Гройсман обіцяє пояснити ЄС механізм освітньої реформи
В уряді прокоментували занепокоєння деяких країн щодо ухваленого Верховної Радою закону про освіту
Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє Еспресо.TV.
Він зазначив, що Україна є толерантною країною, яка повністю віддана демократичним цінностям, зокрема й стосовно виконання зобов'язань щодо мов нацменшин.
"Але не менш важливо, що є наша рідна державн українська мова, і вона має бути застосована на всій території нашої держави. Тому закон про освіту дає можливість забезпечити нормальний доступ до мов нацменшин, а з іншого боку - надати нові можливості для розвитку української мови", - наголосив Гройсман.
Читайте також: Реформа освіти: Що реально зміниться для дітей, батьків та вчителів
Прем'єр зауважив, що вже дав доручення очільникам МЗС та Міносвіти, а також в.о. голови комітету з питань освіти, щоб вони зібралися та провели зустріч з послами країн Євросоюзу. Під час цього українська сторона має пояснити деталі цього закону, зокрема, які його механізми будуть працювати.
- 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі.
- 7 вересня Румунія висловила занепокоєння ухваленим Верховною Радою законом про освіту.
- Угорщина висловила рішучий протест проти нового закону "Про освіту", прийнятого Верховною Радою України, назвавши його "ударом у спину".
- Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав у міністерство посла України в Угорщині Любов Непоп через нещодавно схвалений закон про освіту.
- Влада Угорщини звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.
- Актуальне
- Важливе