Малайзія заявила, що Китай "був близьким" до порушення її повітряного простору на Борнео
1 червня 16 військових транспортників Китаю проігнорували запити малайзійських диспетчерів на кордоні з країною у Південнокитайському морі
Про це повідомляє Reuters.
Військово-повітряні сили Малайзії у вівторок заявили, що 16 китайських військово-транспортних літаків наблизилися до порушення повітряного простору Малайзії, після того, як їх було виявлено під час "підозрілої" діяльності над Південнокитайським морем.
ВПС країни заявили, що в понеділок вони були змушені піднімати власні літаки, щоб здійснити візуальне підтвердження після того, як китайські транспортники пролетіли на відстань 60 морських миль від узбережжя штату Саравак, у малайзійській частині острова Борнео.
У військово-повітряних силах Малійзії наголосили, що китайські літаки не зв’язувались з регіональним диспетчером повітряного руху, незважаючи на те, що кілька разів проходили інструктаж щодо цього.
"Цей інцидент є серйозною загрозою національному суверенітету та безпеці польотів через щільність повітряного руху над повітряними шляхами", - зазначили в Збройних силах країни.
Посольство Китаю в Куала-Лумпурі заявило, що літаки проводили регулярне льотне навчання та "суворо дотримувались" міжнародного права, не порушуючи повітряний простір інших країн.
"Китай та Малайзія є доброзичливими сусідами, і Китай готовий продовжувати двосторонні дружні консультації з Малайзією для спільного підтримання регіонального миру та стабільності", - заявив речник посольства Китаю.
Військово-повітряні сили Малайзії проінформували, що китайські транспортники "Іл-76" і "Сіань Y-20", подорожували в тактичному формуванні на висотах від 7 до 8,5 км.
- Нагадаємо, Китай висуває експансивні претензії щодо Південно-Китайського моря, через яке щорічно проходить судноплавна торгівля на суму близько $3 трлн. Малайзія не єдина країна регіону, до територіальних вод якої Китай має претензії. В'єтнам, Бруней, Індонезія та Філіпіни також страждають від територіальних зазіхань. Китай будує на архіпелазі Спратлі військову базу, заявляючи, що це його острів, і таким чином розширюючи свої територіальні води у регіоні. Сам архіпелаг Спратлі оспорюється також Тайванем.
- Актуальне
- Важливе