live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ОПЗ просить встановити спеціальну ціну на газ

Одеський припортовий завод (ОПЗ) просить встановити спеціальну ціну на газ, для уникнення повної зупинки виробництва

Про це йдеться в заяві ОПЗ, адресованій голові Фонду державного майна України, передає Еспресо.TV

"При умові постачання природного газу компанією НАК "Нафтогаз України", враховуючи прогнозні ціни реалізації продукції АТ "ОПЗ" на умовах 100% передплати на FOB порт Южний (аміак - $ 250 за тонну, карбамід - $ 180 за тонну) загальний збиток підприємства у липні 2016 року прогнозується на рівні: При існуючій схемі роботи одного агрегату з виробництва аміаку та двох агрегатів з виробництва карбаміду - 191,4 млн грн. Якщо б у роботі знаходились два агрегати з виробництва аміаку та два агрегати з виробництва карбаміду - 130,3 млн грн", - йдеться в заяві.

В ОПЗ повідомили, що при використанні природного газу поставки НАК "Нафтогаз України", за умов оплати протягом місяця споживання, його вартість на АТ "ОПЗ" буде складати 6336,7 грн/тис. куб. м (без урахування ПДВ) у т.ч.: ціна природного газу - 5604 грн/тис. куб. м, вартість транспортування до заводу згідно з постановою НКРЕКП, - 732,7 грн/тис. куб. м. В еквіваленті, вартість природного газу на АТ "ОПЗ" буде складати $254,9/ тис. куб. м (без ПДВ), відповідно до курсу долара, встановленого НБУ на 19.07.2016 - 24,86 грн/$.

При цьому повна собівартість реалізації (при роботі одного агрегату аміаку та двох карбаміду) 1 тонна аміаку прогнозується на рівні 292 $/т, у т.ч. вартість природного газу з урахуванням технологічної норми споживання складатиме 266 $/т або 91% повної собівартості. Лише вартість природного газу у собівартості 1 т аміаку буде перевищувати очікувану ціну реалізації у липні 2016 року на $16, а крім цього АТ "ОПЗ" необхідно покривати витрати на електроенергію (тариф з початку року зріс на 15.72% згідно постанов НКРЕКП) заробітну плату, матеріали та запасні частини, інші витрати, що виникають у процесі виробництва та реалізації.

У заяві наголошується, що повна собівартість реалізації 1 т карбаміду у липні 2016 року прогнозується на рівні 209 $/т, при очікуваній ціні реалізації 180 $/т.

"Враховуючи тенденції на світовому ринку азотних добрив та вартість природного газу, можливо констатувати входження АТ "ОПЗ" у стійкий збитковий стан та подальше щомісячне нарощування збитків, з перспективою повної зупинки виробництва", - йдеться в заяві.

В ОПЗ наголосили, що в разі повної зупинки виробничих потужностей підприємство, яке є містоутворюючим для м. Южне, продовжуватиме нести втрати, пов’язані з необхідністю утримання устаткування пожежо- та вибухонебезпечного виробництва в нормальному робочому та безпечному стані, зберігання активів підприємства у відповідному стані. А повна зупинка виробництв також "знизить інвестиційну привабливість підприємства в подальшій приватизації, а подальше затягування самої приватизації заводу може призвести до незворотних наслідків для підприємства".

"Ми пропонуємо встановити короткостроково, до вирішення питання приватизації, для АТ "ОПЗ" як азотного підприємства державного сектору економіки, спеціальну ціну на природний газ, який використовується у вигляді сировини для виробництва продукції та займає виключно високу долю у собівартості аміаку та карбаміду", - йдеться в заяві.

В ОПЗ зауважили, що без вирішення цих двох питань - встановлення спеціальної ціни на газ та приватизації - "неминуча повна зупинка заводу найближчим часом, з повним вивільненням технічного обладнання від небезпечних хімічних речовин, переведенням обладнання в довгострокову конфіскацію, різким скороченням персоналу та надмірним накопичуванням збитків".

  • Нагадаємо, Кабмін висунув низку умов для приватизації Одеського припортового заводу.
  • 18 липня "Укртрансгаз" вирішив відключити Одеський припортовий завод від газопостачання через порушення умов договору.
  • 20 липня ПАТ "Укртрансгаз" призупинив процедуру відключення Одеського припортового заводу (ОПЗ) від газопостачання.
  • Одеський припортовий завод мають намір виставити на продаж у жовтні.
  • Першого заступника голови правління ПАТ "Одеський припортовий завод" Миколу Щурікова було затримано, його підозрюють в розтраті майна в особливо великому розмірі з використанням службового становища. За цей злочин він може потрапити за грати на понад 10 років. 
  • За підозрою в розтраті коштів Одеського припортового заводу затриманий перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома.

новини партнерів

4 червня, 2020 четвер

3 червня, 2020 середа

4 червня, 2020 четвер

3 червня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати