live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Маріуполі засудили музейників, які передали 52 картини окупантам у Криму

Суд Маріуполя Донецької області визнав винними двох співробітників комунального Маріупольського краєзнавчого музею, які посприяли передачі 52 картин XVIIІ-XX ст. окупаційній владі Криму

Про це повідомляє Главком, посилаючись на вирок суду від 25 січня.

З матеріалів справи випливає, що 18 лютого 2014 року Сімферопольський художній музей і Маріупольський краєзнавчий музей підписали договір на експонування картин у рамках виставки Російське та українське мистецтво ХVIII - початку ХХ сторіччя. Того ж дня з Криму до Маріуполя прибуло 52 картини, які є державною частиною Музейного фонду України. Їх показ мав тривати до 27 травня 2014 року.

19 березня 2014 року маріупольські музейники одержали листа від директора Сімферопольського художнього музею, у якому вона просила повернути твори мистецтва через напружену соціально-політичну обстановку в Україні.

Тодішня керівник Маріупольського краєзнавчого музею, а нині завідувачка філії цього закладу Музей народного побуту Ольга Чаплинська одноосібно розірвала договір про експозицію картин із Криму. А завідувач відділом фондів Художнього музею ім. А.І. Куїнджі КУ Маріупольський краєзнавчий музей Наталія Курьонишева 20 березня передала посланцю сімферопольського музею, на якого покладався обов'язок транспортування, 52 експоновані картини.

Обвинувачені зізналися у скоєному та розкаялися.

Обом жінкам призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов'язків строком на рік. На підставі застосування закону про амністію суд звільнив їх від призначеного основного та додаткового покарання.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати