live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мін’юст розробив новий спосіб виплати компенсації жертвам насильства


фото: Facebook
Міністерство юстиції розробило пакет законодавчих ініціатив у сфері компенсації збитків жертвам від умисних насильницьких злочинів

Про це повідомила заступниця міністра юстиції Світлана Глущенко у відеоблозі на YouTube.

Міністерство планує створити особливий державний фонду, з якого будуть виплачуватися відшкодування потерпілим. На компенсацію зможуть розраховувати жертви умисних насильницьких злочинів. Зокрема, передбачається компенсація за заподіяну шкоду здоров'ю, витрати на лікування, реабілітацію, придбання чи ремонт допоміжних засобів.

Також планується з того ж фонду компенсувати сім'ям витрати на поховання у разі смерті потерпілого. Фонд буде наповнюватися за рахунок штрафів, коштів судового збору (якщо судом було винесено вирок), грошима від виконання виправних робіт.

За статистикою, щороку в Україні фіксують понад 15 тисяч жертв насильства. За оцінками міністра, поки що працюючий механізм компенсації збитків постраждалим відсутня. Крім того, у багатьох випадках неможливо встановити особу злочинця і відповідно витребувати від нього компенсацію.

Пропонується, щоб новий механізм поширювався не тільки на постраждалих громадян України, а й на іноземців та осіб без громадянства, якщо злочин проти них було скоєно на українській території. Законопроект Мін'юсту отримав схвалення від консультативної місії Європейського Союзу. Зараз документ направлений президенту, щоб він вніс його на розгляд Верховної Ради.

новини партнерів

17 грудня, 2018 понеділок

16 грудня, 2018 неділя

17 грудня, 2018 понеділок

16 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати