На Нобелівську премію миру претендують 276 кандидатів
На Нобелівську премію миру 2015 року претендуватимуть 276 кандидатів, серед них - Папа Римський Франциск, президент Тунісу і Едвард Сноуден
Про це йдеться в повідомленні, поширеному Нобелівським інститутом в Осло, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Delo.
Даний показник лише трохи менше рекорду, встановленого в 2014 році. Тоді на премію миру були номіновані 278 кандидатів, передає Дело.
Процес вибору лауреата займе найближчі 7 місяців. Його ім'я стане відомо тільки в жовтні. Почесну грамоту, медаль та грошовий чек на 8 млн шведських крон ($ 965 тис.) Лауреат отримає з рук короля Норвегії 10 грудня - в день смерті знаменитого шведського хіміка Альфреда Нобеля.
Відповідно до сформованої традиції, повний список номінантів не оголошується. Лише після закінчення 50-річного терміну після присудження нагород Нобелівський фонд вважає можливим оприлюднити документи, які лягли в основу прийнятого рішення. Тим не менше, кожен рік відомості про висунення тих чи інших кандидатів неминуче потрапляють у ЗМІ від організацій або осіб, що володіють правом номінування. У їх числі колишні і діючі члени комітету, лауреати Премії миру попередніх років, члени національних парламентів, університетські професори, що спеціалізуються на історії, філософії чи юриспруденції.
Норвезькими парламентарями на премію миру 2015 були висунуті екс-співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден, президент Тунісу Беджі Каїди ес-Себсі і Папа Римський Франциск. Примітно, що кандидатуру понтифіка в цьому році інституту запропонував парламентарій-мусульманин Абід Раджа, який представляє у Стортингу (норвезькому парламенті) ліберальну партію Венстре.
Крім того, депутати королівства ось уже не перший рік висувають на здобуття престижної нагороди конголезького лікаря Дені Муквеге і викривача секретів Пентагону Деніела Еллсберг, який в 1971 році передав журналістові New York Times пакет секретних документів американського оборонного відомства, що стосуються підготовки і ведення війни у В'єтнамі ,
З відкритих джерел також відомо, що на премію миру цього року номіновано російська "Новая газета", блогер і правозахисник з Саудівської Аравії Раиф Бадаві, азербайджанська правозахисниця Лейла Юнус, ряд японських політичних активістів, які виступають за збереження антивоєнної дев'ятої статті конституції країни, католицький священик з Еритреї Муссі (Мойсей) Зера, а також редактор датської газети Jyllands-Posten Флемінг Росі, в 2005 році схвалив публікацію на сторінках видання скандальних карикатур на пророка Мухаммеда.
Раніше, 15 лютого, депутати від ХДС в німецькому парламенті закликали присудити Нобелівську премію миру канцлеру Ангелі Меркель за зусилля з укладення Мінських угод від 12 лютого.
Нагадаємо, лауреатами Нобелівської премії світу 2014 року стали індійський активіст у сфері боротьби за права дітей Кайлаш Сатьярті і пакистанська правозахисниця Малала Юсафзай. Активісти отримали премію за боротьбу за право дітей на освіту. Кайлаш Сатьярті очолює протести проти трудової експлуатації дітей і за розширення доступу дітей та молодого покоління до освіти. Він також виступає за право дівчат малорозвинених країн на освіту. Малала Юсафзай також бореться за право дівчат на освіту в Пакистані та Афганістані, де цього права їх намагаються позбавити терористи Талібану. Вона показала на своєму прикладі, що діти і молоді люди теж можуть сприяти поліпшенню свого власного становища. Через її героїчної боротьби, Малала стала провідним представником з прав дівчаток на освіту, а ісламісти з Талібану оголосили її своєю майбутньою жертвою.
- Актуальне
- Важливе