Вчені створили кольоровий 3D-рентген
Новозеландський стартап MARS Bioimaging створив 3D-рентген, який дозволяє отримувати чіткі кольорові зображення органів і тканин
Як йдеться в блозі CERN, в основі пристрою лежить технологія Medipix, розроблена вченими з об'єднання CERN для відстеження часток у Великому адронному колайдері.
Вчені використовували Medipix як фотокамеру - система фіксує кожну окрему частинку, аналізує її енергію, а потім складає отримані дані в високоточне зображення. Випромінювання, якому пацієнт піддається при роботі MARS, в кілька разів менше, ніж від звичайного рентгена.
Поки MARS випустив 3D-рентген середніх розмірів: з його допомогою можна сканувати окремі кістки, суглоби або судини. У майбутньому компанія має намір створити пристрій для комплексного сканування тіла.
Зараз тестування приладу проходить у відділеннях ортопедії та ревматології декількох новозеландських лікарень. У разі, якщо пристрій буде працювати коректно, стартап випустить його на ринок. У компанії відзначають, що продажі 3D-рентгена почнуться не раніше 2019 року.
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу
- Генетики з лабораторії Каліфорнійського університету в Девісі за допомогою технології генного редагування CRISPR намагаються змусити бика давати тільки чоловіче потомство.
- Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію.
- Актуальне
- Важливе