Україна запустить у космос шість ракет власного виробництва
План запусків ракет-носіїв, виготовлених в Україні, а також з її участю - в США і ЄС, на 2014 рік передбачає 11 пусків, повідомив голова Державного космічного агентства України Юрій Алексєєв
Як уточнив голова ДКАУ, у загальній кількості запланованих пусків - шість пусків припадає на ракетоносії, виготовлені в рамках міжнародної кооперації в Україні. З них: три пуски ракетоносія "Дніпро" в рамках українсько-російської програми "Дніпро", а також три пуски ракетоносія "Зеніт" - в рамках міжнародних програм "Морський старт" (Sea Launch, морський космодром у Тихому океані) і "Наземний старт" (Land Launch, космодром "Байконур", Казахстан).
"В рамках запланованого на квітень пуску ракетоносія "Зеніт-3SLБФ" в рамках "Наземного старту" планується виведення на орбіту першого українського телекомунікаційного супутника зв'язку "Либідь", - нагадав він.
Окрім того, у пусковій програмі на цей рік три виготовлених за участю України у США ракетоносії середнього класу Аntares для запусків вантажів на МКС (в Україні розроблена і виготовляється перша ступінь ракети), і два пуски нової європейського ракетоносія легкого класу Vega (Україною розроблений і виготовляється маршовий двигун четвертої сходинки), приводить слова Алексєєва Newsru.ua.
За даними ДКАУ, у 2013 році було здійснено 4 успішних пуски виготовлених в Україні ракетоносіїв, - 2 пуски "Зеніту" і 2 пуски "Дніпра", які вивели на орбіту 25 космічних апаратів з 16 країн. Окрім того, було здійснено два успішних пуски ракетоносіїв Antares, і один пуск європейської Vega.
Ще один пуск "Зеніт-3SL" з супутником Intelsat-27 у рамках проекту Sea Launch був невдалим.
Згідно з експертними оцінками, Україна забезпечує ракетоносіями власного виробництва у середньому більше 10% світового ринку пускових послуг щорічно.
- Актуальне
- Важливе