Клименко хоче змусити платити податки водіїв, які потрапили в ДТП
Міндоходів затвердило нові правила оподаткування позичальників, які оформили автокредити
Виплата по каско буде обкладатися прибутковим податком, якщо страховик у разі аварії заплатить гроші банку, пише газета "Капитал".
"Якщо суми відшкодування при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем) виплачуються страховиком банку-вигодонабувачу, то згідно зі ст. 164 Податкового кодексу вони розглядаються як дохід платника податку у вигляді додаткового блага. При цьому банк повинен виконати всі функції податкового агента", - повідомили у прес-службі Міндоходов.
Тобто фінструктура повинна буде утримувати та перераховувати до бюджету 15-17% автостраховки, а позичальнику доведеться цю частину кредиту погашати зі своєї кишені.
Цю позицію поділяють і страховики. «В даному випадку найбільше постраждають позичальники банків. Найчастіше автовласник змушений вказувати банк вигодонабувачем за договором каско не тому, що сам цього хоче, а тому, що інакше просто не видадуть кредит. Виходить, він опиняється під подвійним тиском - і банку, і податкової. Все це мало нагадує надійний страховий захист» , - вважає президент Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Наталія Гудима.
На її думку, така норма може призвести до зниження кількості нових договорів автострахування позичальників, а тим, хто вже взяв автокредит, доведеться в разі аварії доплачувати банку з власної кишені , незважаючи на страховку.
За даними асоціації, в 2013 р. в Україні більше 30 % договорів каско були укладені позичальниками банків, а це близько 100 тис. осіб.
Нагадємо, раніше повідомлялося, що Міністерство доходів і зборів хоче отримувати всю інформацію про застрахованих українців.
- Актуальне
- Важливе