//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Княжицький пояснив, як діятиме новий закон про заборону фільмів держави-агресора


фото: rada.gov.ua
Законопроект №8263, запропонований парламентським Комітетом із питань культури і духовності, повністю забороняє прокат російських фільмів, теле- та радіопередач, а також встановлює штрафи за порушення в розмірі 10% від ліцензійного збору

Про це повідомив голова Комітету народний депутат Микола Княжицький у статті для "Детектор Медіа".

"У чому необхідність такого законопроекту? В одному з попередніх законів, автором якого я був, Верховна Рада заборонила показ російських фільмів, створених після 2014 року, тобто після початку російської агресії в Україні. Зазначу, що заборонено лише телепокази фільмів і серіалів, і цей закон не стосується показів у кінотеатрах. Закон почав діяти; це не лише обмежило вплив російської пропаганди на українців, а й викликало справжній бум українського кіно, який ми згодом підтримали іншими стимулюючими законами", - пише Княжицький.

Депутат зазначив, що попри позитивні зміни, російські пропагандисти знайшли способи просувати свою продукцію в Україні, отримуючи при цьому ліцензії від Держкіно.

"Щоб обійти заборони, достатньо взяти новий російський фільм, змінити його титри, в яких написати, що він український, українсько-російський чи білоруський. Держкіно видасть на нього прокатне посвідчення саме як на такий "неросійський" фільм. І його покажуть в ефірі. Після показу з'являться звернення активістів, депутатів, Держкіно скасує прокатку, але таке скасування не матиме жодного сенсу, оскільки російська пропаганда вже дійшла до українського глядача", - пояснив парламентар.

Княжицький навів кілька прикладів такої роботи російского агітпропу.

"Таких прикладів десятки. Серед них серіал "Старша сестра", в російській версії "Медсестра", "Чужа доля" (переробка російського серіалу "Чужая милая"). Останній було знято для телеканалу "Росія-1" у 2015 році, кінокомпанією "Мотор фільм студія" режисером Дмитром Фіксом. В Україні його показали 21 та 22 січня вже під назвою "Чужа доля". Безпосередньо зараз в українському ефірі йде анонс серіалу "Я дарую тобі щастя", де список акторів абсолютно збігається з російським серіалом "Солнце в подарок", який виготовлений компанією "Русское" у 2015 році, а в 2016 році показаний на каналі "Росія-1", - перелічив голова Комітету з питань культури і духовності.

Народний депутат також назвав кілька російських пропагандистських серіалів, заборонених уже після показу.

"Держкіно анулювало прокатні посвідчення на 7 телесеріалів уже після їх показу. Серед цих назв - "Другий шанс", "Життя розсудить", "Зламані долі", "Чужі діти", "Я подарую тобі кохання". Це свідчить, що чинна система прокатних посвідчень просто не працює! Одного разу був випадок, коли Держкіно, на свій страх і ризик, заборонило одному з телеканалів показувати російський фільм під виглядом білоруського, але це сталося лише один раз. Я навмисно не вказую назви телеканалів, які діють таким чином. Більшість медіагруп порушують закон", - наголосив Княжицький.

За словами голови Комітету Верховної Ради, притягнути канал за таке порушення до відповідальності неможливо, адже право на трансляцію фактично російського контенту йому надало Держкіно, видавши посвідчення.

Законопроект №8263 пропонує наступні зміни щодо скасування державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів і зміни умов розповсюдження фільмів та іншої аудіовізуальної продукції:

  • прокатні посвідчення скасовуються, а вся відповідальність за покази таких фільмів і серіалів покладається саме на тих, хто здійснює такі покази;
  • запроваджується повна заборона російських фільмів, а не лише створених після 2014 року. При цьому під заборону попадають не лише ті, що зроблені в самій Росії, але й ті, де є навіть мінімальна участь росіян;
  • нарівні з фільмами країни-окупанта забороняються також і теле- та радіопередачі;
  • відповідальність за порушення цих заборон — штраф у розмірі 10% від ліцензійного збору, що в залежності від мережі телеканалу може складати сотні тисяч гривень. Тобто якщо в ефірі загальнонаціонального каналу показали російський серіал на десять серій, це може коштувати каналу більше мільйона гривень штрафу. І так за кожне порушення.

"Можливо, чиновник Держкіно та віце-прем'єр-міністр не вивчили до кінця це питання, можливо, помилилися ми, автори законопроекту, бажаючи виправити складну ситуацію. Я буду вдячний і віце-прем'єр-міністру Кириленку, і заступнику голови Держкіно за пропозиції щодо вдосконалення цього законопроекту або рекомендації інших способів захисту інформаційного простору України", - підсумував Княжицький.

Законопроект №8263 зареєстрували в Раді 11 квітня 2018 року. Княжицький зазначив, що проти цього законопроекту виступив заступник голови Держкіно Сергій Неретін, а згодом і віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко.

новини партнерів

‡агрузка...

19 березня, 2019 вівторок

19 березня, 2019 вівторок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати