Слони сплять лише 2 години на добу, - вчені
Дикі африканські слони сплять менше за інших ссавців - їм вистачає лише двох годин на добу
Про це заявляють вчені з Університету Вітватерсранда в ПАР, повідомляє ВВС.
У неволі слони сплять по 4-6 годин. Однак на волі вони проводять уві сні набагато менше часу.
Дослідники в Ботсвані вживили під шкіру двох слоних трекери, за допомогою яких їм вдалося відстежити, коли тварини сплять.
Слонихам, які були главами своїх родин, також наділи нашийники з гіроскопами. Вони допомогли з'ясувати, в яких позах сплять тварини.
За слонихами спостерігали п'ять тижнів. Іноді вони не спали по кілька днів. За цей час тварини долали великі відстані, можливо, рятуючись від браконьєрів або уникаючи левів.
Слони проводять дуже мало часу у фазі швидкого сну, яка характеризується підвищеною активністю головного мозку. Під час фази швидкого сну всі м'язи розслаблюються, і спати можна тільки лежачи. З'ясувати, що слони дуже мало часу проводять в цій фазі, допомогли гіроскопи.
Деякі вчені вважають, що фаза швидкого сну грає велику роль у формуванні пам'яті. Ця теорія видається спірною, якщо слони дійсно проводять в цій фазі дуже мало часу - у них якраз хороша пам'ять, зазначає професор Пол Мангер, один з дослідників. За його словами, короткий сон слонів пояснюється їхніми розмірами.
"Ми припускали, що слони повинні бути найбадьорішими тваринами, тому що вони великі. Чому так виходить, ми не знаємо. Сон - це одна з найбільш незвичайних таємниць біології разом з потребою в їжі і розмноження, це біологічний імператив. Ми повинні спати, щоб вижити", - каже Мангер.
Як правило, великі ссавці сплять менше, ніж тварини невеликого розміру. Наприклад, лінивці сплять в середньому 14 годин на добу, а людина - 8. Як слонам вдається виживати, проводячи уві сні лише дві години на добу, поки залишається таємницею.
- Актуальне
- Важливе