Процедура ідентифікації: кому з пенсіонерів потрібно її пройти та навіщо
Лише частина пенсіонерів для того, щоб продовжувати отримувати виплати, мали в липні пройти ідентифікацію. Однак чи потрібно це робити в подальшому всім
Ідентифікація є процесом перевірки особи, яка отримує пенсію. Чому важливо пройти цю процедуру, кому її потрібно проходити і як її виконати – відповіді на ці питання дали у Міністерстві соціальної політики, повідомляє Урядовий портал.
Процедура ідентифікації одержувачів пенсій: що потрібно знати
Ідентифікація є стандартною практикою, яка використовується у багатьох країнах. ЇЇ основна мета - підтвердження, що державні кошти дійсно надходять тій людині, якій вони призначені. В Україні ця норма застосовується на постійній основі та стосується всіх громадян, що отримують пенсії або соціальні виплати.
Багато українців, які отримують пенсію та виплати, не надавали особливого значення цій процедурі, оскільки таку ідентифікацію часто проходили у звичний спосіб, який не викликав особливої уваги. Наприклад, це могло бути при зверненні до банку для отримання нової картки або через ідентифікацію, яку проводив листоноша при доставленні пенсії.
Проте протягом останніх трьох років ця вимога не здійснювалась для певної категорії людей. Пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами до початку повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року), отримували пенсії без проходження фізичної ідентифікації через введення карантинних заходів під час Covid-19. У липні 2023 року ця вимога знову набрала чинності і для цієї категорії громадян, оскільки карантинні заходи були зняті.
Для інших людей процедура ідентифікації була та залишається обов'язковою протягом всього часу.
Фото: freepik
Як часто потрібно проходити ідентифікацію, та як це зробити?
У Мінсоцполітики зазначають, що проходити таке підтвердження особи необхідно кожні пів року. Для проходження ідентифікації особисто вам знадобиться:
- український паспорт або закордонний;
- платіжна картка, куди надходять пенсійні виплати (при ідентифікації в Ощадбанку).
- пенсійне посвідчення.
Якщо ж ви вирішите здійснити ідентифікацію віддалено, тоді:
- авторизуйтесь в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України (ПФУ), використовуючи кваліфікований електронний підпис "Дія.Підпис". Якщо ви ще не маєте такого підпису, його можна зробити за кілька хвилин. Для цього скористайтесь інструкцією за посиланням.
- пройдіть ідентифікацію за допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі ПФУ.
Для відеоідентифікації потрібно мати документ, що підтверджує вашу особу як одержувача виплати або як законного представника чи помічника одержувача. Якщо йдеться про виплати на дитину, тоді потрібно також мати свідоцтво про народження дитини.
Під час цієї процедури співробітник Фонду перевіряє особу одержувача, звіряючи її з фото на документі, який посвідчує особу. Якщо ідентифікацію проходить законний представник або помічник, тоді звіряється його особа відповідно до документа, що підтверджує його повноваження.
Важливо, щоб при відеофіксації було налаштовано належну чіткість зображення, оскільки має бути забезпечене однозначне розпізнавання людини й деталі ідентифікаційного документа (фото, дані).
- Актуальне
- Важливе