Що відомо про голову Об'єднаних сил (ООС) Сергія Наєва: меч від Єлизавети II, воював за ДАП, має брата в Криму
За призначенням на посаду першого командувача Операції об'єднаних сил (ООС), генерал-лейтенанта Сергія Наєва стоїть начальник генштабу ЗСУ - командувач ЗСУ Віктор Муженко
Про це у своїй авторській статті на ЦензорНЕТ пише головний редактор цього порталу, методолог АТО Юрій Бутусов.
За його даними, найбільш імовірним кандидатом на посаду начальника ООС вважався командувач десантно-штурмовими військами Михайло Забродський.
"Мабуть, єдиний генерал, який має популярність і авторитет не лише в армії, але і в суспільстві. Забродський був призначений на пост командувача АТО, і здавалося, що це підготовчий етап до призначення на високий пост", - пише про нього Бутусов.
Однак Муженко прийняв інше рішення.
На думку журналіста, причина в тому, що призначення Забродського на таку посаду Муженко розцінив як "непередбачуваний фактор".
"Ні, жодних конфліктів між Муженком й Забродським немає. Але Віктор Миколайович (Муженко - ред.) - досвідчений генерал паркетно-підкилимних воєн, і його турбує насамперед контроль за процесами. Муженко не розуміє, що таке децентралізація повноважень, він любить делегувати підлеглим відповідальність. Тому в кадрових питаннях для НГШ (начальника Генштаба - ред.) важливо призначати людей, які усе виконують й нічого не вимагають", - пояснив Бутусов.
Разом з тим, голова ООС матиме подвійне підпорядкування - президенту, як верховному головнокомандувачу, і начальнику ГШ.
"Вперше в армії один з керівників буде замкнутий по вертикалі управління не тільки на командувача ЗСУ, а й на президента, і отримає, таким чином, свій власний канал комунікації з главою держави", - прокоментував цю обставину Бутусов.
Читайте також: Що змінить законопроект про реінтеграцію Донбасу. Основні положення
За відкритими даними, Сергій Іванович Наєв - 1970 року народження. Випускник Московського вищого загальновійськового командного училища, служив командиром взводу в Групі радянських військ у Німеччині, проходив службу у ЗС Росії, повернувся в Україну в 1993-му, зарахований до складу 24-ї тричі Червонопрапорної "Залізної" механізованої дивізії, яка ще з часів РСР вважалася елітною кузнею генеральських кадрів.
Наєв проходив службу на таких посадах:
- командир механізованого взводу 7-го полку 24-ї дивізії;
- командир розвідувальної роти 7-го механізованого полку;
- командир механізованого батальйону 7-го полку;
- командир 820-го механізованого полку 128-ї механізованої дивізії;
- командир 28-ї окремої механізованої бригади;
- слухач Національної академії оборони;
- заступник командувача 13-м армійським корпусом;
- начальник штабу оперативного командування "Південь";
- начальник сектора "Б" антитерористичної операції в вересні-грудні 2014-го року;
- начальник сектора "Б" АТО в лютому-березні 2015-го;
- начальник сектора "Б" АТО в червні-серпні 2015 го;
- начальник оперативно-тактичного управління "Донецьк" в серпні-листопаді 2016 го;
- керував боями за Донецький аеропорт (ДАП);
- перший заступник командувача Сухопутних військ;
- заступник начальника Генштабу;
- командувач Операцією об'єднаних сил на Донбасі.
До речі, як кращого випускника його нагородили Мечем королеви Великої Британії. Нагороду Наєву вручав британський посол, повідомляє Дзеркало тижня.
У вересні 2017 року Слідчий комітет РФ відкрив проти Наєва та групи інших українських військовослужбовців кримінальну справу "за геноцид у Донбасі".
Волонтер Роман Донік дає Наєву наступну характеристику (далі цитата з його допису на Site.ua):
“Наєв, один із генералів, про яких мені довелося поміняти думку від різко негативної до позитивного. Особливо після його відходу з ОК (оперативного командування).
Можу помилитися, але, по-моєму, найбільш педантичний і системний генерал в ЗСУ. Буквоїд і методист. За бирки міг задрачочвати до непритомності. Але коли ця енергія і педантичність йшла в потрібне русло, то ККД був високим… Не мені судити, але обізнані люди кажуть, що в нього феноменальна здатність підбирати людей для вирішення завдань”.
За даними Новинарні, у генерала нього є два сини й дочка, дружина Наталя, якій торік подарували 100 тис. грн. готівки.
Також у декларації генерала - річна зарплата 196 926 грн., автомобіль Toyota Rav 4 2015 року, кімната в Дніпрі, дохід від відчуження рухомого майна на 498 060 грн., недобудований будинок у селі Кошари Лиманського району Одещини, витрати 136 550 грн. на будівництво.
У 2018 році він задекларував також подарунок на суму 139 743 грн. від Наєва Максима Івановича (брата).
Журналіст “Радіо Свобода” Левко Стек встановив, що брат Сергія Наєва, який робить йому коштовні подарунки мешкає в окупованому Криму та працює на пошті, а перед цим в "пенсійному фонді" окупантів, себто на державній службі країни-агресора.
"Переконаний, президент Порошенко знає про ці сторінки з біографії Сергія Наєва. Але, очевидно, є й інші фактори, які переважили озвучені тут ризики", - робить висновок Стек.
Наєва призначено командувачем українських Об’єднаних сил на Донбасі у п'ятницю, 16 березня 2018 року.
Взимку виступав за повернення до ЗСУ військових судів.
- Актуальне
- Важливе