Висновки Венеціанської комісії не змінять закон про освіту , - Гриневич
Міністр освіти і науки Лілія України Гриневич вважає, що висновки Венеціанської комісії з питання статті про мову навчання закону України "Про освіту" будуть враховані при імплементації норми, але не призведуть до зміни закону
Про це вона сказала на брифінгу в понеділок у Києві, відповідаючи на питання про позицію Міністерства закордонних справ Угорщини, передає "Інтерфакс-Україна".
"Основною подією на шляху врегулювання цієї ситуації є рішення Венеціанської комісії, засідання буде 8 грудня і орієнтовно 10 грудня мають бути опубліковані рекомендації Венеціанської комісії", - сказала вона.
Гриневич зазначила, що висновки Венеціанської комісії будуть враховані при імплементації закону "Про освіту" та розробці наступних законів.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
"Ми можемо відштовхнутися від цих рекомендацій і далі вже імплементувати статтю про мову навчання закону "Про освіту" вже через спеціальний закон, наприклад, "Про загальну середню освіту ", - сказала міністр.
Вона уточнила, що у Верховній Раді недостатньо голосів для внесення змін до статті про мову навчання. "Я не бачу поки перспектив, щоб в залі парламенту ми могли зібрати більшість на внесення змін в цю статтю, тому що при другому читанні закону "Про освіту", саме це формулювання стало предметом консенсусу", - додала Гриневич.
- Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська. Це викликало хвилю занепокоєння у ряді країн.
- 28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон про освіту на експертизу до Венеціанської комісії.
- МЗС Угорщини хоче перегляду угоди про асоціацію Україна-ЄС через освітній закон та домоглася внесення в проект рішення саміту Східного партнерства норму про те, що країни-партнери не мають звужувати права національних меншин у сфері освіти.
- Віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Угорщина блокує відносини України з НАТО.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан попередив, що конфліктні ситуації з Україною можливі і в майбутньому через нові законодавчі ініціативи Києва, а також що позитивне рішення Венеціанської комісії не применшать претензії через освітній закон
- Актуальне
- Важливе