live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В омбудсмена відкрили провадження через порушення Росією прав Сенцова і Кольченка


фото: ombudsman.gov.ua
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченка і Олега Сенцова

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

Денисова надіслала звернення до Генпрокурора Луценка, очільників Мін'юсту, МЗС та МВС з проханням до 31 травня поінформувати омбудсмена про вжиті заходи реагування за фактами незаконного позбавлення волі громадян України Олександра Кольченка і Олега Сенцова.

Після отримання відповідей Денисова вивчить матеріали та запропонує подальші дії щодо звільнення українських політв’язнів.

Омбудсмен проаналізувала усю інформацію, надану Уповноваженим РФ з прав людини Тетяною Москальковою у попередні роки. Йдеться про виконання Федерального конституційного закону РФ "Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим і створення у складі Російської Федерації нових суб’єктів – Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя" від 21 березня 2014 року. В законі йдеться, що усі громадяни, які на цей момент проживали на півострові, набувають громадянства Російської Федерації. За виключенням тих громадян, які протягом місяця офіційно оголосять про намір залишити попереднє громадянство.  За словами Тетяни Москалькової, ані Олександр Кольченко, ані Олег Сенцов цього не зробили.

Денисова переконана, що Україна не може приймати цю аргументацію в своїй роботі щодо передачі засуджених. Адже, за її словами, Крим - це Україна, і будь-які російські закони щодо Автономної Республіки Крим є фейковими.

Читайте також: Кістка поперек горла. Хто такий Олег Сенцов

Під час судових засідань Олександр Кольченко та Олег Сенцов офіційно заявляли, що вони не звертались та не збираються звертатись до російської сторони з метою отримання громадянства РФ. Вони неодноразово говорили, що є громадянами України. В свою чергу, РФ не визнала їх українського громадянства та інформувала про неможливість передачі в’язнів Україні відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб.

На підставі цього омбудсмен стверджує, що права Олександра Кольценка та Олега Сенцова як громадян України були порушені та керуючись статтею 101 Конституції України, статтями 13 і 15 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" відкриває провадження за цим фактом. 

В рамках провадження проводяться дії щодо з’ясування проведеної роботи державними органами України в рамках Конвенція про передачу засуджених осіб.

новини партнерів

24 жовтня, 2020 субота

24 жовтня, 2020 субота

23 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати