лорак - Shady Lady



Вдруге український учасник опиняється за крок від перемоги — Ані Лорак з піснею Shady Lady здобула "срібло" на Євробаченні, яке приймав Белград. На конкурс вона їхала під патронатом Філіпа Кіркорова, який допомагав їй з піснею та постановкою номеру. За друге місце на Євробаченні обоє відзначені званнями народних артистів України.

Саме після успіху на пісенному змаганні Ані Лорак стала дедалі частіше їздити на гастролі до Росії, а згодом у Москві знайшла постійний осідок. Вона не відмовилася від заробітків у країні-агресорці попри війну.

2007: Вєрка Сердючка - Dancing Lasha Tumbai



Друге місце представника України можна сміливо порівняти з тріумфом. У нашій країні було чимало хейтерів цієї поїздки. Але все змінилося, коли нога Вєрки Сердючки ступила на фінську землю, де проходило тогорічне Євробачення. Виконавець став улюбленцем журналістів, а під час його виступу у фіналі танцювала вся арена.

Після конкурсу Вєрка Сердючка стала однією з ікон Євробачення. Побачити співака можна було в інтервал-акті на Євробаченні 2019, а на конкурсі 2017 року, який приймала Україна, Сердючка розважала глядачів під час голосування.

2006: Тіна Кароль - Show Me Your Love



Цього разу представника України обирали помпезно — майже пів року тривав проєкт “Ти зірка”, який можна вважати одним з перших талант-шоу на українському телебаченні. Перемогу на ньому здобула тоді ще маловідома Тіна Кароль з піснею Show Me Your Love.

На Євробаченні співачка вражала публіку запальними танцями й потужним вокалом. Вона успішно пройшла у фінал, де посіла 7 місце.

2005: Ґринджоли - Разом Нас Багато



Увага світу після Помаранчевої революції була прикута до України. І Євробачення, яке проходило у Києві, було відблиском змін, які розпочалися в українському суспільстві.

Слоганом конкурсу було Awekening (Пробудження), а Україну представляла пісня, яка стала неофіційним гімном революційних подій 2004 року. "Разом нас багато" отримала першість за глядацьким голосуванням у сусідній Польщі, але в інших країнах більшість глядачів залишила байдужими. У результаті - 19 місце у фіналі конкурсу, в який Україна потрапила автоматично як господарка конкурсу.

2004: Руслана - Дикі Танці



У той рік путівка на музичне змагання дісталася Руслані, яка вирішила підкорювати Європу "Дикими танцями". Це був ризикований крок, адже пісня помітно вирізнялася на тлі інших учасників. Співачка за власний кошт готувала номер, навіть продала квартиру, аби вистачило коштів на поїздку. І ризик був виправданим.

Руслана перемогла з рекордною на той час кількістю голосів — 280 балів. "Дикі танці" стали справжнім хітом, який в той рік поступався за популярністю, хіба що пісням молдовського гурту O-Zone. А Україна отримала шанс прийняти у себе наступний, ювілейний, 50-й пісенний конкурс.

2003: Олександр Пономарьов - Hasta la Vista



18 років тому Україна вперше відправила свого представника на Євробачення. На конкурс, який проходив у Ризі, поїхав Олександр Пономарьов з піснею Hasta la Vista.

Тоді мало хто розумів, що різноманіття — чи не найбільший секрет успіху на європейській музичній арені. А тому й пісня, й номер були зроблені у найкращих традиціях європопу. Впізнати у ній легенду української естради нульових було вельми складно. У підсумку — 13 місце у фіналі, що зрештою, непоганий результат для дебюту.
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.24
    Купівля 41.24
    Продаж 41.69
  • EUR
    Купівля 44.87
    Продаж 45.51
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
5 листопада
12:32
електросамокати
Окупанти використовують електросамокати та скутери, щоб дістатися до позицій на Харківщині, - 3-тя штурмова
12:18
Анонс
Медіадні-2024: афіша
Медіадні-2024: у Києві відбудеться конференція про виклики і тенденції в медіапросторі
12:15
погода, хмарність, туман, осінь
Від -3 °C до +13 °C: Наталка Діденко поділилася прогнозом на 6 листопада
12:08
Трьом експосадовцям часів Януковича оголосили вироки у справі про події 2010 року
12:08
Оновлено
новини Львівщини
Окупанти атакували Запоріжжя: 6 людей загинули, є поранені
12:07
OPINION
Історія з дровами: як проста сільська баба стала на старості років бандиткою
12:05
Північна Корея
У Курській області РФ зафіксували перші зіткнення між українськими та північнокорейськими військами, - ЗМІ
11:53
Мобілізація жінок
"Хочемо чи ні — ми народжені для війни": адвокатка й військова 92-ї ОШБр Закревська про обов'язкову мобілізацію жінок
11:52
військові
У Міноборони назвали лідерів у використанні застосунку "Армія+"
11:50
Безморозний період тривав 198 днів: у Києві зафіксували мінусову температуру
11:45
Universal Pictures просить Роберта Земекіса зняти "Назад у майбутнє 4"
11:32
В Україні судитимуть адвоката, який пропонував хабар прокурору САП і детективу НАБУ
11:25
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Потрібно негайно ухвалити жорсткі законодавчі рішення й криміналізувати ухилення від мобілізації, - екскомандир Дикий
11:15
БожеВільні
У перший вікенд прокату фільм "БожеВільні" зібрав 1,6 млн грн
11:08
Анонс
Концерт Іво Бобула і Лілії Сандулеси
Берег любові крізь роки: Іво Бобул та Лілія Сандулеса виступлять у Києві та вирушать у всеукраїнський тур
11:05
мавпяча віспа
У Британії виявили два випадки захворювання на новий штам мавпячої віспи
11:03
Королева Єлизавета ІІ та ведмедик Паддінгтон
Покійна королева Єлизавета зʼявиться у фільмі про ведмедика Паддінгтона
10:44
постер США
Понад 20 штатів готові надіслати війська національної гвардії до Вашингтона в разі заворушень після виборів, - AP
10:36
Огляд
світ, міжнародний огляд
Україну чекає важка зима та як Росія намагалась вплинути на вибори у Молдові. Акценти світових ЗМІ 5 листопада
10:35
Західні посадовці закликали Європу готуватися до будь-яких результатів виборів США й не допустити угоди з РФ
10:26
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 5 листопада: скільки в середньому коштують євро, долар і злотий
10:22
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Згурець розповів, які дії Сил оборони зможуть ускладнити просування ворога в районі Курахового
10:18
Джонні Депп "Пірати Карибського моря"
Нових "Піратів Карибського моря" почнуть знімати у 2025 році, - ЗМІ
10:15
Коригував удари по Миколаєву й Одесі і планував втекти до Росії: СБУ оголосила підозру військовому пенсіонеру
10:10
Близький Схід Ємен нафта
ЄС розслідує схему з перемаркування у Туреччині російської нафти перед відправкою до Європи, - Politico
10:04
OPINION
Вибори у США: кандидати готові не визнавати поразки
10:01
Пакистан випробував запуск балістичної ракети з військового корабля
09:59
фейк
Протрампівський блогер заявив, що на замовлення РФ публікував фейки про вибори у США, - CNN
09:42
вибори у США
"Є найактивнішою загрозою": спецслужби США попередили про можливе втручання Росії у виборчий процес
09:32
Огляд
Валькірія і Берсерк
Чорне в одязі і світле в людях, не брали ні снаряди, ні кулі: що відомо про Валькірію і Берсерка – пару, яка загинула разом на фронті
09:26
ракета "Союз"
РФ запустила у космос ракету "Союз" із супутниками, серед яких два іранські
09:24
Оновлено
Shahed-136
Армія РФ атакувала Україну "шахедами" та КАБами: у Харкові є постраждалі
09:17
Росіяни знищили монументальні панно в маріупольській школі
09:16
Ексклюзив
Противник намагається закріпитися в населеному пункті Кругляківка: комбат Федоренко про Куп'янський напрямок
09:09
ППО
Нічна атака РФ: українська ППО збила 2 ворожі ракети та 48 БПЛА
09:00
Австралія катер
Австралія передасть Україні 14 військових катерів
08:49
Дональд Трамп та Камала Гарріс, дебати
У США селище оголосило перші результати президентських виборів
08:49
Ілон Маск
Маск і платформа Х стали епіцентром дезінформації про вибори в США, - Reuters
08:15
Оновлено
ЗСУ
Минулої доби на фронті сталося 230 боєзіткнень, з них 84 на Курахівському напрямку
08:02
Радослав Сікорський
Голова МЗС Польщі заявив, що наступного тижня НАТО може розглянути питання перехоплення ракет РФ над Україною
Більше новин