Отруєння Скрипалів: під псевдонімом "Боширов" сховався полковник ГРУ, - Bellingcat
"Руслан Боширов", якого підозрюють у отруєнні Скрипалів, - це псевдонім полковника Головного розвідувального управління російського міноборони Анатолія Чепиги
Про це повідомляється в спільному розслідуванні Bellingcat і The Insider.
За даними розслідувачів, підозрюваному в отруєнні колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, було присуджено звання Героя Росії. Bellingcat посилається на декілька джерел, знайомих з "Бошировим" , які підтвердили його особу.
Розслідувачі наводять деталі його біографії. Зокрема, стверджується, що він служив в 14-ій бригаді спецназу в Хабаровську, брав участь в Другій чеченській війні і був помічений недалеко від російсько-української кордону у кінці 2014 року.
У розслідуванні говориться, що псевдонім "Руслан Боширов" з'явився в 2010 році, тоді ж полковник ГРУ отримав паспорт на це ім'я і переїхав в Москву. Звання Героя Росії йому було присуджено в 2014 році. Ім'я Анатолія Чепиги і присудження йому цієї нагороди згадані на сайті "Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища". Людину, зовні схожу на "Боширова", журналісти виявили на фотографії випускників навчального закладу.
- Нагадаємо, 5 березня у Солсбері російському екс-розвіднику Сергію Скрипалю та його дочці стало погано в торговельному центрі, після чого його госпіталізували з отруєнням невідомою речовиною. Після отруєння Скрипаля та його дочки голова уряду Великої Британії оголосила про висилання з країни 23 російських дипломатів.
- У МЗС Великої Британії заявили, що Росія мала мотив для замаху на Скрипаля.
- У Британії назвали імена росіян, підозрюваних в отруєнні Скрипаля. Тереза Мей заявила, що вони є офіцерами російської військової розвідки.
- А вже 13 вересня на RT заявили, що взяли інтерв'ю у Петрова і Боширова. Зокрема, ті розповіли, що їздили в Солсбері з туристичними цілями. За словами Петрова і Боширова, вони раніше нібито ніколи не чули про Скрипаля, а взагалі працюють у фітнес-індустрії.
- Згодом дослідницька група Bellingcat і видання The Insider випустили частину розслідування про Петрова і Боширова. З'ясувалося, що у досьє Федеральної міграційної служби немає даних про попередні паспорти Петрова, який отримав документ в 2009 році. Зазвичай ці відомості про власників паспортів там є.
- Актуальне
- Важливе