Як зменшити витрати на електрику, якщо у квартирі є бойлер: практичні поради

9 серпня, 2024 п'ятниця
18:06

Бойлер - це енерговитратний побутовий прилад, однак відмовитися від його використання подекуди просто неможливо. Тому варто знати способи, що допоможуть знизити споживання електроенергії

Зміст

Власники квартир, обладнаних бойлерами для гарячої води, часто стикаються з питанням, як зменшити витрати на електроенергію, адже бойлери можуть суттєво збільшити рахунки за електрику. Особливо гостро це питання постає в умовах підвищення тарифів. Так, із 1 червня 2024 року платіжки за електроенергію зросли, сьогодні тариф становить 4,32 грн/кВт год.

Тому важливо вміти правильно оптимізувати використання деяких електроприладів. Існує кілька ефективних стратегій, які допоможуть зменшити споживання електроенергії без шкоди для комфорту.

Як влаштований бойлер

Знання різних типів водонагрівачів і їхніх енергетичних характеристик дає змогу вибрати найкращий варіант для вашого дому. Таким чином, розуміння основ функціонування водонагрівачів допомагає зменшити витрати на електрику та зробити прилад енергетично ефективнішим.

Електричні нагрівачі виготовляють із теплоізольованими корпусами, всередині яких зазвичай є такі елементи:

  • бак - основна частина бойлера, де зберігається вода
  • нагрівальний елемент (ТЕН)
  • блок управління з термометром - пристрій, який регулюють, що показує температуру води
  • запобіжний клапан скидання тиску та зворотні клапани (для подачі холодної води в бак і відведення гарячої води з бака)
  • магнієвий анод
  • захисна автоматика.

Ці компоненти забезпечують ефективну й безпечну роботу бойлера, допомагаючи підтримувати оптимальну температуру води. Під час наповнення приладу водою вмикається ТЕН, який нагріває воду до встановленої користувачем температури. Після досягнення цієї температури процес нагрівання завершується, але автоматика постійно підтримує температуру, періодично вмикаючи та вимикаючи ТЕН.

Фото: Венкон (принцип нагрівання води в бойлері)

Є водонагрівачі з відкритими та закритими нагрівальними елементами. Відкриті ТЕНи контактують із водою, що може призвести до їх корозії. Закриті ж варіанти не контактують з водою, тому є більш надійними та довговічними.

Магнієвий анод – це захисний елемент, що запобігає корозії металевих частин бойлера, поступово руйнуючи себе замість бака й ТЕНу.

Правильний монтаж і налаштування водонагрівача мають критичне значення для його енергоефективності та зниження витрат на електроенергію. Наприклад, розташування бойлера в місці з мінімальними тепловими втратами допомагає зменшити витрати енергії на підтримку температури води. Або неправильне підключення, без збереження герметичності, може призвести до витоків води або повітря, що, своєю чергою підвищує енергетичні витрати на нагрівання води.

Залежно від виробника водонагрівачі можуть мати певні особливості, проте є кілька основних правил, яких слід дотримуватися:

  • Для підключення водонагрівача до електричної мережі потрібно брати мідний кабель. Це забезпечує надійний контакт і мінімізує ризик перегрівання проводки.
  • Необхідно забезпечити належне заземлення обладнання для безпеки та запобігання електричним ударам.
  • Монтаж варто здійснювати з дотриманням рекомендацій щодо вертикального чи горизонтального розміщення (це залежить від бойлера).
  • Установка та підключення водонагрівача до водопровідної системи повинна проводитися відповідно до інструкцій виробника.

Правильно проведений монтаж і налаштування водонагрівача мають важливе значення для його енергоефективності та зниження витрат на електроенергію.

Як зекономити під час використання бойлера?

Про найефективніші способи, які допоможуть знизити витрати електроенергії під час використання водонагрівача, пише 24 Канал із посиланням на Yasno.

Насамперед визначите, який об'єм бойлера для вас буде оптимальним. Не варто гнатися за дуже великими моделями – 100 літрів та більше, якщо в квартирі проживає небагато людей. Для родини, яка складається з 2-3 людей, цілком достатньо буде електронагрівача місткістю 50–60 літрів.

Крім того, під час покупки електроприладу звертайте увагу на клас ефективності. Це допоможе зрозуміти, наскільки економічно він споживає електроенергію. Водонагрівачі з високим класом ефективності споживають менше електроенергії, що дозволяє знизити витрати на електрику. Тому найкраще обирати ті варіанти, де цей параметр А/А+ та вище.

Розгляньте також водонагрівачі з сучасними технологіями, наприклад із передбаченою функцією ECO-режиму.

Як зазначалося раніше, термостат дозволяє підтримувати оптимальну температуру води, запобігаючи її перегріванню. Не рекомендується налаштовувати температуру нагрівання води максимально, цілком достатньо - 55 °C. 

Економія електроенергії можлива також завдяки налаштуванню бойлера на вмикання лише в певні години. Багато сучасних бойлерів мають функції таймера, які дозволяють автоматизувати цей процес. Наприклад, можна вмикати бойлер вночі й вимикати його протягом дня, коли його робота менш необхідна. Так, встановлення двозонного лічильника та наявність таймера чи розумних розеток дасть змогу платити вдвічі менше за спожиту електроенергію з 23:00 до 07:00.

Також залишки накипу та бруд на елементах бойлера можуть знижувати його ефективність і збільшувати витрати на електрику. Регулярне очищення й технічне обслуговування бойлера допоможуть зберегти його в робочому стані та зменшити енергетичні витрати.

Фото: heatadviser.co.uk

Чи варто вимикати бойлер із розетки?

Експерти зазначають, що вимикати бойлер із розетки не потрібно. Багато нових водонагрівачів мають покращену теплоізоляцію, яка допомагає утримувати тепло довше. А також часто вони оснащені інтелектуальними системами управління, які оптимізують споживання електроенергії. Це означає, що бойлери можуть підтримувати постійну температуру води з меншими витратами електрики, порівняно з періодичним вимиканнями з розетки, коли пристрою знадобиться повторно нагріти великі об'єми холодної води.

Доцільно вимикати електричний нагрівач лише в тому випадку, якщо ви користуєтесь ним нерегулярно. Наприклад, якщо ваш бойлер слугує запасним варіантом під час перебоїв з централізованим гарячим водопостачанням.

Крім того, не забувайте вимикати прилад перед поїздкою на відпочинок, дачу або, якщо збираєтесь у відрядження. Лише в цих випадках правильно вимикати бойлер із розетки, а економія електроенергії буде дійсно помітною.

Дотримання цих простих порад допоможе вам зменшити витрати на електрику, зробивши використання бойлера більш ефективним. Економія світла можлива навіть за наявності бойлера, все, що потрібно, - це правильний підхід до його використання та обслуговування.

Теги:
Читайте також:
Київ
+13°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.05
    Купівля 41.05
    Продаж 41.49
  • EUR
    Купівля 44.94
    Продаж 45.58
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
12 жовтня
19:26
Оновлено
Після концерту ОЕ у столичному Палаці спорту ТЦК з поліцією перевіряли документи у чоловіків: як відреагував Вакарчук, що каже влада, опозиція і військові
19:18
"Зеленський не оприлюднює План перемоги, адже відчуває, що програв": росіяни почали поширювати новий фейк
19:14
Ексклюзив
Андрій Піонтковський
Шлях до перемоги України дуже простий - це два заходи, які має ухвалити Захід, - Піонтковський
19:09
Норвегія
Відповідатиме за оборонну співпрацю: Норвегія створила посаду військового аташе в Києві
18:48
Дональд Трамп
Трамп виступив за смертну кару для мігрантів, які винні у вбивстві американців
18:41
Білоруські прикордонники допомогли нелегальним мігрантам перейти кордон з Латвією
Польща обмежує право на притулок для біженців з Білорусі
18:21
Ексклюзив
мобілізація в РФ
Кремлю доведеться почати мобілізувати молодь із Москви й Санкт-Петербурга, і це створить серйозні проблеми, - екскомандувач армією США Бен Ходжес
18:10
Новини Львова
Трьом українцям з ТОТ Запоріжжя окупанти присудили 12-13 років в'язниці за "шпигунство": хто це
18:02
OPINION
блог Андрій Магера
Кремлю потрібне повернення імперії
17:55
Огляд
Михайло Мудрик (в центрі), Україна - Грузія
Збірна України здобула першу перемогу в Лізі націй, а "Челсі" передумав продавати Мудрика: огляд новин спорту за тиждень
17:53
У Києві особистий водій власниці бренду одягу One by One влетів у людей на тротуарі: що відомо
17:29
ракета "Довгий Нептун"
Від початку доби відбулося 94 боєзіткнення: найгарячіше на Курахівському напрямку, там досі тривають бої
17:24
У Маріуполі повідомляють про підвищену активність окупантів у порту: імовірно збільшують перевезення
17:18
Ексклюзив
гривні
Нардепка Южаніна розповіла, коли почне вираховуватися військовий збір за ставкою 5%
17:12
Журналістка під прикриттям встановила скільки платять рядовим проросійським агітаторам у Молдові
Скільки платять рядовим проросійським агітаторам у Молдові: журналістка під прикриттям провела розслідування
16:59
Росіяни атакували цивільне авто FPV-дроном у Купʼянську: двоє людей постраждали
16:59
У Києві з'явився мурал, присвячений Буданову
У Києві з’явився мурал із Будановим на ромашковому полі та з котиком на руках
16:47
Оновлено
Вибух на АЗС у Грозному
У Грозному на АЗС вибухнула цистерна з газом: серед загиблих є двоє дітей
16:26
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
Туреччина запровадила мита на сталь з Росії
16:03
Ексклюзив
Вугледар, Донецька область
Росія не здатна повною мірою скористатися захопленням Вугледара, - екскомандувач армією США Бен Ходжес
16:00
OPINION
Рейд ТЦК на концерт ОЕ: наші справи погані
15:59
Олександр Лукашенко
Лукашенко домовився з Роснафтою "помацати" надра Гомельщини
15:46
Ексклюзив
Рамзан Кадиров
Зараз Кадиров хоче підкорити собі Дагестан, - керівник проєкту "Антиімперський блок народів" Медуниця
15:38
новини Львівщини
З початку року роботодавці отримали 77 млн грн компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
15:30
замах на Трампа
Військова авіація та куленепробивне скло під час мітингів: Байден задовольнив запит Трампа щодо посилення охорони
15:21
заморозки
Нестійка неоднорідна погода, на заході найближчим часом очікуються заморозки: прогноз від Наталки Діденко на 13 жовтня
15:15
пожежа на нафтобазі у Феодосії
Удар по нафтобазі у Феодосії 7 жовтня: пожежу гасять уже шосту добу
15:02
Віталій Кім
На Миколаївщині росіяни вдалися до нової тактики обстрілів: бʼють по великих складах, де теоретично щось може бути
14:36
На Сумщині викрили нацгвардійця, який поширював секретну інформацію серед цивільних
14:35
Заява Вакарчука після останнього концерту ОЕ: подякував фанатам і зовсім не згадав ТЦК
14:34
Дональд Трамп та Камала Гарріс, дебати
Аби створити контраст між 59-річною Гарріс та 78-річним Трампом: штаб віцепрезидентки опублікує звіт про її стан здоров'я
14:14
Ексклюзив
Путін
Є три причини, через які Москва не застосує ядерну зброю, - Піонтковський
14:06
OPINION
Рейд на концерті Океану Ельзи: Полювання на ухилянтів не є функцією ТЦК
14:00
свині
У кількох селах Полтавської області впровадили карантин через африканську чуму свиней
13:28
Південна Корея
"Може спричинити збройний конфлікт": КНДР звинуватила Південну Корею в розкиданні антиагітаційних листівок з дронів над Пхеньяном
13:25
капелан
В ЗСУ служать понад 300 капеланів від 13 релігійних організацій, - Генштаб
13:20
Ексклюзив
Сі Цзіньпін та Путін
"Китай та Індія можуть відмовитись від підтримки Росії": екскомандувач армією США Бен Ходжес назвав причину
13:08
фото зруйнованих міст України для реклами
У Грузії оштрафували опозиційні телеканали за відмову показувати ролик "Грузинської мрії" зі зруйнованими містами України
13:01
Оновлено
Удар по Запоріжжю 12 жовтня
Росія вночі атакувала Україну "шахедами" і КАБами: в Запоріжжі є постраждалі, на Миколаївщині влучання на території ферми
12:59
армія КНДР
Кілька тисяч солдатів КНДР проходять навчання в РФ і можуть потрапити на війну в Україні до кінця року, - WP
Більше новин