live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

7 кроків до подолання гендерної нерівності. План уряду

Мінрегіон вважає імплементацію гендерної рівності стратегічним завданням у реформі децентралізації

Про це повідомив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко на Жіночому конгресі в Одесі, передає Урядовий портал.

За словами міністра, ситуація з гендерним паритетом в органах влади, зокрема і представницьких на місцях, потребує покращення - 12,5% жінок у Парламенті. Щодо представництва в органах місцевого самоврядування: обласні ради - 15%, міські ради - 18%, голови ОТГ - 16%, голови селищних рад - 19,3%, голови міст обласного значення - 9,6%, голови міст районного значення - 9,6%.

"Чим вище статус представницького органу, де більше політики, можливостей, ресурсів - тим нижчою є представленість жінок. Найбільше жінок-голів селищних рад там, де потрібно "закатати рукава" і працювати, вирішувати господарські питання, займатись розвитком громади. Тому, щоб забезпечити зростання цих відсотків хоча б до 30% - нам разом треба ретельно попрацювати!" - підкреслив Зубко.

Сім найперших кроків включають в себе:

  1.  Впровадження Типових профілів громад за визначеною методикою. Ці профілі врахують з урахуванням гендеру та забезпечення прав людини (в тому числі, вразливих груп (гендерний аудит доступності). Вони потрібні як основа для аналізу гендерних потреб та врахування їх у місцевих планах та бюджетах.
  2. Впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування. Адже гендерно-орієнтоване бюджетування це не лише питання спрямування коштів на відповідні проекти, це ще й питання ефективності використання державних коштів.
  3. Збільшення кількості гендерно-орієнтованих проектів шляхом закріплення на законодавчому рівні заборони на будівництво та на введення в експлуатацію багатоквартирних житлових будинків, не забезпечених соціальною інфраструктурою, зокрема дитсадками, навчальними та медичними закладами. Збільшення кількості проектів, які фінансуються/співфінансуються з державного бюджету (ДФРР, субвенції з держбюджету) або місцевих бюджетів.
  4. Впровадження гендерно-правової експертизи проектів НПА органів влади, а також рішень органів місцевого самоврядування.
  5. Створення секторальної Гендерної Платформи для ОТГ.
  6. Створення Руху "Громада розвитку можливостей жінок".
  7. Врахування в Індексі регіонального людського розвитку гендерних показників.

З реформою децентралізації у громади приходить нова якість послуг - в освіті, медицині, адміністративних послугах, безпеці. В тому числі через проекти регіонального розвитку, які реалізовуються за співфінансування держави (ДФРР, субвенції). Мінрегіон проаналізував проекти, які реалізовувались через ДФРР, за минулий рік з точки зору гендеру. З 801 проекту регіонами було подано 304 гендерно-орієнтованих проектів - дитсадки, школи, медичні заклади для дітей та жінок.

новини партнерів

‡агрузка...

14 жовтня, 2019 понеділок

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати