Смоленська катастрофа: польські слідчі підготували "надсекретну" заяву
У справі Смоленської катастрофи 10 квітня 2010 року до польської прокуратури скеровані нові заяви
Про це заявив голова Служби військової контррозвідки Польщі Пйотр Бончек, передає "Польське радіо".
"Заява є надсекретною і стосується організації візиту до Смоленська. Вона містить також інформацію про контакти й співпрацю Служби військової контррозвідки з Федеральною службою безпеки. Завтра має відбутися слухання екс-прем’єра Польщі Дональда Туска у цій справі", - сказав Бончек.
Генерал наголосив, що найважливішими є питання про діяльність спецслужб перед візитом, його безпеку, вжиті заходи, а також дії служби після 10 квітня 2010 року до осені 2015 року.
"Можна з упевненістю стверджувати, що період після 10 квітня був поворотним моментом у діяльності Служби військової контррозвідки. Якщо раніше контакти з ФСБ були службовими і дипломатичними, то після 10 квітня вони перетворилися на співпрацю, що нагадує союз", - додав він.
Також Бончек визнав, що багато експертиз, проведених впродовж попередніх років, показали, що під час організації польоту до Смоленська відбулися порушення не тільки з боку Бюро урядової охорони та Міністерства закордонних справ, але також Служби військової контррозвідки Польщі.
- Нагадаємо, наприкінці грудня під час щорічної прес-конференції президент РФ Володимир Путін розповів, що читав стенограму розмов пілотів літака польського президента Лєха Качинського та "особи з охорони".
- МЗС Польщі вимагало від Росії негайно передати невідомі досі польській стороні записи з кабіни президентського літака.
- 16 січня російська влада заявила про передачу Польщі всіх записів із польського президентського літака ТУ-154М, що розбився під Смоленськом.
- Нещодавно Польща звинуватила Росію в небажанні співпрацювати у розслідуванні авіакатастрофи, розцінивши це як визнання провини.
- За даними польської урядової комісії, літак президента Польщі Леха Качинського, який розбився 2010 року під Смоленськом, почав розпадатися у ще у повітрі.
- 11 квітня у Кремлі заявили, що не вважають за можливе коментувати висновки польської урядової комісії, що розслідує причини катастрофи під Смоленськом.
- Актуальне
- Важливе