Аналітика

Чому Південна Корея відмовляється постачати зброю Україні та як проходить процес розмінування на деокупованих територіях. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець Віталій Бесараб
28 листопада, 2024 четвер
20:34

Сьогодні стало відомо, що Південна Корея відмовила Україні в постачанні озброєнь. В Україні покладали певні сподівання на візит Рустема Умєрова до Сеула. Україна насамперед хотіла отримати від Південної Кореї системи ППО Shingung. Ці ЗРК здатні збивати повітряні цілі на відстані понад 100 км. Також Україна створила запит на боєприпаси, артилерійські системи, танки і т.д.

Зміст

Росія завдала чергового масованого удару по енергетичній системі України

У четвер, 28 листопада, Російська Федерація завдала чергового масованого удару по території України. Ще з вечора 27 листопада російські окупанти запустили безпілотники, після чого атакували Україну ракетами "Калібр" з акваторії Чорного моря, а ближче до ранку здійснили пуски зі стратегічних бомбардувальників Ту-95 ракетами Х-101. Загалом, згідно з повідомленням від командування Повітряних сил, ворог використав 188 засобів далекобійного враження, половину з яких становили ракети, а решту - ударні БПЛА. Ця атака була вчергове скерована по енергообʼєктах України. Варто зауважити, що силам ППО вдалось збити понад 90% російських ракет. Зокрема, 76 ракет "Калібр" та Х-101, а також українські військові знайшли серед уламків й частини ракети Х-55. Цей тип ракети використовується у варіанті Х-555 як ядерна бойова одиниця. Загалом було зафіксовано близько десятка влучань у наші обʼєкти енергетичної системи. Ця атака дуже нашкодила українській енергосистемі. Тому, зараз енергетики змушені збільшити обмеження постачання світла й працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання. 

На тлі цього зʼявились повідомлення від наших сил ППО, де йдеться не лише про кількісні показники збиття ворожих засобів ураження, а й про складнощі, які повʼязані з відбиттям цієї атаки. Було повідомлено, що ворог зараз намагається використовувати значну кількість ракет і на окремих ділянках ми маємо нижчі можливості збивати ці засоби ураження. Також говорилось про те, що ворог удосконалює засоби повітряного нападу. Зокрема, росіяни застосовують ракети з тепловими пастками, засобами РЕБ, а тому збивати такі ракети стає важче. Також ворог дуже ретельно готується до таких атак і обирає погодні умови для цього.

Загалом ми розуміємо, що ворог накопичував тривалий час ракети Х-101. Росіяни змогли накопичити понад 200 таких ракет перед цією атакою. Можемо прогнозувати, що і далі буде здійснювати атаки на нашу енергетичну систему. Саме тому актуальним питанням залишається посилення ППО, зокрема, збільшення систем протиповітряної системи й цей процес відбувається. Сьогодні стало відомо, що Нідерланди передали Україні ще три пускові установки до ЗРК Patriot. Також важливо збільшувати взаємодію між різними підрозділами, які забезпечують збиття ворожих засобів нападу.

Південна Корея відмовляється постачати озброєння для України

В контексті посилення протиповітряної оборони України варто згадати візит міністра оборони Рустема Умєрова до Південної Кореї. Відомо, що в Києві покладали певні сподівання на цей візит. Україна насамперед хотіла отримати від Південної Кореї системи ППО Shingung. Ці ЗРК здатні збивати повітряні цілі на відстані понад 100 км. Також Україна створила запит на боєприпаси, артилерійські системи, танки тощо. Звісно, що весь перелік цієї зброї Україна готова була не отримувати, а купувати. Втім, сьогодні головний південнокорейський канал SBS повідомив, що Сеул не готовий до таких кроків. Щодо ЗРК Shingung було повідомлено, що вони тільки виготовляються і їх можна буде отримати лише після 2030 року. 

Щодо боєприпасів, то в Києві розуміли складнощі законодавства Південної Кореї, яке не дозволяє напряму постачати зброю до країн у стані війни й тому був запит на хоча б порохові заряди до снарядів. Однак, всі пропозиції України були відхилені так само як і постачання РЛС до систем ППО і для засобів контрбатарейної боротьби. Зрозуміло, що ситуація може змінитись, оскільки Сеул вичікує те, яку позицію буде займати нова адміністрація Дональда Трампа. В Сеулі не будуть поспішати з таким рішенням, але Україні потрібно й надалі працювати з цією країною.

Складнощі в процесі гуманітарного розмінування деокупованих територій України

Викладач навчального центру "Шериф Розмінування" (SHERIFF Demining) Олексій Падун розповів, що Росія продовжує шукати ескалацію загроз для України. Ворог змінює підходи впливу не тільки на військових та силових структур, а на дестабілізацію суспільства в цілому. Падун розповів, що компанія SHERIFF більше зосереджена на гуманітарному розмінуванні території після проведення бойових дій.

Олексій Падун наголосив, що гуманітарне розмінування значно відрізняється від розмінування, яке проводить Міноборони та ДСНС. Гуманітарне розмінування має кілька напрямів. Зокрема, інформування населення про мінну небезпеку, технічне та не технічне обстеження. Він зазначив, що найскладнішим є розмінування житлових будівель та сільськогосподарських земель. Найбільше замовлень до компанії про гуманітарне розмінування надходить від місцевих органів влади, приватних клієнтів, а також компанія співпрацює з багатьма міжнародними організаціями для розмінування деокупованих територій.

Гуманітарне розмінування, за словами Падуна, має державне фінансування та гранти від міжнародних партнерів. Якщо на розмінування спрямовуються кошти через Міністерство економіки України в рамках програми United24, то там є спеціальні програми, кошти яких спрямовуються безпосередньо на гуманітарне розмінування.

Олексій Падун зазначив, що місцеві громади мають можливість власноруч проводити гуманітарне розмінування, але в цьому питанні є цілий перелік вимог та процедур. По-перше, потрібно пройти сертифікацію, яка надається Оператором протимінної діяльності за окремими напрямками. Потім потрібно отримати необхідні дозволи на таку діяльність. Відповідні дозволи надаються від державних структур. Також він зауважив, що дуже важливими є підготовка та навчання спеціалістів для розмінування, а також забезпечення їх необхідним обладнанням для проведення робіт з гуманітарного розмінування. Тобто, засобами захисту та засобами виявлення вибухонебезпечних предметів.

Сучасні технології дозволяють спростити та пришвидшити процес розмінування

Олексій Падун також зауважив, що у питанні розмінування дуже важливо використовувати новітні технологічні рішення. Оскільки, це не тільки спрощує, а й прискорює процес розмінування. До прикладу, компанія SHERIFF використовує дрони з магнітометрами для гуманітарного розмінування. Такі дрони дуже швидко та безпечно можуть обстежувати великі території. Також в компанії використовують сучасні металошукачі, які дозволяють виявляти вибухонебезпечні предмети глибоко в землі. Компанія SHERIFF теж активно співпрацює з мобільним оператором “Київстар”, де зробили надточну позиціювальну геолокацію для розмінування, яка простіше дозволяє знаходити вибухонебезпечні предмети

 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.92
  • EUR
    Купівля 43.56
    Продаж 44.21
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
13 грудня
20:31
Анонс
У Києві 14 грудня відбудеться Різдвяний концерт дуету "Сестри Тельнюк"
20:27
Оновлено
FIFA під час жеребкування на ЧС-2026 з футболу показала карту України без Криму
ФІФА під час жеребкування ЧС-2026 показала карту України без Криму: в УАФ і національній команді відреагували
20:14
Кіт Келлог
"Все вирішиться протягом наступних кількох місяців": майбутній спецпредставник Трампа Келлог зробив заяву про війну в Україні
20:02
OPINION
Ісус на арафатці
20:00
Ексклюзив
ядерна зброя
Путін непередбачуваний і може зіграти в "російську рулетку", - полковник запасу Стельмах про ризик застосування РФ ядерної зброї
19:55
Роберт Фіцо
Фіцо анонсував переговори з ЄС та Києвом про збереження транзиту російського газу до Словаччини через Україну
19:54
Карл Негаммер
Влада Австрії пообіцяла по €1 тис. біженцям за повернення до Сирії
19:49
Генеральний прокурор України Андрій Костін
Ексгенпрокурора Костіна планують призначити послом України в Нідерландах, - ЗМІ
19:41
Блокування Viber у Росії
У Росії заблокували доступ до Viber
19:31
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ за час повномасштабної війни атакувала українську енергетику 2,3 тис. ракет і ударних БПЛА
19:25
Володимир Зеленський
Наслідки атаки РФ, посилення ППО і вступ України в ЄС: Зеленський провів розмову з президентом Фінляндії
19:20
Воїни 47 ОМБр, ЗСУ, війна
Ваші коментарі ображають військових, які щоденно б’ються на полі бою: 47 ОМБр оприлюднила заяву після відео Маркуса
19:16
Санта Клаус
Росіяни на ТОТ заборонили згадувати Святого Миколая та Санта Клауса в школах і дитсадках, - ЦНС
19:15
Колишнього тренера збірної Китаю з футболу засудили до 20 років ув'язнення, - BBC
19:05
Оновлено
"Ворскла" - "Лівий берег", УПЛ
"Лівий берег" здолав "Ворсклу": результати та розклад усіх матчів 17-го туру УПЛ
19:02
Президент Сирії Башар аль-Асад
Асад за декілька годин до втечі запевнив свою армію у військовій допомозі РФ, - Reuters
19:02
Огляд
Сто років самотності
Ці божевільні "Сто років самотності": що подивитися на вихідних
18:41
Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва
Президента Бразилії Лулу да Сілву перевели з реанімації після операції на черепі
18:35
Відламаний каблук Тейлор Свіфт допоміг фанату зірки оплатити лікування сестри від раку
18:32
Ірина Верещук
Верещук попередила, що росіяни запустили фейки щодо обміну полоненими
18:26
Радослав Сікорський
Повне використання активів РФ для України й розширення ЄС на схід: Сікорський про майбутнє головування Польщі в Євросоюзі
18:26
Саломе Зурабішвілі
Мене підтримує "вулиця": Зурабішвілі не збирається залишати посаду після президентських виборів у Грузії
18:00
OPINION
Віцепрем'єрка з євроінтеграції... проти євроінтеграції?
17:58
Володимир Зеленський
Зеленський провів першу зустріч Технологічної Ставки
17:51
Ентоні Блінкен
Блінкен прибув з неанонсованим візитом до Іраку: з прем'єром обговорив ситуацію в Сирії
17:38
світло
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило графік вимкнень світла на 14 грудня
17:37
FEMEN влаштували акцію протесту у Женеві
Активістки FEMEN влаштували акцію протесту проти війни в Україні біля будівлі ООН у Женеві
17:27
безпілотник, дрон
У Німеччині над базою США "Рамштайн" та об'єктами концерну Rheinmetall помітили невідомі дрони, - Spiegel
17:25
Дональд Трамп
Для Трампа стане викликом переконати Зеленського й Путіна сісти за стіл перемовин, - експосол США у РФ Макфол
17:23
Ексклюзив
Не треба вестися на магію великих цифр: Defense Expres про військову допомогу, яку адміністрація Байдена хоче встигнути надати до 20 січня
17:14
Оновлено
"Фільм створений, щоб помістити глядача на поле бою поряд з військовими", - Чернов про документалку "2000 метрів до Андріївки"
17:10
Олександр Шовковський, Реал Сосьєдад - Динамо
Рейтинг УЄФА: Кіпр і Швеція випередили Україну в таблиці коефіцієнтів
16:58
Готувала промови постпреду РФ при ООН про підтримку "СВО": очільницю ГО з оточення Азарова засудили до 14 років тюрми
16:57
Ексклюзив
Карта бойових дій за 4-11 грудня
Ворог намагається просуватись в Торецьк малими групами, - ОТУ "Луганськ"
16:56
Радослав Сікорський
Сікорський пояснив, чому Польща не відправлятиме війська в Україну
16:48
Покровськ
З початку доби росіяни 131 раз атакували позиції ЗСУ, найважче на Покровському та Времівському напрямках
16:40
На фото: репер Diddy
Підсипав наркотики та зґвалтував: троє чоловіків висунули нові звинувачення проти Diddy
16:36
Дмитро Медведєв
"Бути з Росією або зовсім зникнути з карти світу": Медведєв заявив, що Україна опинилася перед вибором
16:35
Грузія, протести
Влада Грузії затвердила штрафи у понад $700 за маски та піротехніку на акціях протесту
16:32
Міжнародні партнери передали Харкову шість когенераційних установок
Харків отримав від ЄС 6 когенераційних установок для енергозабезпечення критичної інфраструктури
Більше новин