live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ГПУ не надає захисту підозрюваного у "справі Майдану" генерала Гриняка матеріалів справи, - адвокат

Адвокат підозрюваного в організації штурму Майдану 18 лютого 2014 року генерал-майора Нацгвардії Володимира Гриняка каже, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ заважає стороні захисту вивчати матеріали кримінального провадження

Про це адвокат Станіслав Іваницький написав на своїй сторінці у Facebook.

Він зауважив, що посадовці Генпрокуратури  продовжують вчиняти протиправні дії, що спрямовані на істотне порушення прав сторони захисту. 

"Так, після нещодавного безпідставного обмеження нас у часі на ознайомлення, посадові особи вищевказаного органу ще більше погіршують наше становище, безпідставно відмовляючись надати нам усі матеріали криминального провадження, як це передбачено ч.2 ст.290 КПК", - наголосив Іваницький.

Він пояснив, що через це сторона захисту фактично позбавлена можливості належним чином вивчати наявні матеріали, а також проводити порівняльний аналіз документів, що містяться у різних томах справи.

Таким чином ці дії ГПУ ще більше ускладнюють ознайомлення зі справою адвокатів, адже у цій справі накопичилося матеріалів на понад 300 томів, що містять близько 80 тисяч аркушів. 

"Наша законна вимога щодо негайного надання описів цих томів, також залишена без задоволення, всупереч нормам КПК. Така неприпустима ситуація створює усі передумови для можливих незаконних маніпуляцій із матеріалами справи з боку слідчого і прокурора, а також дає їм реальну можливість незаконно продовжувати проведення слідчих дій та фабрикувати і фальсифікувати докази"- підсумував Іваницький.

Він додав, що за таких обставин годі й казати про законність і об'єктивність розслідування. Адвокат висловив сподівання, суд все ж зможе дати належну критичну оцінку таким грубим порушенням прав людини.

  • Як вважають у ГПУ, чинні високопосадовці МВС Володимир Гриняк, Анатолій Серединський, Ігор Бабич та їхній колишній колега Сергій Поготов тримали постійний зв'язок з командирами "Беркуту" під час трагічних подій на Майдані.
  • Гриняк та Бабич наразі перебувають під нічним домашнім арештом. Від своїх нинішніх посад вони не відсторонені.

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати