"Центр мікрохірургії ока" звинувачують у незаконних "кадрових чистках"
Керівництво Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні "Центр мікрохірургії ока" (КМКОЛ ЦМХО) намагається незаконно звільнити відразу декількох лікарів за їх членство в незалежній профспілковій організації КМКОЛ "Центр мікрохірургії ока", яка виступає за прозору роботу клініки та очищення її від корупційних схем.
Про це заявив лікар-хірург офтальмолог КМКОЛ ЦМХО Андрій Жук, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на РБК-Україна.
За його словами, 6 квітня було зібрано екстрені збори трудового колективу, на якому терміново розглянули питання звільнення п'яти лікарів - Хассана Фархата, Наталії Костюк, Наталії Торчинської, Ігоря Москальчука, Андрія Жука.
"Звільнення відбулося з надуманих причин, формально ж звільнили за статтею 40 КЗпП, частина 3 за систематичне порушення трудової дисципліни, розмови по мобільному телефону, відсутність лікарів на робочому місці без дозволу завідувача відділення або адміністрації", - уточнив Жук.
Він зазначив, що відразу ж після зборів документи про звільнення отримали: Хассан Фархат, лікар вищої категорії, 13 років пропрацював в вітреоретинальному відділенні КМКОЛ ЦМХО; а також Наталія Торчинська, кандидат медичних наук, доцент, автор понад 40 наукових праць, член європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів зі стажем роботи в офтальмології 28 років, яка за весь час роботи не мала жодної догани, і жодної зафіксованої скарги від пацієнтів.
"Наталія Костюк, лікар-хірург офтальмолог, кандидат медичних наук, зараз перебуває на лікарняному, тому не була звільнена в той же день", - уточнив він.
Нагадаємо, на лікарняному, у неврологічному відділенні Київської міської клінічної лікарні №1, знаходиться лікар-офтальмолог лазерного відділення Ігор Москальчук, 27 березня цього року, жорстоко побитий в кабінеті головного лікаря КМКОЛ ЦМХО Любові Денисюк її охороною.
Як прокоментував звільнення Михайло Гончарук, який виступає адвокатом профспілки і деяких лікарів, які у судовому порядку оскаржують своє звільнення, "будь-яких порушень трудової дисципліни з боку звільнених не було, вони не здійснювали дисциплінарних проступків, належним чином і в повному обсязі виконували свої посадові обов'язки, а винесення їм доган не мало законної підстави і було тільки наслідком недоброзичливих стосунків між ними та головним лікарем КМКОЛ ЦМХО Любов'ю Денисюк".
У КМКОЛ ЦМХО неодноразово фіксувалися факти порушень прав трудового колективу, тиск на працівників клініки у формі погроз звільнення, безпідставних доган, особливо у відношенні членів профспілкової організації. Первинна профспілкова організація КМКОЛ ЦМХО зверталася зі скаргами до Департаменту охорони здоров'я КМДА, Міністерства охорони здоров'я України та у правоохоронні органи.
За підсумками проведення Департаментом фінансів КМДА аудиту КМКОЛ ЦМХО 16 грудня 2014 року головлікар клініки Сергій Риков звільнився за згодою сторін, щоб піти від відповідальності за порушення, що призвели до завищення більш ніж у 3 рази вартості витратних матеріалів, які платили пацієнти у складі страхового платежу СК "Сатіс", втрати близько 38 млн грн, доходів спеціальних засобів клініки, а також до умисного скорочення вдвічі кількості прооперованих хворих за рахунок платних послуг.
Протягом двох місяців Департамент охорони здоров'я КМДА не міг визначитися з кандидатурою нового головного лікаря КМКОЛ ЦМХО. В лютому 2015 року на випробувальний термін на цю посаду була призначена завідуюча відділенням судинної патології Любов Денисюк, незважаючи на її причетність до корупційних схем, організованим Риковим.
Раніше в квітні 2014 року згідно з наказом головного лікаря Рикова були ліквідовані чотири відділення КМКОЛ ЦМХО, лікарі яких надавали допомогу потерпілим на Майдані всупереч наказам керівництва клініки і були не згодні з невиправданим завищенням цін на офтальмологічні операції. Під ліквідацію потрапило "Відділення глаукоми", "Відділення відновного лікування", "Відділення малоінвазивної вітреоретинальної офтальмохірургії", "Відділення офтальмоонкології та пластичної хірургії".
В лютому 2014 р. через постійно зростаючий тиск на колектив з боку його керівництва, створення неможливих умов роботи з КМКОЛ ЦМХО звільнилися відомі офтальмологи Юрій Кондратенко, Андрій Сергієнко і Андрій Рубан. Всесвітньо відомий професор офтальмології Микола Сергієнко залишився тільки викладати на кафедрі.
Нагадаємо, саме Микола Сергієнко першим в Україні винайшов, впровадив у виробництво і застосував на практиці штучний кришталик.
Всього з лютого 2014 року по лютий 2015 року лікарський персонал клініки скоротився на більш ніж 20 лікарів-офтальмологів.
- Актуальне
- Важливе