Кабмін хоче перезапустити проект LNG-терміналу, - ЗМІ
LNG-термінал потужністю від 5 до 10 млрд. rубометрів газу на рік є суттєвим аргументом для розмови з Москвою
Уряд Арсенія Яценюка підтвердило готовність реалізувати проект LNG-терміналу. Українське керівництво вважає, що одним з швидких рішень в питанні диверсифікації поставок газу є LNG-термінал у вигляді плавучої платформи для регазофікаціі.
Проблема полягає в тому, - пише Газета.UA, - що LNG-проект, свого часу, був сильно дискредитований. Бажання деяких колишніх чиновників попіаритися, коли ситуація вимагала витримки і коректності, призвело до того, що проект будівництва LNG-терміналу, при всій його економічній доцільності та інвестиційної привабливості, був на кілька років "покладений в стіл".
Видання цитує одного з фігурантів скандалу з підписанням меморандуму про початок будівництва LNG-терміналу, людини, яку преса охрестила "лижним інструктором" Джорді Сарда Бонвіт, який стверджує, що проект міг відбудуться, якби не дії колишнього екс-керівника Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами (який займався проектом) Владислава Каськіва.
"Після підписання меморандуму про намір, де не було фінансових зобов'язань сторін, Каськів вийшов до преси і заявив, що" у нас є контракт з іспанцями на 1,1 млрд. доларів ". Але я не підписував контракт. Це був всього лише меморандум про наміри. Gas Natural Fenosa опинилдося під ударом. У них були проблеми з акціями та акціонерами. Тим більш, що компанія дійсно не уповноважувала мене підписувати контракти. Мадридський офіс зробив офіційну заяву" , - розповів Джорді Сарда Бонвіт
Коментуючи цю ситуацію, експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський заявив, що цей "скандал породжений виключно непрофесіоналізмом української влади... Пора вже навчитися спочатку зробити справу, а потім - PR-акцію". LNG-термінал потужністю від 5 до 10 млрд. Кубометрів газу на рік є суттєвим аргументом для розмови з Москвою. Сьогодні ми просто приречені його побудувати. На думку експерта Максима Градуса, для європейського ринку роль LNG зростатиме через низку причин. Цей ринок інфраструктурно готовий до прийняття значних обсягів (багато терміналів). На європейський ринок піде LNG із США, а також те LNG, який зараз купує Японія, після того, як вона повернеться до атомної енергетики. Україна повинна бути частиною Європейського енергетичного ринку і бути в тренді.
- Актуальне
- Важливе