live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Схема на схему. “Євробляхери” придумали, як не розмитнювати авто


фото: segodnya
Власники автомобілів на єврономерах масово ставлять машини на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном

Це дає їм право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення автомобілів. Через що робота Генконсульств ускладнена й дипломати не можуть працювати над іншими важливими консульськими справами.

На це скаржиться керівниця консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса, передає "Укрінформ".

За її словами, водії авто на єврономерах масово стають на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном, що дає право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення автомобілів.

Тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном дозволяє українцям здійснювати багаторазовий (кожні п'ять днів), а також транзитний (до 10 днів) перетин кордону, а також право на перебування такого автомобіля в Україні без виїзду за кордон до 60 днів.

Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове та постійне проживання в Польщі.

"В останні дні в консульських підрозділах дипломатичних установ України в країнах Європи різко збільшилася кількість випадків постановки на тимчасовий консульський облік, який займає 90% загальної кількості всіх здійснюваних консульських дій", - повідомила дипломат.

Читайте також: Повний легалайз “євроблях”. Що ухвалила Рада та як тепер розмитнити авто

Консул додала, що наразі щодня з ночі під консульським відділом у Варшаві збирається до 300 осіб, які хочуть негайно стати на консульський облік.

З огляду на те, що за день відділ максимально може прийняти приблизно 150-160 осіб, то створюється напруженість і максимально ускладнюється доступ до консульської установи інших громадян України, які відвідують консульство для здійснення більш важливих консульських дій.

Йдеться, наприклад, про оформлення паспортних документів, реєстрацію дітей громадянами України, оформлення свідоцтва на повернення в Україну, візові дії тощо.

"Головною функцією консульської служби є захист прав та інтересів громадян за кордоном. Становлення на консульський облік ні до чого не призводить, а тільки затримує час, відволікає увагу від основних наших завдань, не дає можливості належним чином захищати права та інтереси громадян", - констатувала керівник консульського відділу посольства України у Варшаві.

Читайте також: Як розмитнити авто на єврономерах. Податкова відповіла на найпоширеніші запитання

За її словами, масова постановка власників "євроблях" на тимчасовий консульський облік може також негативно вплинути на голосування під час президентських і парламентських виборів в Україні.

Консул пояснила, що люди, які стають на консульський облік винятково з метою уникнення процедури розмитнення автомобілів, автоматично вносяться до списку виборців при консульській установі. Отже, вони не зможуть проголосувати за місцем проживання в Україні.

На переконання дипломата, в Україні терміново треба внести зміни до відповідних нормативних актів, щоб консульський облік жодним чином не був прив'язаний до ввезення транспортних засобів.

В іншому випадку, як зазначила вона, податки від розмитнення автомобілів до держбюджету і далі не будуть надходити, а на кордоні знову з'являться черги "євробляхерів".

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати