//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як знімають біометричні дані в "Паспортному сервісі"

З прийняттям безвізового режиму дедалі більше українців, які мають закордонний паспорт без чіпа, прагнуть отримати біометрику

І хоча в Україні  паспорти нового зразка громадянам видають уже третій рік, однак  досі деякі українці побоюються самої процедури сканування  відбитків пальців. За роз’ясненнями  процесу зняття біометричних даних ми звернулися до фахівців.

Щоб оформити біометричний паспорт, потрібно мати внутрішній паспорт, закордонний, якщо є, та ідентифікаційний код. Вам залишиться сфотографуватися на цифровий фотоапарат, поставити електронний підпис та пройти дактилоскопіювання, тобто зняти електронні відбитки пальців. Уся ця інформація у електронному вигляді заноситься на чип, який вмонтованому в обкладинку. На все про все  піде не більш як двадцять хвилин.

"Після оформлення пакету документів клієнти ідуть на зняття біометричних даних до яких входить фотографування, зняття відбитків та від цифрованого підпису. Під час фотографування клієнту ми робимо декілька фото і він сам обирає те фото яке йому подобається. Ми самі підказуємо яке воно повинно бути по стандартах і перед фото людина має час для того щоб підготуватися. До фото у нас є дзеркало можна там підготуватися", - розказує Альона Коваль, старший інспектор з основної діяльності відділу обслуговування громадян "Паспортний сервіс".

Після фотографування - процедура сканування відбитків пальців.  

"Процедура зняття відбитків пальців така: спочатку починається з вказівних  ви кладете пальчик лівої руки вказівний трошечки чекаєте поки він знімиться потім ви кладете правий пальчик. Ми дивимось якщо наприклад не знялися у нас вказівні пальчики ми спробуємо середній, безіменний навіть може бути і мезинець. В загалом найкраще в людей знамається великі пальчики. Здебільшого ми пробуємо  вказівний потім великий, а вже далі  якщо у людини не знімається нам показує людина ручки ми в принципі самі бачимо по ручках. Вони можуть бути або дуже сухі, в цьому випадку якщо людина знає вже зарані що буде робити закордонний паспорт вона може  з вечора мазати ручки кремом, якщо вони дуже сухі. Якщо вони  наприклад навпаки дуже вологі, ми відправляємо людину помити ручки, гарно їх висушити, з милом щоб вони обезжирились. Також у нас є антисептикі спеціальні,  багато спеціальних пристроїв для того щоб знати все таки людині відбитки", - продовжує Альона Коваль, старший інспектор з основної діяльності відділу обслуговування громадян "Паспортний сервіс".

Якщо ж відбитки пальців не вдається відсканувати, фахівці радять не хвилюватися. У мандрівників, які  мають біометричні закордонні паспорти, проблем при перетині кордону не виникне.

"Тому можливо краще навіть коли вони погано знімаються відразу погоджуватись на те, щоб паспорт був без відбитків. Це не є проблемою - паспорт залишається біометричним все одно, не потрібно думати що він буде не біометричним якщо без відбитків. Просто в паспорті ставиться відміточка про те, що неможливо зняти. І просто людина їх не буде здавати", - заспокоює Альона Коваль, старший інспектор з основної діяльності відділу обслуговування громадян "Паспортний сервіс".

Зрозуміло, що ці біометричні дані неможливо зняти у осіб з інвалідністю. Утім фізичні вади, звичайно, не можуть бути підставою відмови у видачі біометричного паспорта.

Наступний етап в оформленні біометричних даних – це підпис на планшеті. Не у всіх наших клієнтів  з першого разу  вдається відтворити свій підпис не в паперовому, а електронному вигляді.

"Для того щоб здати відцифрований підпис , людина бере ручку таку (стілус вона називається)  ставить  свій підпис і нажимає кнопочку зберегти. Якщо людині підпис не подобається  вона нажимає кнопочку стерти. Я ось стерла і мого підпису тут немає . Я можу розписатися ще раз і нажати кнопочку зберегти.  Він з’являється людина баче на екрані який цей підпис, який він буде безпосередньо в паспорті . Тому можна завжди спробувати декілька разів . Бувають випадки що крапочку зайву поставили, цього не повинно бути. Буває що дуже сильно притискаємо і тоді ось така плоска з’являється, цього також не потрібно. Треба розслабитись, легенько розписатися  так як вільно, так як ми на папері розписуємося. І в принципі нічого складного", - пояснює Альона Коваль, старший інспектор з основної діяльності відділу обслуговування громадян "Паспортний сервіс".

На цьому етапі і завершується оформлення пакету документів на біометричний закордонний паспорт.

Інспектори центрів обслуговування громадян ще раз звертають увагу тих, хто бажає оформити собі закордонний паспорт, що зробити це вони можуть будь-де чи-то в міграційній службі, чи-то в "Паспортному сервісі" й у будь-якому місті країни. Місце реєстрації громадян – значення не має.

 

новини партнерів

‡агрузка...

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати