Напад на ветерана війни з РФ у Смілі: підозрюваному обрали запобіжний захід
9 вересня у мережі поширили відео побиття колишнього військовослужбовця у місті Сміла на Черкащині. Місцевому жителю, який завдавав ударів, повідомили про підозру й обрали запобіжний захід
Про це повідомили в Офісі генпрокурора.
Підозрюваному в побитті військовослужбовця у Смілі обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Окрім того, правоохоронці встановили та повідомили про підозру ще одному - третьому співучаснику хуліганських дій щодо військовослужбовця (ч. 2 ст. 296 КК України). Питання про обрання йому запобіжного заходу ще вирішують.
Як раніше зазначили в Офісі генпрокурора, у справі про побиття колишнього військовослужбовця затримали 28-річного чоловіка. Йому інкримінували вимагання та хуліганство (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 296 КК України). Також про підозру в хуліганстві повідомили його батькові (ч. 2 ст. 296 КК України).
Підозрюваний у побитті переховувався від правоохоронців
Про це повідомила Національна поліція України.
Правоохоронці встановили, що 28-річний чоловік переховувався від поліції в одному з готелів на території Черкаської області.
"Наразі він затриманий за участі спецпризначенців поліції. Найближчим часом суд обере йому запобіжний захід - слідство за погодженням з прокуратурою клопоче про обрання тримання під вартою", - йшлося в повідомленні.
Поліція провела обшуки за місцем проживання підозрюваного, де, попередньо, знайшли наркотичний засіб та зброю.
Фото: Офіс генпрокурора
Фото: Офіс генпрокурора
За результатами слідчих дій слідство додатково внесло відомості до ЄРДР за фактом незаконного зберігання зброї та наркотиків (за ч. 1 ст. 263 та ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України).
Також за фактом побиття ветерана у місті Сміла на Черкащині поліція проводить розслідування кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 296 ККУ (Хуліганство, вчинене групою осіб) та ч. 4 ст. 189 КМУ (Вимагання), за якими фігуранту 10 вересня оголосили про підозру.
Раніше Офіс генпрокурора й Нацполіція повідомляли, що фігуранта, який переховується від слідства, оголосили в розшук. Водночас до суду направили клопотання про затримання підозрюваного і доставлення до суду для обрання запобіжного заходу.
"За процесуального керівництва Смілянської окружної прокуратури Черкаської області повідомлено про підозру місцевому жителю, який побив військовослужбовця. Йому інкриміновано вимагання та хуліганство (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 296 КК України)", - написали в Офісі генпрокурора.
Санкція статті передбачає до 12 років за ґратами.
Також у Нацполіції повідомили, що керівника відділу поліції №2 Черкаського районного управління поліції відсторонили від виконання обов’язків.
"Під час допиту свідків у рамках розслідування кримінального провадження за фактом побиття колишнього військовослужбовця у Смілі на Черкащині слідчі встановили, що зловмисник вимагав від ветерана гроші за номерні знаки транспортного засобу, які він зняв з його автомобіля", - йдеться в матеріалі.
Суть конфлікту у Смілі
Раніше поліція Черкаської області повідомила, що конфлікт стався 3 вересня неподалік села Ротмистрівка Черкаської області. Відомо, що напередодні інциденту в одному з авто їхали батьки колишнього військовослужбовця, в іншому - жителі Сміли. Конфлікт виник через те, що один із водіїв створив аварійну ситуацію.
"Про те, що сталося, батьки розповіли сину - колишньому військовому, а також вказали, що бачили автомобіль, який їх "підрізав" у селі Ташлик. Тож син вирішив розібратися з водієм, втім, приїхавши на місце, водія не виявив", - йдеться у повідомленні.
Правоохоронці встановили, що колишній військовий зняв із транспортного засобу державний номерний знак і написав у соціальній мережі допис з проханням допомогти йому встановити власника.
"Побачивши інформацію у соцмережах, водій Hyundai зв’язався з чоловіком і призначив йому зустріч, у ході якої конфлікт між ними переріс у бійку", - повідомили у поліції.
Повідомляється, що у медичному закладі 37-річний чоловік відмовився від госпіталізації. Спілкуючись з поліцейськими, ексвійськовий вказав, що претензій ні до кого не має, та написав зустрічну заяву, в якій просив не проводити подальші дії й припинити розгляд справи. Проте пізніше він все ж таки погодився написати заяву щодо завдання йому тілесних ушкоджень.
Слідчі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. У ході досудового розслідування можлива додаткова кваліфікація події.
Крім цього правоохоронці почали службове розслідування щодо дій працівників поліції під керівництвом Головного управління Національної поліції в Черкаській області.
Реакція Давида Арахамії
Голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія у Telegram написав, що цей випадок має бути на особистому контролі міністра внутрішніх справ та генерального прокурора.
"Скерував офіційні звернення на обох та звернувся до профільного комітету проконтролювати ситуацію. Чекаємо на швидку реакцію", - заявив Арахамія.
Реакція міністра внутрішніх справ
"Ганебна ситуація у Смілі. Ніхто й ніколи не має права принижувати ветеранів. Все, що відбулось, отримає належну і жорстку реакцію правоохоронців. Вже розпочато кримінальне провадження. Всі факти будуть встановлені", - написав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
За його словами, він заслухав доповідь від голови Національної поліції щодо перших результатів та розпочату службову перевірку щодо "дій (чи, вірніше, можливої бездіяльності) місцевих поліцейських".
Офіс генпрокуратури почав розслідування
Правоохоронці встановили, що між чоловіками відбувся конфлікт, поєднаний з вимаганням грошей. Під час цього конфлікту і завдали тілесних ушкоджень військовослужбовцю.
"Наразі військовослужбовця визнано потерпілим у кримінальному провадженні. Встановлюються всі обставини та учасники вчинення злочину", - написали прокурори.
За процесуального керівництва прокурорів Смілянської окружної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами хуліганства, вимагання та незаконного поводження зі зброєю (ч. 1 ст. 296, ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 263 КК України).
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе