live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна та Болгарія порозумілися щодо мови шкільної освіти

Міністри освіти і науки України та Болгарії Лілія Гриневич та Касимір Валчев провели сьогодні в Одесі обговорення логіки імплементації ст.7 закону України "Про освіту"

Глави відомств провели зустріч в Одеській загальноосвітній школі №31 і зробили заяви за підсумками перемовин, повідомляє "Укрінформ".

"На зустрічі з міністром ми обговорили перспективи майбутньої українсько-болгарської співпраці у сфері вивчення болгарської мови представниками болгарської громади в Україні та можливості навчатися цією мовою, поки діти в початковій школі вчать українську мову. А потім вивчати частину предметів болгарською мовою, а частину - державною мовою з тим, щоб мати змогу повноцінно опанувати державну мову", - зазначила Гриневич.

Окрім того, існує модель, коли дітям болгарської громади можна вивчати рідну болгарську мову. Така модель може застосуватися в частині шкіл, де навчаються представники цієї громади.

Читайте такожНа Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі

"Сподіваюся, що наша співпраця буде тіснішою також у сенсі реформування освіти. Оскільки ми також працюємо над запровадження нової української школи, і нам цікава будь-яка співпраця, в якій можемо бути обопільно корисними", - зазначила міністр.

Своєю чергою Валчев наголосив, що "перед тим, як прибути в Україну, отримав запевнення в тому, що новий закон не буде перешкоджати вивченню в Україні болгарської мови".

"Сьогоднішні перемовини були присвячені розгортанню мережі закладів і поглибленню вивчення болгарської мови", - добав болгарський міністр освіти.

  • 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
  • 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту. При цьому найбільш жорстку позицію щодо нового закону зайняла Угорщина, а найбільш м'яку - Польща.
  • Проте 19 жовтня угорська сторона погодилася з основними положеннями закону й ініцювала перемовини щодо особливостей практичного застосування закладених у ньому положень.
  • У Міносвіти вже вирішили, що навчання у школах нацменшин відбуватися на основі латиської моделі "60 на 40".

новини партнерів

19 жовтня, 2018 п'ятниця

19 жовтня, 2018 п'ятниця

18 жовтня, 2018 четвер

17 жовтня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати