На поверхні супутника Плутона знайшли дивну червону пляму
Зонд New Horizons передав на Землю нові дані про два супутники Плутона
Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на N+1.
Зокрема, знімки, зроблені 14 липня, показали, що на поверхні супутника карликової планети Нікті, є незвичайна червона пляма. Дані про її склад вже отримані апаратом, але поки що недоступні для науковців.
За словами одного з наукових співробітників місії, це спостереження змушує вчених згоряти від цікавості і з нетерпінням чекати, коли більшу кількість даних про Нікту буде відправлено на Землю.
У той же час детальне зображення іншого супутника Плутона - Гідри - отримане з роздільною здатністю трохи більше одного кілометра на піксель, дозволяє розрізнити на її поверхні як мінімум два великих кратери, один з яких в основному затінений.
Нагадаємо, що Нікта і Гідра були відкриті телескопом Hubble у 2005 році і на попередніх знімках виглядали як білі плями.
У свою чергу, місія New Horizons дозволила побачити деталі їхньої поверхні і оцінити їхні точні розміри. Тепер стало відомо, що Нікта має 42 кілометри в довжину і 36 кілометрів в ширину, а Гідра, відповідно, 55 і 40 кілометрів.
Нагадаємо, 14 липня, космічний зонд NASA New Horizons наблизився до карликової планети Плутон для здійснення своєї головної місії - максимального зближення з цим космічним об'єктом.
- Актуальне
- Важливе