Як зменшити витрати на електрику, якщо у квартирі є бойлер: практичні поради

9 серпня, 2024 п'ятниця
18:06

Бойлер - це енерговитратний побутовий прилад, однак відмовитися від його використання подекуди просто неможливо. Тому варто знати способи, що допоможуть знизити споживання електроенергії

Зміст

Власники квартир, обладнаних бойлерами для гарячої води, часто стикаються з питанням, як зменшити витрати на електроенергію, адже бойлери можуть суттєво збільшити рахунки за електрику. Особливо гостро це питання постає в умовах підвищення тарифів. Так, із 1 червня 2024 року платіжки за електроенергію зросли, сьогодні тариф становить 4,32 грн/кВт год.

Тому важливо вміти правильно оптимізувати використання деяких електроприладів. Існує кілька ефективних стратегій, які допоможуть зменшити споживання електроенергії без шкоди для комфорту.

Як влаштований бойлер

Знання різних типів водонагрівачів і їхніх енергетичних характеристик дає змогу вибрати найкращий варіант для вашого дому. Таким чином, розуміння основ функціонування водонагрівачів допомагає зменшити витрати на електрику та зробити прилад енергетично ефективнішим.

Електричні нагрівачі виготовляють із теплоізольованими корпусами, всередині яких зазвичай є такі елементи:

  • бак - основна частина бойлера, де зберігається вода
  • нагрівальний елемент (ТЕН)
  • блок управління з термометром - пристрій, який регулюють, що показує температуру води
  • запобіжний клапан скидання тиску та зворотні клапани (для подачі холодної води в бак і відведення гарячої води з бака)
  • магнієвий анод
  • захисна автоматика.

Ці компоненти забезпечують ефективну й безпечну роботу бойлера, допомагаючи підтримувати оптимальну температуру води. Під час наповнення приладу водою вмикається ТЕН, який нагріває воду до встановленої користувачем температури. Після досягнення цієї температури процес нагрівання завершується, але автоматика постійно підтримує температуру, періодично вмикаючи та вимикаючи ТЕН.

Фото: Венкон (принцип нагрівання води в бойлері)

Є водонагрівачі з відкритими та закритими нагрівальними елементами. Відкриті ТЕНи контактують із водою, що може призвести до їх корозії. Закриті ж варіанти не контактують з водою, тому є більш надійними та довговічними.

Магнієвий анод – це захисний елемент, що запобігає корозії металевих частин бойлера, поступово руйнуючи себе замість бака й ТЕНу.

Правильний монтаж і налаштування водонагрівача мають критичне значення для його енергоефективності та зниження витрат на електроенергію. Наприклад, розташування бойлера в місці з мінімальними тепловими втратами допомагає зменшити витрати енергії на підтримку температури води. Або неправильне підключення, без збереження герметичності, може призвести до витоків води або повітря, що, своєю чергою підвищує енергетичні витрати на нагрівання води.

Залежно від виробника водонагрівачі можуть мати певні особливості, проте є кілька основних правил, яких слід дотримуватися:

  • Для підключення водонагрівача до електричної мережі потрібно брати мідний кабель. Це забезпечує надійний контакт і мінімізує ризик перегрівання проводки.
  • Необхідно забезпечити належне заземлення обладнання для безпеки та запобігання електричним ударам.
  • Монтаж варто здійснювати з дотриманням рекомендацій щодо вертикального чи горизонтального розміщення (це залежить від бойлера).
  • Установка та підключення водонагрівача до водопровідної системи повинна проводитися відповідно до інструкцій виробника.

Правильно проведений монтаж і налаштування водонагрівача мають важливе значення для його енергоефективності та зниження витрат на електроенергію.

Як зекономити під час використання бойлера?

Про найефективніші способи, які допоможуть знизити витрати електроенергії під час використання водонагрівача, пише 24 Канал із посиланням на Yasno.

Насамперед визначите, який об'єм бойлера для вас буде оптимальним. Не варто гнатися за дуже великими моделями – 100 літрів та більше, якщо в квартирі проживає небагато людей. Для родини, яка складається з 2-3 людей, цілком достатньо буде електронагрівача місткістю 50–60 літрів.

Крім того, під час покупки електроприладу звертайте увагу на клас ефективності. Це допоможе зрозуміти, наскільки економічно він споживає електроенергію. Водонагрівачі з високим класом ефективності споживають менше електроенергії, що дозволяє знизити витрати на електрику. Тому найкраще обирати ті варіанти, де цей параметр А/А+ та вище.

Розгляньте також водонагрівачі з сучасними технологіями, наприклад із передбаченою функцією ECO-режиму.

Як зазначалося раніше, термостат дозволяє підтримувати оптимальну температуру води, запобігаючи її перегріванню. Не рекомендується налаштовувати температуру нагрівання води максимально, цілком достатньо - 55 °C. 

Економія електроенергії можлива також завдяки налаштуванню бойлера на вмикання лише в певні години. Багато сучасних бойлерів мають функції таймера, які дозволяють автоматизувати цей процес. Наприклад, можна вмикати бойлер вночі й вимикати його протягом дня, коли його робота менш необхідна. Так, встановлення двозонного лічильника та наявність таймера чи розумних розеток дасть змогу платити вдвічі менше за спожиту електроенергію з 23:00 до 07:00.

Також залишки накипу та бруд на елементах бойлера можуть знижувати його ефективність і збільшувати витрати на електрику. Регулярне очищення й технічне обслуговування бойлера допоможуть зберегти його в робочому стані та зменшити енергетичні витрати.

Фото: heatadviser.co.uk

Чи варто вимикати бойлер із розетки?

Експерти зазначають, що вимикати бойлер із розетки не потрібно. Багато нових водонагрівачів мають покращену теплоізоляцію, яка допомагає утримувати тепло довше. А також часто вони оснащені інтелектуальними системами управління, які оптимізують споживання електроенергії. Це означає, що бойлери можуть підтримувати постійну температуру води з меншими витратами електрики, порівняно з періодичним вимиканнями з розетки, коли пристрою знадобиться повторно нагріти великі об'єми холодної води.

Доцільно вимикати електричний нагрівач лише в тому випадку, якщо ви користуєтесь ним нерегулярно. Наприклад, якщо ваш бойлер слугує запасним варіантом під час перебоїв з централізованим гарячим водопостачанням.

Крім того, не забувайте вимикати прилад перед поїздкою на відпочинок, дачу або, якщо збираєтесь у відрядження. Лише в цих випадках правильно вимикати бойлер із розетки, а економія електроенергії буде дійсно помітною.

Дотримання цих простих порад допоможе вам зменшити витрати на електрику, зробивши використання бойлера більш ефективним. Економія світла можлива навіть за наявності бойлера, все, що потрібно, - це правильний підхід до його використання та обслуговування.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.07
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
23 листопада
21:35
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін може вважати, що ескалація ситуації дасть йому кращі позиції у розмові з Трампом, - Портников про ядерну загрозу
21:29
Буджак на мапі України
Під час влаштованого Сталіним голодомору вимерло 50% гагаузів, а сьогодні вони вірять російській пропаганді й Україна занехаяла цей регіон, - історик Кабачій
21:26
Віктор Бондарєв
Російський сенатор анонсував повторний удар "Орешником"
21:24
Операції з золотом
Вірменські компанії допомагають РФ обходити західне ембарго на торгівлю золотом, – ЗМІ
21:05
Донбас, Донеччина, війна
Навколо Великої Новосілки на півдні Донеччини вкрай складно, ситуація продовжує погіршуватися, - DeepState
20:42
Роман Яремчук, збірна України, Євро-2024
У Греції встановили цінник на українця, якого забажали продати після вдалого матчу за збірну
20:27
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп не в змозі забезпечити ні одну з умов закінчення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
20:10
Оновлено
До кінця сьогоднішнього дня в Україні світло не вимикатимуть
20:03
OPINION
Хоронителі пам'яті совка
20:00
У Києві вночі сталася стрілянина в готелі: загинув 27-річний чоловік
19:58
Озброєні комуністичною символікою: у Греції невідомі напали на українців під час акції до роковин Голодомору
19:53
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Ворскла" здолала "ЛНЗ Черкаси", "Шахтар" розніс "Інгулець". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
19:48
У Броварах вибухнула граната у квартирі: постраждала жінка
19:37
Війна з Росією, ЗСУ
"Генерал, який не був в окопі, – не генерал": Зеленський про зміну підходів до управління в ЗСУ
19:29
Рабин Цві Коган
В Абу-Дабі зник безвісти рабин: до пошуків підключилась ізраїльська розвідка
19:29
Анашкін з Путіним
Генерала Анашкіна зняли з командування армією РФ на Сіверському напрямку: у ворога там немає просування
19:15
світло
Тільки з 14:00 до 18:00 й одна черга: графік відключень світла на 24 листопада
19:00
Грузія протести
Грузинська опозиція закликала громадян узяти вихідний на 25 листопада, аби прибути до Тбілісі й не допустити "Мрію" до парламенту
18:46
Інтерв’ю
Анатолій Храпчинський
У застосування Росією ядерної зброї я не вірю. Розмова Еспресо з авіаекспертом Храпчинським
18:25
Володимир Зеленський
Зеленський: у січні хочу почути нові пропозиції Трампа щодо плану завершення війни
18:05
OPINION
Як влада мала б боротися з telegram
17:51
Володимир Зеленський
Путін дав наказ витіснити ЗСУ з Курщини до інавгурації Трампа, – Зеленський
17:25
МВС створило електронну мапу понад 2000 випадків канібалізму під час Голодомору
17:23
Ексклюзив
Володимир Путін і Дмитро Пєсков
Кремль буде позначати Трампу свої рамки щодо припинення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
17:20
Віктор Ющенко
Розвідка США розсекретила, що Віктора Ющенка у 2004 році отруїла Росія, - Bloomberg
17:03
Жан-Ноель Барро
Немає ніяких "червоних ліній", коли йдеться про підтримку України, - очільник МЗС Франції Барро про можливість залучення до війни французьких військових
17:03
ЗСУ
На фронті з початку доби відбулося 125 боєзіткнень: росіяни завдали 110 обстрілів по Курщині
16:52
Заходи у США за участі Зеленського від 24.09. Володимир Зеленський
Український експорт продовольства забезпечує 400 млн людей у 100 країнах, - Зеленський
16:39
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Без гарантій безпеки для України жодні переговори не мають сенсу, - дипломат Брайза
16:34
Мати пекла коржики з перетертих бруньок, половина села не вижила: 100-річна жителька Черкащини розповіла про Голодомор
16:22
Огляд
Іван Калюжний (праворуч), Албанія - Україна
Волейболісти-втікачі та успіх України в Лізі націй: головні новини українського спорту за тиждень
16:09
Рафал Тшасковський
Тшасковський переміг Сікорського на праймериз "Громадянської коаліції": він стане кандидатом у президенти Польщі
16:05
OPINION
Путіне, Шойгу, де "Орєшнік"?
15:59
Ексклюзив
У Кентерберійському соборі розпочнеться особливе богослужіння з ушанування пам'яті жертв Голодомору
15:53
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році
Росіяни викрали щонайменше 785 об'єктів української культурної спадщини
15:52
Майк Раундс
"Ми брешемо самі собі": соратник Трампа Майк Раундс відкинув ідею мирних переговорів із Путіним
15:34
путін
Путін під час "ракетного" звернення 21 листопада жодного разу не поворухнув руками: Bild припустив, що це означає
15:25
обстріл, ППО
Україна може збивати нові російські ракети "Кедр", що здатні нести "ядерку": NV дізнався як
15:11
штормове попередження
Сильний вітер, ожеледиця та 13 см снігу: Велику Британію накрив шторм "Берт"
15:07
Валерій Залужний
Залужний: ближче до 2027 року армія РФ може здійснити технологічний прорив
Більше новин