Отримати об'єктивну інформацію з Криму буде неможливо, - правозахисниця
Експерти наголошують, що порушення прав людини і цензура на півострові сприятимуть інформаційній ізоляції Криму
Про це сказала заступник голови Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник, повідомляє Еспресо.TV із посиланням на Крим.Реалії.
"Дуже велика кількість незалежних журналістів залишили територію Криму, що створює загрозу того, що ми в принципі можемо втратити можливість отримання об'єктивної або хоча б альтернативної, такої, що відрізняється від провладної, точки зору, інформації про те, що відбувається в Криму. Особливо у зв'язку з тим, що останнім часом пройшло багато обшуків, обґрунтованість яких викликає великі сумніви. Яким чином отримувати інформацію з Криму, якщо там залишаться тільки підконтрольні ЗМІ – це велика проблема", – зазначає правозахисниця.
Окрім того, експерт Української Гельсінської групи з прав людини Сергій Заєць наголосив на порушенні прав людини у Криму і неможливості працювати журналістам в таких умовах.
"Кожен, хто намагається висловити свою думку, він піддає себе самоцензурі, тому що у нього виникає побоювання, що він може бути наступним і відносно нього також може бути порушено кримінальну справу. І в цьому сенсі, безумовно, можна говорити про порушення міжнародних стандартів прав людини у сфері свободи висловлення думки", – сказав він.
Нагадаємо, 13 березня у Криму ФСБ затримала журналістку проукраїнського видання, а також провела обшук в квартирі батьків ще однієї кримської журналістки Анни Андрієвської, яка після анексії півострова переїхала у Київ.
Окрім того, у Криму неодноразово обшукували кримськотатарський канал "ATR", пізніше вилучили сервер і відключили ефірне мовлення, після чого канал було закрито.
- Актуальне
- Важливе