Представники наглядової ради Нафтогазу погодилися продовжити контракти ще на рік
Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" у повному складі погодилася продовжити контракти ще на один рік
Про це під час засідання Кабміну повідомила голова наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд.
"Ми, всі п'ятеро, готові прийняти пропозицію про наше перепризначення строком до одного року на умовах наших попередніх котрактів", - сказала Споттісвуд.
За її словами, також важливо зберегти наявний склад правління Нафтогазу, але наглядова рада відкрита і до затвердження нових кандидатур у правління.
Споттісвуд додала, що вона вітає наміри прискорити і поглибити трансформацію компанії, а також підтримує бажання української влади збільшувати внутрішній видобуток газу і залучення нових інвестицій у цей напрям.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року. На місце Коболєва уряд призначив ексміністра енергетики Юрія Вітренка.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Після звільнення Коболєва наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на чотирьох незалежних членів ради.
- Коболєв 29 квітня заявив, що має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
- Держдеп США назвав повагу до корпоративного управління і прозорості при призначенні персоналу енергетичного сектору ключовим фактором підтримки довіри до України, а посли G7 заявили про неприпустимість політичного втручання в управління державними підприємствами.
- ЄС, ЄБРР, Світовий банк та інші кредитори заявили, що сподіваються побачити підтвердження владою України прихильності курсу на реформи.ґ
- 30 квітня члени наглядової ради Нафтогазу подали у відставку, у зв'язку із чим правління компанії заявило про неможливість роботи.
- Посли G7 закликали Кабмін швидко вирішити питання управління "Нафтогазом" таким чином, який "відображає заявлену прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління".
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе