Аналітика

Чому Південна Корея відмовляється постачати зброю Україні та як проходить процес розмінування на деокупованих територіях. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець Віталій Бесараб
28 листопада, 2024 четвер
20:34

Сьогодні стало відомо, що Південна Корея відмовила Україні в постачанні озброєнь. В Україні покладали певні сподівання на візит Рустема Умєрова до Сеула. Україна насамперед хотіла отримати від Південної Кореї системи ППО Shingung. Ці ЗРК здатні збивати повітряні цілі на відстані понад 100 км. Також Україна створила запит на боєприпаси, артилерійські системи, танки і т.д.

Зміст

Росія завдала чергового масованого удару по енергетичній системі України

У четвер, 28 листопада, Російська Федерація завдала чергового масованого удару по території України. Ще з вечора 27 листопада російські окупанти запустили безпілотники, після чого атакували Україну ракетами "Калібр" з акваторії Чорного моря, а ближче до ранку здійснили пуски зі стратегічних бомбардувальників Ту-95 ракетами Х-101. Загалом, згідно з повідомленням від командування Повітряних сил, ворог використав 188 засобів далекобійного враження, половину з яких становили ракети, а решту - ударні БПЛА. Ця атака була вчергове скерована по енергообʼєктах України. Варто зауважити, що силам ППО вдалось збити понад 90% російських ракет. Зокрема, 76 ракет "Калібр" та Х-101, а також українські військові знайшли серед уламків й частини ракети Х-55. Цей тип ракети використовується у варіанті Х-555 як ядерна бойова одиниця. Загалом було зафіксовано близько десятка влучань у наші обʼєкти енергетичної системи. Ця атака дуже нашкодила українській енергосистемі. Тому, зараз енергетики змушені збільшити обмеження постачання світла й працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання. 

На тлі цього зʼявились повідомлення від наших сил ППО, де йдеться не лише про кількісні показники збиття ворожих засобів ураження, а й про складнощі, які повʼязані з відбиттям цієї атаки. Було повідомлено, що ворог зараз намагається використовувати значну кількість ракет і на окремих ділянках ми маємо нижчі можливості збивати ці засоби ураження. Також говорилось про те, що ворог удосконалює засоби повітряного нападу. Зокрема, росіяни застосовують ракети з тепловими пастками, засобами РЕБ, а тому збивати такі ракети стає важче. Також ворог дуже ретельно готується до таких атак і обирає погодні умови для цього.

Загалом ми розуміємо, що ворог накопичував тривалий час ракети Х-101. Росіяни змогли накопичити понад 200 таких ракет перед цією атакою. Можемо прогнозувати, що і далі буде здійснювати атаки на нашу енергетичну систему. Саме тому актуальним питанням залишається посилення ППО, зокрема, збільшення систем протиповітряної системи й цей процес відбувається. Сьогодні стало відомо, що Нідерланди передали Україні ще три пускові установки до ЗРК Patriot. Також важливо збільшувати взаємодію між різними підрозділами, які забезпечують збиття ворожих засобів нападу.

Південна Корея відмовляється постачати озброєння для України

В контексті посилення протиповітряної оборони України варто згадати візит міністра оборони Рустема Умєрова до Південної Кореї. Відомо, що в Києві покладали певні сподівання на цей візит. Україна насамперед хотіла отримати від Південної Кореї системи ППО Shingung. Ці ЗРК здатні збивати повітряні цілі на відстані понад 100 км. Також Україна створила запит на боєприпаси, артилерійські системи, танки тощо. Звісно, що весь перелік цієї зброї Україна готова була не отримувати, а купувати. Втім, сьогодні головний південнокорейський канал SBS повідомив, що Сеул не готовий до таких кроків. Щодо ЗРК Shingung було повідомлено, що вони тільки виготовляються і їх можна буде отримати лише після 2030 року. 

Щодо боєприпасів, то в Києві розуміли складнощі законодавства Південної Кореї, яке не дозволяє напряму постачати зброю до країн у стані війни й тому був запит на хоча б порохові заряди до снарядів. Однак, всі пропозиції України були відхилені так само як і постачання РЛС до систем ППО і для засобів контрбатарейної боротьби. Зрозуміло, що ситуація може змінитись, оскільки Сеул вичікує те, яку позицію буде займати нова адміністрація Дональда Трампа. В Сеулі не будуть поспішати з таким рішенням, але Україні потрібно й надалі працювати з цією країною.

Складнощі в процесі гуманітарного розмінування деокупованих територій України

Викладач навчального центру "Шериф Розмінування" (SHERIFF Demining) Олексій Падун розповів, що Росія продовжує шукати ескалацію загроз для України. Ворог змінює підходи впливу не тільки на військових та силових структур, а на дестабілізацію суспільства в цілому. Падун розповів, що компанія SHERIFF більше зосереджена на гуманітарному розмінуванні території після проведення бойових дій.

Олексій Падун наголосив, що гуманітарне розмінування значно відрізняється від розмінування, яке проводить Міноборони та ДСНС. Гуманітарне розмінування має кілька напрямів. Зокрема, інформування населення про мінну небезпеку, технічне та не технічне обстеження. Він зазначив, що найскладнішим є розмінування житлових будівель та сільськогосподарських земель. Найбільше замовлень до компанії про гуманітарне розмінування надходить від місцевих органів влади, приватних клієнтів, а також компанія співпрацює з багатьма міжнародними організаціями для розмінування деокупованих територій.

Гуманітарне розмінування, за словами Падуна, має державне фінансування та гранти від міжнародних партнерів. Якщо на розмінування спрямовуються кошти через Міністерство економіки України в рамках програми United24, то там є спеціальні програми, кошти яких спрямовуються безпосередньо на гуманітарне розмінування.

Олексій Падун зазначив, що місцеві громади мають можливість власноруч проводити гуманітарне розмінування, але в цьому питанні є цілий перелік вимог та процедур. По-перше, потрібно пройти сертифікацію, яка надається Оператором протимінної діяльності за окремими напрямками. Потім потрібно отримати необхідні дозволи на таку діяльність. Відповідні дозволи надаються від державних структур. Також він зауважив, що дуже важливими є підготовка та навчання спеціалістів для розмінування, а також забезпечення їх необхідним обладнанням для проведення робіт з гуманітарного розмінування. Тобто, засобами захисту та засобами виявлення вибухонебезпечних предметів.

Сучасні технології дозволяють спростити та пришвидшити процес розмінування

Олексій Падун також зауважив, що у питанні розмінування дуже важливо використовувати новітні технологічні рішення. Оскільки, це не тільки спрощує, а й прискорює процес розмінування. До прикладу, компанія SHERIFF використовує дрони з магнітометрами для гуманітарного розмінування. Такі дрони дуже швидко та безпечно можуть обстежувати великі території. Також в компанії використовують сучасні металошукачі, які дозволяють виявляти вибухонебезпечні предмети глибоко в землі. Компанія SHERIFF теж активно співпрацює з мобільним оператором “Київстар”, де зробили надточну позиціювальну геолокацію для розмінування, яка простіше дозволяє знаходити вибухонебезпечні предмети

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+1.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.04
    Купівля 42.04
    Продаж 42.66
  • EUR
    Купівля 43.51
    Продаж 44.27
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
6 січня
23:32
Мінветеранів звільняє заступницю міністра через приниження й образи співробітника-ветерана
23:10
Данія змінила герб після виголошення Трампом претензій на Гренландію
22:55
Оновлено
Армія РФ запустила БПЛА по Україні: ситуація ввечері 6 січня
22:49
Ексклюзив
Юрій Рокецький
Юрій Рокецький прокоментував визнання його книги про Братів Гадюкіних есеїстикою року за версією BBC
22:43
Суджа, РФ, Курська область
За 5 місяців РФ втратила вбитими 15 тис. військових: Генштаб про результати операції ЗСУ на Курщині
22:30
Громадська антикорпуційна рада Міноборони
Громадська антикорупційна рада при Міноборони: онлайн голосування відбудеться 7 січня
22:30
Оновлено
ЗСУ
На фронті сталося 199 боєзіткнень: на Курщині Сили оборони відбили 44 атаки, ще 42 тривають
22:17
Українці
"Бусифікація" стала словом року за версією словника неологізмів "Мислово": що ще ввійшло в добірку
21:56
Дональд Трамп
Конгрес США офіційно затвердив перемогу Дональда Трампа на президентських виборах
21:41
Дональд Трамп
Трамп знову закликав зробити Канаду 51-м штатом США після заяви Трюдо щодо відставки
21:40
Ексклюзив
ЗСУ
"Єдиний можливий шанс": військовий ЗСУ Фірсов назвав спосіб припинити війну
21:26
польща поліція
У Варшаві на пішохідному переході збили на смерть 14-річного українця
21:06
У Києві стартував Стус-Фест: заходи за участі 20 країн заплановані в різних куточках світу, зокрема в Антарктиді
20:39
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Подробиці успіхів ЗСУ на Курському напрямку. Колонка Сергія Згурця
20:28
Володимир Зеленський
Захист Покровська, поповнення бригад, ротації та навчання військових: Зеленський провів Ставку
20:00
OPINION
Про другий термін Зеленського та істерики у соцмережах
19:59
Оновлено
Сергій Гнезділов
Військовослужбовець Гнезділов, якого судять за СЗЧ, хоче повернутися на службу, - адвокатка
19:58
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (ліворуч)
Усика визнали найкращим бійцем року за версією WBC
19:41
НАБУ
САП та НАБУ повідомили про підозру в.о. очільника Митної служби за недекларування майна на понад $100 тис.
19:38
Володимир Зеленський у Брюсселі
"Заборонених тем не було": радник Зеленського розкрив подробиці створення його інтерв'ю Фрідману
19:30
Ексклюзив
Володимир Зеленський
"Звертався не до Трампа, а до його виборців": професор Айзенберг про інтервʼю Зеленського
18:58
Придністров'я
Прем’єр Молдови Речан заявив про намір реінтегрувати Придністров'я: російських військових мають замінити миротворці
18:50
"Люди будуть здивовані": режисер Метт Рівз підтвердив, що зйомки "Бетмена 2" почнуться у 2025 році
18:43
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
Є попередня домовленість із РФ, що обміни полоненими у 2025 році стануть систематичними, – Лубінець
18:32
PR
Мобільна мережа під час блекаутів: як сучасні батареї допомагають lifecell тримати зв’язок для українців
18:32
Оновлено
Херсон
РФ вдарила дроном по маршрутці в Херсоні: є загиблий, 6 людей поранені
18:25
Огляд
вибори
Вибори 2025 у світі: які голосування матимуть значення для України
18:15
на фото прапор Індонезії
Індонезія офіційно приєднається до БРІКС
18:13
"У моменті забув": Enleo прокоментував, чому в його плейлісті були пісні російських виконавців
18:11
прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо
Прем'єр Канади Трюдо оголосив про намір піти у відставку
18:06
Герберт Кікль
В Австрії лідер ультраправих Кікль отримав мандат на формування коаліційного уряду
18:03
Ексклюзив
155 механізована бригада
"Великий піарний проєкт": ветеран російсько-української війни Симороз про ситуацію із 155-ю бригадою
18:03
Оновлено
ЗСУ загиблі
Війська РФ розстріляли українських військовополонених біля Нескучного
18:02
Ілон Маск
Макрон і прем’єр Норвегії Стьоре звинуватили Маска у втручанні у вибори в країнах Європи
18:00
OPINION
Розмова Зеленського з Фрідманом: спроба тиснути на Трампа
17:47
мобілізація в Україні
На Вінниччині затримали працівника ТЦК, якого підозрюють у заробітках на ухилянтах
17:43
Суджа Курська область пам'ятник Леніну
В Офісі президента назвали мету операції ЗСУ у Курській області РФ
17:42
Сили оборони уразили місце дислокації росіян поблизу окупованого Маріуполя
17:22
Придністров'я
"Усвідомлюємо серйозність ситуації у Придністров'ї": у Єврокомісії заявили, що працюють над енергозабезпеченням Молдови
17:20
Оновлено
ЗАЕС
РФ звинуватила Україну в атаці дронів на ЗАЕС: у ЦПД назвали це частиною російського ядерного шантажу
Більше новин