НАБУ перевірить документи Фонду держмайна через аферу на 350 млн
Слідчий суддя дозволив детективам Національного антикорупційного бюро провести виїмку документів у Фонді держмайна, якими була санкціонована оборудка по крадіжці 346 млн грн. з коштів "Запоріжжяобленерго"
Відповідне рішення ухвалив Солом’янський райсуд Києва, передає Еспресо.TV з посиланням на "Наші гроші".
Досудовим розслідуванням встановлено, що 22 грудня 2014 ВАТ "Запоріжжяобленерго" та ДП "Запорізький титано-магнієвий комбінат" зверталися з листами до Фонду державного майна України про погодження договорів про відступлення права вимоги по боргам за електроенергію на користь ПАТ "Енергомережа".
Ця фірма зрештою отримала від "Запоріжжяобленерго" право вимоги з низки заводів оплати за електроенергію на суму 346 млн грн. За це "Енергомережа" мала заплатити обленерго лише 200 тис грн. Тобто заводи платили за електроенергію гроші не постачальнику, а посередницькій фірмі.
Оскільки 60,2% акцій "Запоріжжяобленерго" належить державі, то енергокомпанія звернулась до ФДМУ за погодженням своїх угод з "Енергомережею". Аналогічно за таким дозволом звернулось і держпідприємство "Запорізький титано-магнієвий комбінат", яке виступало платником грошей за електроенергію.
Суддя дозволив виїмку звернень компаній до ФДМУ та відповіді фонду з відмітками щодо його погодження керівниками структурних підрозділів, пояснювальними/ доповідними записками до нього, а також з відповідними резолюціями керівників щодо його розгляду.
"Наші гроші" звертались до ФДМУ з проханням пояснити, чому Фонд погодив угоди "Запоріжжяобленерго" і "Енергомережі".
Голова ФДМУ Ігор Білоус тоді офіційно відповів, що "за вказаним листом Товариства Фонд не надавав погодження ВАТ "Запоріжжяобленерго" на здійснення зазначеної операції з борговими вимогами, оскільки на думку Фонду, надані проекти договорів не є факторинговими у розумінні частини 4 статті 12 Закону України "Про приватизацію державного майна".
- Зазначимо, в рамках кримінального провадження ведеться розслідування по привласненню 346 млн грн. коштів "Запоріжжяобленерго". У грудні суддя дозволив виїмки документів по цій справі у банках та у компаніях "Запоріжжяобленерго", ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (контролюється групою Дмитра Фірташа), ДП "Запорізький титано-магнієвий комбінат" та "ХК "Енергомережа" (Дмитро Крючков, якого учасники ринку неофіційно пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом).
- Міноритарними акціонерами "Запоріжжяобленерго" є групи близьких до президента України Петра Порошенка Констянтина Григоришина та братів Суркісів.
- У липні 2015 року МВС порушило кримінальне провадження по цим оборудкам "Запоріжжяобленерго".
- Однак через кілька днів Генпрокуратура закрила кримінальне провадження у справі про присвоєння 950 млн. грн. "Запоріжжяобленерго" у зв’язку з відсутністю події злочину. За даними ГПУ, укладення договорів між ВАТ "Запоріжжяобленерго", ХК "Енергомережа" і ЗТМК "не суперечить чинному законодавству", "умови договорів виконуються, на розрахункові рахунки ВАТ "Запоріжжяобленерго" надходять грошові кошти, у зв’язку з чим, якоїсь шкоди інтересам підприємства відсутня".
- Актуальне
- Важливе