Що насправді змушує почуватися самотньо. Вчені вже дізналися
Учені з Каліфорнійського університету Берклі дослідили самотність, щоб зрозуміти, чому виникає це відчуття. Виявилось, що в усьому винен сон
Про це пише MedicalXpress.
У експерименті брало участь 18 людей. Вони проходили обстеження після того, як спали правильно, а також після безсонної ночі. У ході експерименту вони дивилися ролик, у якому чоловік без емоцій на обличчі підходив до камери.
Учасникам потрібно було натискати на кнопку паузи тоді, коли їм було некомфортно. Вчені вивили, що після безсонної ночі піддослідні натискали на кнопку набагато частіше, ніж ті, що повноцінно висипалися.
У мозку тих, хто страждав на безсоння, був залучений нейронний ланцюг. Він відповідає за реакцію на потенційні загрози. А та область, яка відповідає за соціальні взаємодії, була менш активною.
У другій частині дослідження понад 1000 людей дивилися відео з експерименту. Добровольці, які мали проблеми зі сном, їм видавалися самотніми.
За висновками вчених, ті, хто мали проблеми зі сном, почувалися самотніми і частіше уникали комунікації з іншими.
- Нагадаємо, науковці з університету Мельбурну королівського технологічного університету в Австралії виявили, що головною причиною сонливості за кермом, ймовірно, є природна низькочастотна вібрація.
- Актуальне
- Важливе