Астрономи пророкують відкриття нового класу зірок
Американські астрономи з університету Кейс Вестерн припускають, що в нашому Всесвіті існують зірки невідомого сучасній науці класу
Відмінність цих зірок від відомих на сьогодні полягає в тому, що в ядрі перших відбувається утворення і потужне випромінювання нейтрино, тоді як ядра звичайних зірок виробляють лише фотони й електрони. У теорії фахівці назвали такі космічні тіла "зірки зі слабким електромагнітним полем".
Група вчених з Університету Кейс Вестерн в штаті Огайо каже, що в стандартну модель космічної фізики такі об'єкти вписуються, хоча на практиці подібні зірки виявлені ще не були. Детально про зірок, випромінюючих нейтрино, в останньому номері наукового видання Physical Review Letters розповідає автор дослідження Гленн Старкманн.
На його думку, зірки зі слабким електромагнітним полем можуть виходити на останньому чи передостанньому етапі еволюції звичайних масивних зірок. У ядрах таких зірок вже не відбуваються термоядерні реакції, тобто "ядерний двигун " зірки вже зупинився, але сама зірка ще не перетворилася на нейтронну зірку або чорну діру. За припущенням астрофізиків, тільки в одній нашій галактиці таких зірок зараз може бути кілька десятків тисяч і питання їх виявлення - це лише проблема часу.
"Незважаючи на те, що зірка в цьому випадку повинна володіти порівняно слабким електромагнітним полем, обсяги енергії, що викидаються їй, величезні", - говорить Старкманн.
На жаль для фахівців, сутність нейтрино така, що вони являють собою надзвичайно легкі й енергетично нейтральні частинки, які без проблем проникають крізь матерію, тому виявити їх нелегко. "Якщо зірки зі слабким електромагнітним полем існують, то вони повинні знаходитися в такому стані як мінімум 10 млн років", - припускає вчений.
- Актуальне
- Важливе