live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Експерти Ради Європи заявили, що розслідування Одеської трагедії провалено


фото: REUTERS
Міжнародна дорадча група у презентованому сьогодні звіті розкритикувала хід розслідування пожежі в Будинку профспілок в Одесі, яка призвела до загибелі 48 осіб

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Німецьку хвилю".

Зокрема, експерти Міжнародної дорадчої групи (МДГ) зазначили, що винних у масових смертях в Одесі 2 травня 2014 року так і не встановлено. Також вони вказали у звіті, що слідство було неефективним і не відповідало вимогам Європейської конвенції з прав людини.

Звіт оприлюднили в середу, 4 листопада, в Києві.

Міжнародна дорадча група, яка відстежувала хід розслідування одеської трагедії, була створена наприкінці 2013 року за ініціативи генсекретаря Ради Європи Торбйорна Ягланда. До її складу увійшли три незалежні експерти: колишній голова Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Ніколас Братца, колишній суддя ЄСПЛ Володимир Буткевич та колишній прокурор України Олег Анпілогов.

Міжнародні експерти дійшли висновку, що недоліки слідства, на які вказано в звіті, негативно вплинули на здатність точно відтворити обставини кривавих подій в Одесі і притягнути причетних до відповідальності.

На думку експертів МДГ, вагомі підстави сумніватися у неупередженості розслідування дав той факт, що, згідно зі свідченнями, до подій в Одесі напряму були причетні представники міліції. А отже розслідування мав вести орган, який повністю незалежний від МВС.

Окрім того, на думку МДГ, розподіл у розслідуванні між Генпрокуратурою України та МВС був неефективним. А загальний кадровий рівень тих, хто вів розслідування, експерти назвали "неадекватним".

Експерти наголосили, що хід розслідування одеських подій ще раз засвідчив необхідність створити в Україні Державне бюро з розслідування. Проте МДГ нагадує Києву, що в своїй діяльності бюро повинно відповідати всім вимогам щодо незалежності та ефективності згідно з нормами Європейської конвенції прав людини.

Також експерти вважають, що розслідування Одеської трагедії має продовжуватися. Вони сподіваються, що висновки, викладені в звіті, допоможуть українській владі притягти винних до відповідальності, відновити громадську довіру до державної юридичної системи і "нарешті завершити цю болючу главу в історії України".

новини партнерів

20 лютого, 2020 четвер

19 лютого, 2020 середа

20 лютого, 2020 четвер

19 лютого, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати