В'ятрович: "Опозиційний блок" - це несправжня опозиція
Вся діяльність людей, які зараз об'єдналися у політичну силу "Опозиційний блок", спрямована на знищення України, тому вони скоріше "п'ята колона", ніж опозиція
Таку думку в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким" на Еспресо.TV висловив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
"Мені важко назвати "Опозиційний блок" справжньою опозицією. Опозицією мали б бути люди, які, можливо, дещо інакше бачать цю країну, ніж представники теперішньої влади. На жаль у нас дискусія практично за 23 роки української незалежності відбувалася не в режимі "Як бути Україні?", а "Чи бути Україні взагалі?". І люди, які нині представляють "Опозиційний блок", це часто ті люди, які не бачать України як такої. Очевидно, що більшість з них достатньо розумні для того, щоб не говорити цього публічно. Так як це роблять представники цих "денеерів", "еленерів". Але ми прекрасно розуміємо, що вся їхня діяльність у той момент, коли вона представляла владу, була спрямована фактично на ліквідацію української державності", - констатував В'ятрович.
"Через це мені здається, що називати їх опозицією, яка мала би представляти іншу точку зору на Україну – не варто", - додав він.
В'ятрович також відзначив, що представникам "Опозиційного блоку", які зараз опинилися в парламенті, не слід довіряти Комітети зі свободи слова та культури.
"Моя порада – точно не давати представникам цих політичних сил Комітет зі свободи слова, бо це наруга над свободою слова, бо ми пам’ятаємо, що ці диктаторські закони, пам’ятаємо закон про наклеп, які мали задушити взагалі свободу слова, і зараз давати нагляд цим людям мені здається абсолютним блюзнірством. Таким же блюзнірством було б надати їм якісь комітети типу культури, з одного боку – це було б зневагою до культури з боку теперішньої влади, що це нікому не цікаво, хай забере опозиція, з другого боку – це люди, які робили все б для деукраїнізації України і давати їм можливості продовжити цю роботу, прикриваючись депутатськими комісіями є абсолютно теж неправильно", - сказав він.
"Теперішня ситуація показала, що гуманітарна політика, культура – це питання, які стосуються не тільки якихось віддалених від сучасних гарячих реалій питань, а це те, що є елементом її безпеки, національної безпеки держави. Через гуманітарну політику нашу країну можна розірвати і це робилося багато років і це продовжує нині робити російська пропаганда. Якщо вона зможе опертися на якісь державні сучасні механізми – це дуже небезпечно", - додав історик.
На його думку, оптимальною була б опозиція, що складалася б з тих людей, які б просто інакшою бачили Україну.
- Актуальне
- Важливе