Підозрюють сірчастий ангідрид: у воді біля заводу "Титан" знайшли хімікати
Результати перших проб води поблизу заводу “Титан” в окупованому Криму показали, що був різкий викид забруднюючих речовин
Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадим Черниш, повідомляє його прес-центр.
Він зазначив, що представники держорганів у складі спецкомісії взяли кілька проб біля села Преображенка, що поблизу адміністративної межі з боку Херсонської області. Вона знаходиться майже впритул до титанового заводу, тому що частина кислотонакопичувачів розміщені на території Херсонщини.
"Результати перших проб вчора були готові, це проби води. Результат показав, що показник хімічного споживання кисню перевищує в 6 разів. Це означає, що був різкий викид забруднюючих речовин у водний об’єкт", - наголосив Черниш.
За його словами, у жителів півострова, які вдихають хімікати через віяння вітру у відповідному напрямку, є ознаки ураження дихальних шляхів.
"Виходячи з результатів аналізів повітря, ми думаємо, що це був сірчастий ангідрид. Це частково пояснює зміну кольору і пошкодження поверхонь побутових предметів та транспортних засобів, які спостерігались в Армянську і в навколишніх населених пунктах в окупованому Криму”, - підсумував Черниш.
- Нагадаємо, що в ніч на 24 серпня в місті Армянськ в окупованому РФ Криму місцеві жителі розповіли про невідомий наліт "липкої іржі", яким протягом доби вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на першіння в горлі, висип і загальну слабкість.
- Як свідчать записи у соцмережах, дитяче відділення лікарні у Армянську переповнене, через кислотні опади людям пече в очах та у дихальних шляхах.
- Причиною появи маслянистого нальоту на металевих предметах в Армянську є викид шкідливої речовини на хімічному заводі.
- 3 вересня прикордонники Херсонського загону виявили перевищення вмісту токсичних промислових речовин в повітрі.
- Постійний представник президента України в Криму Борис Бабін вважає, що врятувати ситуацію може повна зупинка трьох заводів на півночі Криму і дехімізація забрудненої території.
- Україна передасть дані про викиди шкідливих речовин на півночі окупованого Криму в ООН, ОБСЄ, Всесвітню організацію охорони здоров'я і Червоний Хрест.
- У ДПСУ розповіли, що у прикордонників, які працюють у безпосередній близькості від заводу "Кримський титан", почало погіршуватися здоров'я.
- Тим часом у розвідці Міноборони розповіли, що проблема із хімічними викидами пов'язана з необережністю російського військового керівництва.
- Актуальне
- Важливе