live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Росії треба пояснити, що повномасштабна війна з Україною буде для неї не легкою прогулянкою, а катастрофою, - Орешкін

Російське населення переконане, що окупація України, її "покарання", "повернення" відбуватиметься так само "безкровно", як і анексія Криму. У зв'язку з цим офіційний Київ, а також міжнародна спільнота мають довести їм зворотнє

Про це заявив політолог та соціолог Дмитро Орешкін (Росія) в ефірі щотижневої програми "Студія Захід з Антоном Борковським" на телеканалі Еспресо.TV.

"У населення, особливо в провінції, є відчуття, що Україну треба покарати, за те що вона "відокремилася від нас", "Україну треба пристебнути до ноги", "Україну треба поставити на мето". Це існує, це поки що думка більшості російських виборців, але це значно менше, ніж було в 2014 році. Вони - люди та еліти - досі вважають, що Україна то слабка й нікчемна країна, яка не відбулася, вони вірять своїй власній пропаганді, тоді як, як мені здається, дивлячись з Москви, що за останні кілька років Україна посилила свою збройну міць і війна не буде легкою прогулянкою (для росіян - ред.)", - зазначив він.

При цьому,  як наголосив Орешкін, більшістю не підтримується не ідея війни з Україною, а ідея "покарання" України, "коли ми (росіяни - ред.) ніби нічого не втрачаємо, а ми просто тупнули чоботом і Україна ніби злякалася".

"Як тільки-но виявиться, що йдуть цинкові труни, ось тут настане остаточне розчарування.

Абсолютна більшість вважає, що потрібно пристебнути Україну до упряжці, чекаючи, що це станеться безкровно, як з Кримом. А цього не вийде", - додав соціолог.

У зв'язку з цим, на його думу, Україна та світ мають однозначно попередити Кремля про справжні наслідки того, якщо Путін все ж таки вирішить "піти на Київ":

"Я думаю, що Путін розуміє ці ризики, і все-таки це має його утримати від найгіршого розвитку подій. Для того щоб він утримався від такого повороту подій, йому треба представити чітку перспективу готовності боротися - як з боку України, так і з боку НАТО і тих самих Сполучених Штатів".

Разом з тим, за словами Орешкіна, сам Путін теж "воювати" не хоче, а хоче "торгуватися".

"Але проблема в тому, що воювати не хотів і Микола Олександрович Романов. Але події його змусили до цього. Ось я боюся щоб цей процес маневрування раптом не прийшов до несподіваного повороту, якого і сам Путін не дуже-то хоче. Йому війна теж не потрібна. Йому потрібен передвоєенний стан, йому потрібно залякування. Він цю стратегію реалізує", - додав експерт.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати