Україна та Болгарія порозумілися щодо мови шкільної освіти
Міністри освіти і науки України та Болгарії Лілія Гриневич та Касимір Валчев провели сьогодні в Одесі обговорення логіки імплементації ст.7 закону України "Про освіту"
Глави відомств провели зустріч в Одеській загальноосвітній школі №31 і зробили заяви за підсумками перемовин, повідомляє "Укрінформ".
"На зустрічі з міністром ми обговорили перспективи майбутньої українсько-болгарської співпраці у сфері вивчення болгарської мови представниками болгарської громади в Україні та можливості навчатися цією мовою, поки діти в початковій школі вчать українську мову. А потім вивчати частину предметів болгарською мовою, а частину - державною мовою з тим, щоб мати змогу повноцінно опанувати державну мову", - зазначила Гриневич.
Окрім того, існує модель, коли дітям болгарської громади можна вивчати рідну болгарську мову. Така модель може застосуватися в частині шкіл, де навчаються представники цієї громади.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
"Сподіваюся, що наша співпраця буде тіснішою також у сенсі реформування освіти. Оскільки ми також працюємо над запровадження нової української школи, і нам цікава будь-яка співпраця, в якій можемо бути обопільно корисними", - зазначила міністр.
Своєю чергою Валчев наголосив, що "перед тим, як прибути в Україну, отримав запевнення в тому, що новий закон не буде перешкоджати вивченню в Україні болгарської мови".
"Сьогоднішні перемовини були присвячені розгортанню мережі закладів і поглибленню вивчення болгарської мови", - добав болгарський міністр освіти.
- 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
- 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту. При цьому найбільш жорстку позицію щодо нового закону зайняла Угорщина, а найбільш м'яку - Польща.
- Проте 19 жовтня угорська сторона погодилася з основними положеннями закону й ініцювала перемовини щодо особливостей практичного застосування закладених у ньому положень.
- У Міносвіти вже вирішили, що навчання у школах нацменшин відбуватися на основі латиської моделі "60 на 40".
- Актуальне
- Важливе