Банк Росії передрік заморозку накопичених пенсій на роки вперед
Центральний банк Росії допустив, що мораторій на перерахування пенсійних накопичень росіян в недержавні пенсійні фонди можуть продовжити на 2017-й та наступні роки
Про це пише Еспресо.TV з посиланням на ТАСС.
"Існує ризик продовження мораторію на перерахування коштів пенсійних накопичень в недержавні пенсійні фонди в 2017 році і в наступні роки", - сказано в документі ЦБ, присвяченому розвитку фінансового ринку Росії в 2016-2018 рр роках.
У Центробанку вважають, що нове заморожування пенсій вплине на довіру росіян до накопичувальної пенсійної системи і може призвести до зниження приросту довгострокових інвестицій.
Депутати Держдуми в листопаді прийняли в першому читанні законопроект, який подовжує заморозку накопичувальної частини пенсій на 2016 рік. Якщо закон приймуть, то уряд Росії зможе заощадити 342,2 мільярда рублів, які Пенсійний фонд Росії повинен отримати з бюджету на обов'язкове пенсійне страхування.
Заморозку пенсійних накопичень проведуть третій рік поспіль. Вперше відрахування працюючих росіян на накопичувальну частину пенсій направили на поточні виплати пенсіонерам у 2014 році.
Як працює пенсійна система Росії
Роботодавець перераховує в пенсійну систему 22 відсотки зарплати працівника: 16 відсотків йдуть в страхову частину, тобто на виплати нинішнім пенсіонерам, що залишилися 6 відсотків - в накопичувальну.
Громадяни Росії можуть перевести накопичувальну частину пенсії з Пенсійного фонду Росії в приватний фонд до кінця 2015 року. Починаючи з 2016 року гроші "мовчунів" (людей, які не перевели кошти в недержавні фонди) стануть направляти на існуючі виплати пенсіонерам.
У листопаді міністерство фінансів запропонувало дозволити росіянам до 2020 року переходити з державного пенсійного фонду в приватні. Поки що ці поправки узгодять в уряді і Центробанку Росії.
У недержавних пенсійних фондах, за станом на кінець 2014 року, зберігали 1,1 трильйона обов'язкових накопичень. У Пенсійному фонді Росії залишилося близько 1,5 трильйона рублів.
- Актуальне
- Важливе