Угорщина невдоволена планами ЗСУ відновити військову частину на Закарпатті
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто висловив невдоволення планами Міноборони України відновити військову частину в Берегово на Закарпатті
Про це повідомляє "Європейська правда".
Сіярто, за його словами, турбує, що українська армія має намір розмістити батальйон чисельністю близько 800 людей в місті з найвищою часткою угорців серед населення.
Він додав, що пояснення Міноборони про те, що цей крок необхідний через погрози територіальній цілісності країни, викликають ще більшу стурбованість.
"Це означає, що вони вважають угорську національну спільноту загрозою Києву, що є обурливим, і саме тому Угорщина категорично відкидає це", - сказав Сіярто.
Зазначимо, що 9 лютого відбулося засідання Берегівської міської ради, де обговорювали розміщення на території колишньої військової частини окремого батальйону 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади, яка нині базується в Мукачеві, а також в Ужгороді та Виноградові.
На засіданні був присутній виконуючий обов’язки командувача військ оперативного командування "Захід" генерал-майор Олег Мікац, який відзначив, що в разі позитивного рішення відновити або збудувати відповідні нові об’єкти реально до кінця 2019 року.
Раніше в Берегові був розташований 315-й гвардійський механізований ордена Богдана Хмельницького полк. У 2003 році військову частину розформували, а майно передали на баланс міської ради. Більшість будівель зараз знаходяться в аварійному стані. Крім того, частина землі була продана приватним власникам.
- 7 березня посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень заявив про необхідність створення угорської автономії на території Закарпатської області.
- Того ж дня Товариство угорської культури у зв'язку з нападами на їхній офіс в Ужгороді закликало ОБСЄ направити постійну місію на Закарпаття.
- 11 березня представники ОБСЄ повідомили, що організація не вводитиме окрему місію на Закарпаття.
- 16 березня у МЗС України заявили, що Угорщина впритул наблизилася до червоної лінії через заяви щодо необхідності введення миротворців ООН на Закарпаття.
- Актуальне
- Важливе