Росія поставила Україну "на лічильник"
Якщо українська сторона повертається до проблеми "нульового варіанту", то російська сторона може наполягати на негайній компенсації Україною Російської Федерації $20 млрд боргу колишнього СРСР
Про це йдеться у коментарі російського МЗС, повідомляє Еспресо.TV.
У Росії "з подивом" сприйняли так звані інструкції Яценюка Дещиці щодо нібито неврегульованою проблеми зовнішніх боргів і активів СРСР.
Росіяни вирішили "нагадати", що в ноті МЗС Росії до МЗС України від 31 березня 2005 року відзначалося, що згідно з угодою між РФ і Україною про врегулювання питань правонаступництва щодо зовнішнього державного боргу та активів колишнього СРСР від 9 грудня 1994 року (так звана угода про "нульовий варіант") Україна взяла зобов'язання передати, а Російська Федерація прийняти зобов'язання з виплати частки України у зовнішньому державному боргу колишнього СРСР станом на 1 грудня 1994 року.
"На той момент ця частка становила $6,8 млрд. Тепер вона наближається до $20 млрд. У зв'язку з цим, у випадку, якщо українська сторона повертається до проблеми "нульового варіанту", то російська сторона залишає за собою право наполягати на негайної компенсації Україною Російської Федерації згаданих $20 млрд. боргу колишнього СРСР. Після чого ми були б готові розглянути питання про можливість проведення переговорів з Україною щодо інших аспектів "нульового варіанту", - зазначили в МЗС Росії.
Як уже повідомляло Еспресо.TV, Україна не підписала «нульовий варіант з Росією», а отже Україна має право пред’являти претензії щодо розподілу майна колишнього Радянського Союзу, заявляв міністр закордонних справ Андрій Дещиця. За його словами, «нульовий варіант для України» не був підписаний, тобто фактично не завершений процес розподілу майна. І претензія на розподіл майна, яке Росія незаконно присвоїла собі – це наше законне право.
- Актуальне
- Важливе