Вчені з'ясували причини останнього масового вимирання
Канадські та американські геофізики виявили нові подробиці останнього великого вимирання, пов'язані з формуванням Деканських траппів у Індії
Відповідне дослідження опубліковане в журналі Science.
Народження магматичної провінції, як показали вчені, почалося приблизно 68 мільйонів років тому і викликано вулканічною активністю не однієї, а двох гарячих точок, сформованих мантійними плюмами, розташованими під островом Реюньон і, ймовірно, Коморським архіпелагом в Індійському океані.
Розплавлена матерія з надр Землі, яка потрапила назовні, за оцінками геофізиків, в обсязі склала 40 і 35 мільйонів кубічних кілометрів відповідно. Вулканічна активність практично завершилася, як вважають вчені, 20 і 40 мільйонів років тому.
Своїх висновків учені дійшли, провівши комп'ютерну реконструкцію подій у мантії планети, що передують виникненню Деканських траппів. Геологічні утворення, які спостерігаються сьогодні, на думку авторів, могли виникнути тільки у разі активності однієї, а не двох гарячих точок.
Раніше виникнення Деканських траппів, які складаються з давніх магматичних порід і розташовуються на однойменному плоскогір'ї на півострові Індостан, пов'язувалося з гарячою точкою в районі сучасного острова Реюньон. З формуванням геологічної особливості вчені пов'язують мел-палеогенове вимирання, в результаті якого зникла шоста частина всіх видів, в тому числі динозаври (альтернативна гіпотеза - падіння великого астероїда).
- Актуальне
- Важливе