live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дії "Дніпроазоту" можуть містити ознаки порушення закону, - Антимонопольний комітет

Дії щодо припинення виробництва "Дніпроазотом" рідкого хлору можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету України.

Як пояснили у АМКУ, наданої АТ "Дніпроазот" інформації недостатньо для надання висновку стосовно наявності в таких діях ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 частини другої статті 13 закону "Про захист економічної конкуренції".

"Антимонопольний комітет України не є ціновим регулятором. Ціни на хлор рідкий є вільними та визначаються суб’єктом господарювання самостійно. Твердження товариства про те, що ціни, за якими "Дніпроазот" реалізовувало і планувало реалізовувати хлор, є суттєво нижчими за ринкові через зарегульованість галузі і неефективне втручання держави, не ґрунтуються на чинному законодавстві", - йдеться у повідомленні.

Посилання "Дніпроазота" на суб’єктів господарювання - посередників, що постачають хлор підприємствам централізованого водопостачання за цінами, значно вищими за відпускні ціни "Дніпроазот", є безпідставними. Законом "Про публічні закупівлі" не обмежено право «Дніпроазота» виступати самостійним учасником у процедурах закупівель підприємствами централізованого водопостачання хлору рідкого та пропонувати таку ціну товару, яку підприємство вважає економічно обґрунтованою.

Зазначимо, що 2 липня “Дніпроазот” звернувся до АМКУ у порядку статті 14 закону «Про захист економічної конкуренції» щодо відповідності законодавству його дій, а саме: припинення виробництва хлору рідкого та підвищення цін на свої товари.

  • Нагадаємо, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води, оскільки в середині червня "ДніпроАзот", який є виробником рідкого хлору, попередив, що припиняє постачання та зупиняє виробництво реагенту.
  • "Київводоканал" попередив про загрозу постачанню питної води через відсутність хлору після зупинки "Дніпроазоту".
  • 18 липня повідомлялось, що підприємство "ДніпроАзот" готується до запуску виробництва хлору.

новини партнерів

21 листопада, 2019 четвер

21 листопада, 2019 четвер

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати