Форум для діалогу між Німеччиною і РФ, який започаткували Путін і Шредер, планують закрити
Форум громадянських суспільств "Петербурзький діалог", заснований у 2001 році для поглиблення взаєморозуміння між Німеччиною та Росією, планують остаточно ліквідувати на загальних зборах 22 листопада
Про це повідомило видання Spiegel.
У листі до учасників форуму, який потрапив у розпорядження видання, йдеться про скликання на вимогу правління позачергових загальних зборів, "на яких має бути ухвалене рішення про розпуск "Петербурзького діалогу".
Відомо, що форум було засновано у 2001 році президентом РФ та тодішнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером з метою сприяння обміну між громадянським суспільством та засобами масової інформації з німецької та російської сторони.
У межах "Петербурзького діалогу" журналісти, дипломати, науковці, митці, представники бізнесу та політики з різних партій щороку зустрічалися в Німеччині або Росії. Востаннє форум відбувався у 2019 році в Бонні.
Читайте також: Шольц на G20 може говорити з нейтральними державами з позиції сили, щоб вони перейшли на бік України у війні, - експосол Мельник
У 2020 році зібрання "Петербурзького діалогу" скасували через пандемію коронавірусу, а після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального та початку повномасштабної війни в Україні взагалі не проводилися.
Видання зазначає, що до вище зазначених подій, форум було скасовано лише одного разу – у 2014 році тодішня канцлерка Німеччини Ангела Меркель ухвалила таке рішення після анексії Росією Криму та бойкоту з боку кількох німецьких неурядових організацій.
Як зазначає Spiegel, "Петербурзький діалог" фінансувався фондами, бізнес-спільнотою та міністерством закордонних справ Німеччини, але з погіршенням німецько-російських відносин його значення ставало дедалі меншим.
- 11 листопада стало відомо, що Німеччина надасть Україні €1 млрд на кіберзахист і документування воєнних злочинів РФ.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе