live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Яценюк розповів, як переконав МВФ не вимагати підвищення пенсійного віку


фото: zvitdopfu.com
МВФ вимагав від України підвищити пенсійний вік усім до 60 років, але їх переконали, що на даному етапі це недоцільно

Про це на прес-конференції з нагоди року прем’єрства заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає кореспондент Еспресо.TV.

"У нас була дискусія з МВФ. І вони поставили декілька вимог. Я перефразую - якщо ви не хочете проводити жорстких змін, ми вам не дамо ні копійки. І це далі ваші проблеми, як ви будете виплутуватися. Але якщо ви готові до реальних економічних і політичних змін, то продемонструйте це", - розповів Яценюк.

"Я вам скажу, що це означає. Наприклад, підвищити пенсійний вік всім до 60 років. Це була ключова вимога. Ми провели три місяці в розмовах. Нам вдалося переконати наших партнерів, що на даному етапі підвищення пенсійного віку на 5 років – не дасть ні економічного ні соціального ефекту і політично буде використано росіянами, які будуть тут за невеликі гроші влаштовувати пікети. Кожен день під урядом, Верховною Радою, Адміністрацією президента, щоб розкачувати ситуацію", - додав прем’єр.

"Нам вдалося відійти від підвищення пенсійного віку до 60 років, але в одній з євро столиць відбулася щира розмова: "Дивись, ти хороший хлопець, але поясни нам, от наші платники податків, які допомагають вашій країні, виходять на пенсію в 65 років, то скажи, чому ти вважаєш, і ми всім країнам-членам ЄС допомагали під вимогу підвищення пенсійного віку, чому ти вважаєш, що ви не повинні проводити таких реформ". Я найшов що сказати: "Тривалість життя, недосконала система соціального, медичного забезпечення, подивіться скільки люди живуть в вас, в нас". На що вони мені витягли статистику східної Європи і сказали: "Східна Європа 20 років тому мала такі ж показники як і ви, але вони пішли по шляху жорстких реформ, саме тих, які ви не хочете проводити, і тому що не має політичної волі. Ви не маєте політичної волі підняти пенсійний вік, підняти тарифи, скоротити витрати держбюджету і піти на те, щоб працюючи пенсіонери отримували або пенсію або зарплату". І мені було не зовсім комфортно, тому що я розумію, що ми повинні це робити, але розумію, що з одного боку в цих умовах, коли людям і так настільки важко, ще це зробить – це означає перетиснути, але є межа", - розповів Яценюк.

 

новини партнерів

17 липня, 2018 вівторок

17 липня, 2018 вівторок

16 липня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати