live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Лондонська юрфірма вирішила оскаржити Brexit


фото: nahnews.org
Лондонська юридична фірма Mishcon de Reya, що представляє інтереси групи бізнесменів і вчених, розпочала процес оскарження виходу Британії з Євросоюзу

Про це повідомляє ВВС.

Адвокати направили листи в британський парламент, які сповіщають про намір розпочати юридичну процедуру.

На думку клієнтів цієї фірми, згідно з британською конституцією тільки акт парламенту може запустити процес виходу з ЄС в рамках 50-ї статті Лісабонського договору.

Будь-який прем'єр-міністр, який приймає це рішення самостійно, порушує Акт про європейські співтовариства 1972 року, в якому було прописано входження Британії в ЄС та вплив угод ЄС на місцеве право. Для скасування одного законодавчого акту потрібен інший законодавчий акт, відзначають в Mishcon de Reya.

"Результат референдуму не підлягає сумніву, але для його реалізації нам потрібен процес, який відповідає законодавству Сполученого Королівства. Сам результат референдуму не має обов'язкової юирдической сили, і для нинішнього або майбутнього прем'єр-міністра застосувати 50-ту статтю без схвалення парламенту було б незаконно", - йдеться у прес-релізі компанії.

Раніше така аргументація була представлена в статті трьох юридичних експертів для Асоціації конституційного права Великої Британії (UKCLA).

На думку адвокатів, більшість членів британського парламенту виступали за збереження членства країни в ЄС, а тому, ймовірно, не прийняли б такий документ, який дозволив би прем'єр-міністрові запустити процедуру в рамках 50-ї статті.

У прес-службі британського уряду відповіли, що "парламент, очевидно, буде грати роль у тому, аби впевнитися, що ми знайдемо кращий шлях".

новини партнерів

11 листопада, 2019 понеділок

11 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати