Як заточити ніж без спеціальних інструментів: топ-5 простих методів
Навіть найбільш якісні ножі з часом втрачають свою гостроту, а це може ускладнити приготування їжі або виконання інших побутових завдань
Повернути ножу колишню гостроту можна використовуючи прості й доступні методи. У цій статті Еспресо поділиться найефективнішими способами, які не вимагають професійного обладнання. Точне і гостре лезо — запорука легкості в роботі на кухні та задоволення від процесу приготування їжі.
Наждачний папір
Один із найефективніших способів заточити ніж – використати точильний камінь. Однак, якщо у вас його немає, підійде звичайний наждачний папір із дрібною зернистістю.
Послідовність дій досить проста. Спочатку покладіть папір зернистістю 400-600 на рівну поверхню, де він не буде ковзати. Якщо ви використовуєте цей метод для фінішного заточування, тоді можна обрати менш грубу зернистість паперу – 1000-1500.
Тримайте ніж під кутом приблизно 10-15° до столу із наждачним матеріалом. Проведіть лезом по паперу від ручки до кінця леза кілька разів з одного боку, потім з іншого. Важливо, щоб рухи були плавними й однакової інтенсивності для обох сторін. Повторюйте ці дії до тих пір, доки не отримаєте бажану гостроту леза.
Фото: outdoorlife.com
Ремінь із натуральної шкіри
Якщо ви маєте старий та зношений шкіряний ремінь, тоді не поспішайте його викидати, адже він може стати в нагоді для заточування ножів. Такий виріб зазвичай використовують для фінальної поліровки леза після заточування. Цей метод досить відомий серед барберів та кухарів.
Закріпіть одну сторону шкіряного ременя на будь-якому гачку, а рукою тримайте його з іншої сторони, щоб виріб був у натяжці. Протріть ніж, а потім проведіть його лезом по шкірі ременя від ручки до кінця, кілька разів з кожного боку. Такий метод допоможе не лише заточити, але й відполірувати ніж до ідеального стану.
Керамічна кружка або тарілка
Звичайна керамічні кружки або тарілки можуть замінити звичайний точильний камінь. Достатньо перевернути посудину й звернути увагу на дно. Зазвичай у більш старих чашок воно має "оголену" та шорстку керамічну основу, яка чудово підходить для заточування ножів.
Щоб скористатися цим методом, спочатку ретельно вимийте кружку чи тарілку, щоб на них не було жиру або бруду. А потім почніть заточування, тримаючи ніж під кутом приблизно 10-15° до дна посудини. Виконайте кілька рухів з кожної сторони леза, доки воно не стане гострим.
Фото: businessinsider.com
Пилочка для нігтів
Пилочку для нігтів також можна використати для заточування ножів, хоча цей метод менш популярний та зручний. Використовуйте манікюрний інструмент з грубою поверхнею, оскільки він має кращі абразивні властивості. Заточуйте лезо ножа так само, як попередніми методами. Однак будьте обережні та робіть все з максимальною уважністю, щоб не поранитись.
Цей спосіб також можна використати під час походів, адже пилочка не займає багато місця в рюкзаку.
Використайте інший ніж
Ще один простий спосіб заточити ніж — це використати інший ніж, що має міцне та тверде лезо.
Тримайте гострий ніж у руці, лезо направлене вгору. Другий ніж тримайте під кутом і проведіть ним по лезу кілька разів з кожного боку, стругаючими рухами. Цей метод ефективний, однак вимагає багато часу та терпіння.
Фото: create.vista.com
Заточити ніж у домашніх умовах можна за допомогою підручних засобів, не використовуючи спеціальних інструментів. Використовуйте один із запропонованих методів, і ваші ножі завжди будуть гострими та готовими до приготування різноманітних страв.
Джерела: РБК-Україна, УНІАН
- Актуальне
- Важливе