Євробачення: як Україна штурмувала європейський музичний Олімп

17 травня, 2021 понедiлок
11:57

18, 20 та 22 травня у нідерландському Роттердамі пройде Євробачення 2021. У пісенному змаганні, яке відбудеться після річної перерви, візьмуть участь 39 країн. Україну на ньому представлятиме гурт Go_A з піснею "Шум". Напередодні цієї події пригадуємо злети й падіння нашої країни на улюбленому шоу Європи

Зміст

2021: Go_A - Шум

 

Гурт Go_A має усі шанси стати найбільшим відкриттям цьогорічного Євробачення. Поєднання українського фолку та сучасної музики цілком відповідає меті конкурсу — знайомити глядачів з музичною культурою різних країн. Це підтверджують ставки букмекерів, адже після перших репетицій українці увірвалися у десятку найкращих в їхніх рейтингах.
 



Колектив отримав право поїхати на Євробачення після перемоги у нацвідборі торік. Тоді глядачі й судді проголосували за пісню "Соловей", щоправда, заспівати її на сцені конкурсу завадив коронавірус. Євробачення 2020 було скасовано. У 2021 році НСТУ вирішила не змінювати учасника від України, але за правилами повинна була обрати іншу композицію.

2019: Україна відмовилась від участі

До останнього українська делегація планувала відправити свого представника на Євробачення 2019, яке приймав Тель-Авів. Перемогу на відборі здобула Maruv з піснею Siren Song, але через її виступи у Росії розгорівся скандал.

 

НСТУ запропонувала співачці відмовитися від гастролей у країні-агресорці поки триває підготовка до конкурсу, але остання відкинула пропозицію і відмовилися від подальшої участі. Після відмови інших фіналістів відбору, Freedom Jazz та KAZKA, суспільний мовник вирішив, що Україна взагалі не братиме участі на пісенному конкурсі.

2018: MELOVIN - Under The Ladder



У той рік український конкурсант вражав публіку динамічним номером з роялем, що запалав на сцені. Саме йому випала честь відкривати фінал Євробачення 2018, який проходив у Лісабоні.

Серед глядацького голосування MELOVIN посів 7 місце, а от судді поставили його на останній щабель. В підсумку - 17 місце у фіналі.

2017: O.Torvald - Time



Після тріумфу Джамали Євробачення завітало до Києва, і Україна стикнулася зі "синдромом країни-господарки", коли увага прикута до країни, що проводить конкурс, а не її учасника. Хлопці посіли 24 місце з-поміж 26 фіналістів.

У той рік на сцені виступало ще кілька українських виконавців як запрошені артисти - ONUKA, Monatik, Руслана та Джамала.



2016: Джамала - 1944



Після річної перерви український стяг знову замайорів на музичній арені Європи. Jamala з піснею "1944" здобула другу перемогу для нашої країни.

На пісню для Євробачення Джамалу надихнула історія її бабусі, яку переселили під час депортації кримських татар у 1944 році. Російські мовники всіляко домагалися дискваліфікації композиції, начебто через політичний підтекст. Але організатори Євробачення підтвердили: пісня відповідає усім правилам.

2015: Україна відмовилась від участі

Через російсько-українську війну наша країна вирішила не брати участі у пісенному змаганні. Тоді Євробачення відзначало ювілей - 60 років. Конкурс проходив у Відні.

2014: Марія Яремчук - Tick-Tock



Ще до трагічних подій 2014 року представницею України була обрана Марія Яремчук, донька співака Назарія Яремчука. Попри війну з Росією, українська делегація не відмовилася від участі на конкурсі.

Пісня виконавиці посіла шосте місце у фіналі. Головною "незабудкою" її виступу був юнак, який впродовж всього номеру бігав у велетенському колесі для хом'яків.

2013: Злата Огнєвіч - Gravity



Єдину "бронзу" серед усіх українців на конкурсі здобула Злата Огнєвіч у 2013 році. Пісня Gravity виборола першість у семи країнах, зокрема в Італії, Словенії та Литві.

Композиція та номер занурювали глядачів у казку. Співачку на сцену виносив американець українського походження Ігор Вовковинський, який грав роль велетня. Зі зростом 235 см він є найвищою людиною США.

2012: Гайтана - Be My Guest



Тодішнє Євробачення відбувалося у Баку за місяць до початку Євро-2012, яке приймали Україна й Польща. Саме цій події Гайтана присвятила свою пісню. Співачка пройшла у фінал конкурсу, де посіла 15 місце.

2011: Міка Ньютон - Angel



На Євробаченні 2011 ми опинилися за крок від п'єдесталу — українська співачка посіла четверте місце у фіналі конкурсу. Особливістю номеру була анімація з піску, яку наживо малювала переможниця "Україна має талант" Ксенія Симонова.

У 2011 році вибір учасника знову супроводжувався скандалом: у національному відборі за сумою голосування глядачів перемогла Міка Ньютон, однак за Джамалу проголосували втричі більше унікальних телефонних номерів. НТКУ (тепер — НСТУ) вирішила провести повторне голосування, але Джамала й Злата Огнєвіч, які були учасницями нацвідбору, відмовилися від переголосування.

2010: Alyosha - Sweet People



Євробачення, яке проходило в норвезькому Осло, принесло 10 місце нашій країні. Саме після виступу на конкурсі досі маловідома Alyosha стала зіркою української попмузики. Її пісня була посвятою Чорнобильській катастрофі та закликала людство уважніше ставитися до природи.

Тодішнє Євробачення в Україні запам'яталося скандалами. Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах, змінено керівництво НТКУ й анульовано вибір Василя Лазаровича представником на конкурсі. На новому відборі за глядацьким голосуванням перемогла Alyosha з піснею To Be Free. Згодом пісню замінили на Sweet People, оскільки попередня порушувала правила конкурсу — опублікована в інтернеті до жовтня 2009 року.

2009: Світлана Лобода - Anti-Crisis Girl

 

На тлі фінансової кризи 2008 року українська представниця штурмувала пісенне змагання з "антикризовою" композицією. Цікаво, що номер був абсолютно протилежним до назви пісні — Лобода виступала на сцені з великими механічними колесами, які прозвала "Пекельною машиною". Вона посіла 12 місце у фіналі.

На щабель вище того року опинилася інша українська співачка, Анастасія Приходько, яка представляла Росію з частково україномовною піснею "Мамо".

  

Спочатку вона хотіла їхати на Євробачення під синьо-жовтим стягом, але організатори українського відбору відмовили їй в участі, начебто композиція не відповідала хронометражу конкурсу.

2008: Ані Лорак - Shady Lady



Вдруге український учасник опиняється за крок від перемоги — Ані Лорак з піснею Shady Lady здобула "срібло" на Євробаченні, яке приймав Белград. На конкурс вона їхала під патронатом Філіпа Кіркорова, який допомагав їй з піснею та постановкою номеру. За друге місце на Євробаченні обоє відзначені званнями народних артистів України.

Саме після успіху на пісенному змаганні Ані Лорак стала дедалі частіше їздити на гастролі до Росії, а згодом у Москві знайшла постійний осідок. Вона не відмовилася від заробітків у країні-агресорці попри війну.

2007: Вєрка Сердючка - Dancing Lasha Tumbai



Друге місце представника України можна сміливо порівняти з тріумфом. У нашій країні було чимало хейтерів цієї поїздки. Але все змінилося, коли нога Вєрки Сердючки ступила на фінську землю, де проходило тогорічне Євробачення. Виконавець став улюбленцем журналістів, а під час його виступу у фіналі танцювала вся арена.

Після конкурсу Вєрка Сердючка стала однією з ікон Євробачення. Побачити співака можна було в інтервал-акті на Євробаченні 2019, а на конкурсі 2017 року, який приймала Україна, Сердючка розважала глядачів під час голосування.

2006: Тіна Кароль - Show Me Your Love



Цього разу представника України обирали помпезно — майже пів року тривав проєкт “Ти зірка”, який можна вважати одним з перших талант-шоу на українському телебаченні. Перемогу на ньому здобула тоді ще маловідома Тіна Кароль з піснею Show Me Your Love.

На Євробаченні співачка вражала публіку запальними танцями й потужним вокалом. Вона успішно пройшла у фінал, де посіла 7 місце.

2005: Ґринджоли - Разом Нас Багато



Увага світу після Помаранчевої революції була прикута до України. І Євробачення, яке проходило у Києві, було відблиском змін, які розпочалися в українському суспільстві.

Слоганом конкурсу було Awekening (Пробудження), а Україну представляла пісня, яка стала неофіційним гімном революційних подій 2004 року. "Разом нас багато" отримала першість за глядацьким голосуванням у сусідній Польщі, але в інших країнах більшість глядачів залишила байдужими. У результаті - 19 місце у фіналі конкурсу, в який Україна потрапила автоматично як господарка конкурсу.

2004: Руслана - Дикі Танці



У той рік путівка на музичне змагання дісталася Руслані, яка вирішила підкорювати Європу "Дикими танцями". Це був ризикований крок, адже пісня помітно вирізнялася на тлі інших учасників. Співачка за власний кошт готувала номер, навіть продала квартиру, аби вистачило коштів на поїздку. І ризик був виправданим.

Руслана перемогла з рекордною на той час кількістю голосів — 280 балів. "Дикі танці" стали справжнім хітом, який в той рік поступався за популярністю, хіба що пісням молдовського гурту O-Zone. А Україна отримала шанс прийняти у себе наступний, ювілейний, 50-й пісенний конкурс.

2003: Олександр Пономарьов - Hasta la Vista



18 років тому Україна вперше відправила свого представника на Євробачення. На конкурс, який проходив у Ризі, поїхав Олександр Пономарьов з піснею Hasta la Vista.

Тоді мало хто розумів, що різноманіття — чи не найбільший секрет успіху на європейській музичній арені. А тому й пісня, й номер були зроблені у найкращих традиціях європопу. Впізнати у ній легенду української естради нульових було вельми складно. У підсумку — 13 місце у фіналі, що зрештою, непоганий результат для дебюту.
Теги:
Читайте також:
Київ
-2.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.69
    Купівля 41.69
    Продаж 42.2
  • EUR
    Купівля 43.4
    Продаж 44.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
22 грудня
22:39
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ запустила БПЛА по Україні: ситуація ввечері 22 грудня
22:36
Війна з Росією, ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 207 боєзіткнень: на Курахівському напрямку українські захисники відбили 26 атак
22:13
Дані про стан здоров’я пацієнтів автоматично передаватимуть до Реєстру військовозобов’язаних "Оберіг"
22:09
Ексклюзив
Вибори Україна
"Їхнє завдання посіяти хаос": нардеп Княжицький про можливість участі в наступних президентських виборах проросійських сил
21:53
Ексклюзив
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп
"Ситуація абсолютно ганебна, усі щось зробили не так" - політолог Сумленний про теракт у Магдебурзі
21:42
Ексклюзив
транзит газу, газ
Технічні можливості є, - експерт з енергетики Закревський про можливості постачання газу до Молдови
21:14
Дональд Трамп
Трамп вже чекає на зустріч з Путіним
20:56
Росіяни пригрозили вдарити по Києву новими балістичними ракетами з КНДР: в ЦПД закликали не піддаватися провокаціям ворога
20:20
Оновлено
Усик привіз на бій до Ер-Ріяду справжню шаблю Івана Мазепи XVII століття
20:17
Саломе Зурабішвілі
Зурабішвілі дала "Грузинській мрії" не більше тижня на призначення нових парламентських виборів
20:07
Огляд
атака багатоповерхівок у Казані
Атака на хімпідприємство в Ростовській області, вибух на базі Північного флоту РФ у Муранську і на ТОТ Донеччини: де в росіян вибухало та палало цього тижня
20:00
OPINION
Ми відновлювали українське занадто повільно
19:49
Володимир Путін та Дональд Трамп
"Усе змінюється". Путін вважає, що після війни з Україною країни Європи та США знову будуть союзниками РФ
19:44
Огляд
Зґвалтування дитини
Жизель Пеліко та її чоловік-ґвалтівник: історія зради, насильства та боротьби за справедливість. Пояснюємо
19:25
Ексклюзив
кібератака
"Не лише Мін'юст відповідає, а й Держспецзв’язку" - керівник "Центру безпекових досліджень "СЕНСС" Черниш про кібератаку на держреєстри
19:00
Інтерв’ю
путін
Путін боїться торпедувати мирний план, але все одно це робить, - Фейгін
18:45
Інтерв’ю
Михайло Костів
"Батько конвенції про геноцид" - Рафал Лемкін: як найвизначніший юрист XX століття пов'язаний з Україною
18:29
Оновлено
ЗСУ загиблі
На Донеччині росіяни розстріляли 4 українських полонених зі 110-ї бригади: що відомо
18:07
прем'єрка Італії Мелоні
"Загроза набагато ширша, ніж ми уявляємо": прем'єрка Італії Мелоні попередила, що РФ може використати мігрантів, аби дестабілізувати ситуацію в Європі
18:00
OPINION
Внутрішнє існування РФ — мракобісся
17:42
Саломе Зурабішвілі
Грузинський прем'єр Кобахідзе висунув ультиматум президентці Зурабішвілі. Перед її виступом на мітингу в Тбілісі поліція конфіскувала авто зі звукотехнікою
17:29
курсанти
Міноборони різко збільшить стипендії курсантів: про які суми йдеться
17:14
Олександр Усик
Хоче відпочити й побачити доньку: Усик поділився планами на майбутнє після перемоги над Ф'юрі
17:02
Ексклюзив
волонтерка
Як РФ вдається дискредитувати українські благодійні фонди: пояснив засновник OSINT-агенції Molfar Старосєк
17:00
За добу росіяни обстріляли 8 населених пунктів Донеччини: загинула людина, ще одна поранена
16:44
Комплекс балістичних ракет середньої дальності KN-15 (Pukguksong-2), КНДР
Північна Корея імовірно передала РФ балістичні ракети KN-15: що про них відомо
16:00
OPINION
Чому серед українців розвелося чимало корисних ідіотів?
15:54
МВФ
Коли закінчиться війна: МВФ не виключає бойових дій до середини 2026 року
15:42
Після катастрофи танкерів з мазутом на узбережжя Новоросійська винесло мертвих дельфінів
15:25
Зеленський, Трамп
Трамп запропонував Зеленському почати думати про припинення вогню та відмову від усіх окупованих територій, - El Pais
15:21
Дрони вночі атакували Орловську область РФ: загорілася нафтобаза
15:08
Інфографіка
AGM-88 HARM
Знищують радари й засліплюють ворожу ППО: що таке AGM-88 HARM – американські ракети, якими ЗСУ свого часу шокували росіян
15:07
Оновлено
Стінг
Стінг заспівав Shape of my Heart під бандуру: на інструменті зіграв український військовий бандурист Тарас Столяр
15:03
Ексклюзив
Насправді все населення України отримує субсидії на електроенергію, - експерт з питань енергоефективності Павлюк
15:03
зарплати
Три місяці без зарплати: на ТОТ росіяни не виплачують кошти працівникам Бердянського порту
14:35
Зеленський заявив, що 2025 рік має стати для України роком справедливого миру
14:32
Ексклюзив
Біля столичного ЦУМу зібралися на акцію з вимогою сприяти визволенню полонених (22.12.2024)
"У тебе є завтра, а в них немає сьогодні". Біля столичного ЦУМу зібралися на акцію з вимогою сприяти визволенню полонених
14:10
путін
Путін погрожує Україні "багатократно більшими руйнуваннями" у відповідь на удар по Казані
14:07
Вибух
Окупанти вдарили дроном по Бериславу: загинув цивільний
14:00
OPINION
У війні на виснаження цивільне населення — найслабша ланка
Більше новин